Személy

Ian McKellen

színész, forgatókönyvíró, narrátor
Született: 1939. május 25. (79 éves) (Anglia, Burnley, Lancashire)

Értékelés:

95 szavazatból
Szerinted?

Cambridge-ben tanult irodalmat, itt kezdett el egyetemi előadásokban játszani, majd 1961-ben minden előképzettség nélkül professzionális társulathoz szerződött, sőt 1964-ben már Laurence Olivier meghívta a National Theatre Companybe. A hatvanas években II. Richárd, II. Edward (Marlowe darabjában) és Hamlet szerepét játszotta el. 1974-től a Royal Shakespeare Company tagja lett, itt Rómeó, Macbeth és Jágó szerepében lépett színpadra. 1980-ban a Broadway-n aratott nagy sikert Peter Schaffer Amadeus című darabjában, ahol Salierit játszotta. Az egész világon vendégszerepelt mint III. Richárd, majd a Shakespare-darab modern filmváltozatában is eljátszotta a szerepet.

1991-ben lovaggá ütötték művészi érdemeinek elismeréseképpen, mint nemzedékének egyik legsikeresebb színészét. Több mint negyven díjból álló gyűjteményéből semmi sem hiányzik: Oscar-díj, Golden Globe Award, Screen Actors Guild Award, Golden Satellite Award, Tony Award, Emmy Award.

Vélemény:

2017 máj. 13. - 17:38:05
2017 máj. 13. - 17:38:05

http://puffcinq.blog.hu/2017/05/02/a_senkifoldje_sose_mozdul_sose_valtozik

szavazat: 10/10 2014 júl. 09. - 18:34:22
2014 júl. 09. - 18:34:22

Láttam egy jópár filmjét pl Gyûrûk ura, x-men, csillagpor, az utolsó akcióhõs stb... és szerintem nagyon jó szinész. :)

2010 okt. 22. - 15:03:02
2010 okt. 22. - 15:03:02

Majd elolvasom a többi hozzászólást is, a személyt én is értékelem ugyan 9-esre (lehet, hogy csak mert a média terén túl szigorú vagyok, még a végén pont én egy parányit konzervatív is, miközben sir Ian McKellen állítólag azon színészek egyike, akik az életben is elég jó természetûek); de akik szóbahozták az X-MEN-t, tudniuk "kellene", hogy az nem arról szól, hogy Magneto lenne a gonosz, ne adj isten fõgonosz. Magneto lényegében már a rajzfilmen is, de a képregényekben a harcok során talán kíméletlennek tûnne és a maga módján akar rendet rakni.
Na de már a 2000-es Brian Singer filmben tulajdonképpen megkínozzák, bántják. Ez a film elején látható, késõbb a mûben (a filmben) a professzor már szóba hozza hogy valamiféle barátok voltak és elmondja, hogy mi kelthetett még Magneto-ban bosszúszomjat, hogy miért nincs kibékülve az emberekkel. - A végén pedíg (amikor meglátogatja a mûanyagcellában), segítene neki, csak ez nem megy annyira könnyen... Magneto a sakktáblán itt még ledönti a királyt, mégpedíg az ujjával, a 3. részben látszólag megmarad (valahogy visszatér) az ereje, de meghagyja ezt a bábút (mondjuk, hogy nem akar többé háborúval gyõzni, legalábbis jelképesen).

2010 aug. 05. - 11:08:10
2010 aug. 05. - 11:08:10

Date of Birth: 25 May 1939, Burnley, Lancashire, England, UK
Birth Name: Ian Murray McKellen

2010 ápr. 27. - 07:26:01
2010 ápr. 27. - 07:26:01

Gandalff-ként nekem is tetszett.

2009 nov. 25. - 23:41:29
2009 nov. 25. - 23:41:29

Gandalfként nagyon jó volt, de legjobban III. Richárdként tetszett. Azt mindenképp látni kell.

2009 nov. 25. - 11:40:29
2009 nov. 25. - 11:40:29

Én se tudtam hogy magneto meg gandalf ugyan az és fura hogy egszer jó egyszer rossz és ne röhögjetek ki de én amikor megnéztem a képet mikor hosszú haja van nekem olyan mint a harry potterból Dumblodore

2009 aug. 14. - 22:11:45
2009 aug. 14. - 22:11:45

Nekem õ is a ma élõ legendák közé tartozik:)Nagyszerû színész.Nem hiába kapott annyi díjat:)Még a kisebb szerepeiben is nagyon jó:)

2008 okt. 07. - 14:16:18
2008 okt. 07. - 14:16:18

Én nem is tudtm hogy Gandalf és Magneto egy és egyanaz a személy!!!!!!!!
Nagyon megváltozott!!!

2008 júl. 21. - 14:10:01
2008 júl. 21. - 14:10:01

A Gyûrûk Ura olvasásakor Aragorn-ért voltam oda, a film nézésekor pedig Gandalf-ba estem bele. :-)

2008 júl. 20. - 21:53:33
2008 júl. 20. - 21:53:33

a skarlát virágban zseniális volt! amilyen pofákat vágott! xD nagyon birom! :)

2008 júl. 18. - 19:50:43
2008 júl. 18. - 19:50:43

Szeretem,
na nem úgy ahogy õ szeretné.

2008 febr. 08. - 18:37:41
2008 febr. 08. - 18:37:41

Nekem valahogyan szimpatikus ha rossz ha jóóó.

2008 febr. 07. - 21:04:45
2008 febr. 07. - 21:04:45

Neki ott a helye minden filmben, legyen akár jó ( Gandalf) vagy rossz(Magnetó).

Budapest Bár a MÜPÁban
Budapest Bár a MÜPÁban

2018. október 22., 20:00, MÜPA

Jegyvásárlás