Személy

John G. Avildsen

rendező, vágó, operatőr
Született: 1935. december 21. (83 éves)
  • 2003
    A Decade Under the Influence 9.0 szereplő szereplő (amerikai dokumentumfilm, 138 perc, 2003)
  • 1999
    Inferno 6.6 rendező rendező (amerikai akciófilm, 95 perc, 1999)
    • AMC:
      • vasárnap (nov. 3.) 22:05
  • 1994
    8 másodperc 8.3 rendező rendező (amerikai filmdráma, 105 perc, 1994)
  • 1992
    Egyedül a ringben 8.4 rendező rendező, vágó (ausztrál-francia-amerikai filmdráma, 127 perc, 1992)
  • 1992
    Egyedül a ringben 8.4 vágó (ausztrál-francia-amerikai filmdráma, 127 perc, 1992)
  • 1990
    Rocky V. 5.9 vágó vágó, rendező (amerikai filmdráma, 104 perc, 1990)
  • 1990
    Rocky V. 5.9 rendező (amerikai filmdráma, 104 perc, 1990)
  • 1989
    Kőkemény diri 7.6 vágó vágó, rendező (amerikai filmdráma, 104 perc, 1989)
  • 1989
    Kőkemény diri 7.6 rendező (amerikai filmdráma, 104 perc, 1989)
  • 1989
    Karate kölyök 3. 6.0 rendező rendező, vágó (amerikai családi film, 112 perc, 1989)
  • 1989
    Karate kölyök 3. 6.0 vágó (amerikai családi film, 112 perc, 1989)
  • 1988
    Gyermekáldás? 5.3 rendező rendező (amerikai filmdráma, 90 perc, 1988)
  • 1987
    Sittmentes Új Évet! 7.5 rendező rendező (amerikai vígjáték, 85 perc, 1987)
  • 1986
    Karate kölyök 2. 5.8 vágó vágó, rendező (amerikai családi film, 113 perc, 1986)
  • 1986
    Karate kölyök 2. 5.8 rendező (amerikai családi film, 113 perc, 1986)
  • 1984
    Karate kölyök 7.0 rendező rendező (amerikai családi kalandfilm, 126 perc, 1984)
  • 1983
    A Night in Heaven 10 rendező rendező, vágó (amerikai romantikus dráma, 83 perc, 1983)
  • 1983
    A Night in Heaven 10 vágó (amerikai romantikus dráma, 83 perc, 1983)
  • 1981
    Szomszédok 6.5 rendező rendező (amerikai vígjáték, 94 perc, 1981)
  • 1980
    A képlet 3.3 rendező rendező (amerikai thriller, 113 perc, 1980)
  • 1978
    Lassú tánc a nagy városban 5.7 producer producer, rendező, vágó (amerikai filmdráma, 110 perc, 1978)
  • 1978
    Lassú tánc a nagy városban 5.7 rendező (amerikai filmdráma, 110 perc, 1978)
  • 1978
    Lassú tánc a nagy városban 5.7 vágó (amerikai filmdráma, 110 perc, 1978)
  • 1976
    Rocky 8.8 rendező rendező (amerikai filmdráma, 119 perc, 1976)
  • 1973
    Mentsd meg a tigrist! 7.8 rendező rendező (amerikai filmdráma, 100 perc, 1973)
  • 1972
    The Stoolie operatőr operatőr, rendező (amerikai vígjáték, 90 perc, 1972)
  • 1972
    The Stoolie rendező (amerikai vígjáték, 90 perc, 1972)
  • 1970
    Joe 5.8 operatőr operatőr, rendező (amerikai filmdráma, 107 perc, 1970)
  • 1970
    Joe 5.8 rendező (amerikai filmdráma, 107 perc, 1970)
  • 1965
    Mickey, az ász 4.0 executive producer executive producer (amerikai krimi, 89 perc, 1965)
  • Oscar-díj (1977) - Legjobb rendező: Rocky
  • BAFTA-díj (1978) - Legjobb rendező jelölés: Rocky
  • Golden Globe-díj (1977) - Legjobb rendező jelölés: Rocky

Hozzászólások

10/10
blade_ 2010 szept. 01. - 11:18:15 10/10
Date of Birth: 21 December 1935, Oak Park, Illinois, USA
Birth Name: John Gilbert Avildsen
szingh 2009 febr. 26. - 21:08:22
Nem túl gazdag filmográfia. Kevés film, még kevesebb jó film. Viszont a Rocky-ért Oszkár! Na meg megrendezte a Mentsd meg a tigrist, amiért Jack Lemmon megkapja második Oszkárját. Érdekes.
Lakatos Mónika - Romanimo
2019. november 12., 19:30 Lakatos Mónika - Romanimo

Évszázados roma balladák és ritmusos pergetők a Müpában.

Jegyvásárlás