A Krypton bolygó végpusztulása elkerülhetetlennek látszik, de a hatalmas robbanás előtt még egy utolsó mentőkabin kiszakad a Krypton gravitációjából. A fedélzeten egy kisbaba, egyike a néhány életben maradt kryptoninak. Még nem tudja, hogy ő lesz, aki ismét reménységgel tölti majd el a Föld lakóit...
Néhány évtizeddel később a jóképű, bár külső szemlélő számára kissé tutyimutyinak tűnő Clark Kent búcsút int szeretett nevelőszüleinek és a nagyvárosba megy, hogy riporteri munkát vállaljon a Daily Planetnél. Nem sokkal érkezése után szenzációs hírekről számolhat be lapja: a városban ugyanis feltűnt egy titokzatos, kékruhás, piros köpenyes szuperhős, aki repülni tud, képes buszokat a levegőbe emelni, átlát a falakon és gyorsabb, mint a villám. Az emberiség nagy szerencséje, hogy Superman a jók védelmében használja félelmetes képességeit. A titokzatos idegen jókor bukkant fel. A szupergonosz Lex Luthor ugyanis azt tervezi, hogy elpusztítja az egész nyugati partot. Superman hőstetteiről a Daily Planet bájos riporternője, Lois Lane, Clark Kent kollégája tudósítja rendszeresen az újságot, aki képtelen megérteni, miért mindig akkor akad valamilyen halaszthatatlan dolga a szerencsétlen Clarknak, amikor felbukkan imádott szuperhőse...
Figyelem: A beküldött észrevételeket a szerkesztőink értékelik, csak azok a javasolt változtatások valósulhatnak meg, amik jóváhagyást kapnak. Kérjük, forrásmegjelöléssel támaszd alá a leírtakat!
"Lois-t alakító színésznõvel vannak csak gondok. Ritka ronda teremtés."
.
Háááát, fura egy véleményed van. Margot Kidder (fiatalon) a leggyönyörûbb színésznõk közé tartozott. (Igazi kelta szépség!) Más kérdés, hogy utóbb az "idõ vasfoga" rajta is megtette a hatását, de a Superman film elkészültekor (1978) még csak 30 volt, és legtöbbünknek NAGGGYON tetszett! (http://www.imdb.com/name/nm0452288/?ref_=nv_sr_1 )
.
A véleményedet egyébként olyan kuriózumként tudom kezelni, mint amikor anno 1988-ban az egyik mûsorvezetõ úgy vezette fel a TV-ben az "Especially for You" c. duettet, hogy azt: "Jason Donovan és a kissé csúnyácska Kylie Minogue énekli"...
.
Kylie akkor 20 éves volt, de ma (48 évesen!) még mindig abszolút ott van a szeren. Ízelítõnek javaslom megtekinteni egy-egy koncertjét 2014-bõl és 2015-bõl: http://www.youtube.com/watch?v=WsiV_ArXgx4 (2014) http://www.youtube.com/watch?v=-8AXtCrb--s (2015)
.
Visszatérve Margot Kidderre, õ annyira "ronda" volt akkoriban, hogy a Playboy 1975-os márciusi számában is szerepelt.
Akárhogy törölget is a port szokás szerint részrehajló stábja, az egyetlen megnyilvánulásod (NEM véleményed) az volt hogy a nõ ronda.
Ebbõl igenis látszik hogy értékelési zavaraid vannak ami a média által súlykolt barbi-alkatra szûkült be, ami miatt nyilvánvalóan (minden pszichológus egyetért) hatalmas csalódások fogják érni végig az életében.
Miért várnának?? Mert valaki nem szimpi? Nem irigységbõl mondom, meg nem lehet mindenki szép. Ez csak egy megállapítás. Miért várnának csalódások, mert valakit rondának tartok???!!! Úgy bírom az ilyen hozzászólásokat. Nagyon sok színésznõt meg gyönyörûnek látok képzeld el!!! Ízlések és pofonok! (Nem vagyok nõ párti félreértés ne essék.)
Valójában renteget gond van itt, kezdve az értelmetlen galaxis-dimenzió-marhasággal, a Fantom Zónába számûzöttekkel, az ûrutazásra képes fajjal ami egyként mégis felrobban, Lex Luthor tökletesen hiányzó motivációjával, a pucér kiskölökkel, a tényleg randa kamasz-Kenttel, hogy a 100. percig tart mire megjelenik egyáltalán Superman - na és ez hogy õ a szuper-ember, azaz a felsõbbrendû faj, persze fehér... Adolf Hitler imádta volna.
PS: a Lane-t alakító színésznõ meg talán nem a szokásos modell-alkat, de asszem rád nagy csalódások várnak még az életben!
Nekem személy szerint az egyik legkedveltebb moziélményem volt anno. És néha (évente egyszer), amikor leveszem a polcról és rákezdi a fõcímzenét, bizony nagyon jó érzéssel tölt el, hogy ezt a mesevilágot ilyen jól sikerült felépíteni.
Igaz nem ez volt az elsõ képregény film, de kategoriájában roppant úttörönek számít hissz elötte olyan adaptácíók kerültek a nagyvászonra mint pl. az Adam West fémjelezte Batman filmek és a gagyibbnál gagyibb Marvel adaptácíók amik csupán a két dimenziós karakterekrõl és azok pofozkodásairól szóltak és az egész csupán a gyerekeknek szánt matiné program volt. Donner monumentális alkotása volt az elsõ ami mélységet adott a figuráknak (igaz a képregényfilm csak a 89-es Batman, de még inkább a Pókember filmek után vált igazán népszerûvé). Illetve valószinüleg a 80-as évekbeli sci-fi hullámhoz is hozzájárult a Star Wars mellett.
Persze ehhez kelletek az olyan kiváló szinészek mint Christopher Reeve, Marlon Brando illetve Gene Hackman) illetve egy remek író aki az alapokhoz hûen de érdekesen, szivvel-lélekkel (persze egy enyhe gics és naivitás azért érzödik de ez nem zavaró) és egy csipetnyi humorral (ami szerencsére nem olyan slapstick baromkodás mint a folytatásban ahol azaz egy dolog zavart nagyon) képes elmesélni a világ legnagyobb hõsének születését (bár a végén lévõ idõ visszatekerést már túlzásnak éreztem) . (Mario Puzo -Keresztapa- munkája). John Williams pedig mind ehhez hozzá adott egy kiváló film zenét ami minimum annyit emel a filmen mint egy évvel az elött a SW esetében. Persze a speciális effektek felett el járt már az idõ (modellek és vetített háttér) de ezeken kivül a film szerintem a mai napig megállja a helyét (remek példa erre a Pókember sikere ami kvázi ugyan ezt a történetet meséli el csak modernebb köntösben). Igazából a fentebb említett filmvégi megoldáson kivül csupán az zavart, hogy Lex Luthor föld alatt bujkálló bünözõ zseni ahelyett hogy milliárdos, vállalat vezér ("Metropolis elsõ embere") és bünözõ zseni lenne.
Nekem annyira nem tetszett. Elszúrták Lex Luthor karakterét. Nem érezni benne, hogy egy világot uralni képes szuper zseni, azzal az idétlen cinkosával pedig...
Vélemény: