Személy

Nancy Meyers

forgatókönyvíró, producer, rendező
Nagyon izgalmasan tud kellemes, klasszikus hollywoodi stílusú romantikus vígjátékokat a mai társadalom szemszögéből bemutatni. Az emberi viszonyok nagy ismerője, és érzékeny megfigyelője a férfi-nő kapcsolatok szeszélyeinek. Rendezői bemutatkozása, az 1998-as Apád-anyád idejöjjön! (The Parent Trap) is erről tanúskodik. Meyers első filmje, amelynek írója és producere volt, a Goldie Hawn főszereplésével készült "Private Benjamin" volt. Az 1980-ban bemutatott film cáfolta azt a korabeli közvélekedést, miszerint egy női főszereplő, férfi sztár nélkül, nem tud elvinni egy filmet.

A "Private Benjamin", amely egy elkényeztetett, fiatal nőről szól, aki csatlakozik a hadsereghez, óriási siker lett, és 150 millió dolláros bevételt hozott. Meyers a forgatókönyvért megkapta az Amerikai Írószövetség díját, a legjobb forgatókönyvért, a legjobb színésznőért és a legjobb női mellékszereplőért pedig három Oscar-jelölést tudhat magáénak a film. Ezenkívül bezsebelt egy csomó Arany Glóbusz-jelölést, többek között a legjobb operatőrnek, a legjobb komédiának és a legjobb komikának járót.

Szintén sikeres lett az "Irreconcilable Differences" forgatókönyve, amely a válás témáját dolgozza fel kifejezetten újfajta és nagyon szívet melengető módon, míg az őt követő Bomba bébi (Baby Boom) Diane Keaton főszereplésével egy rakás Arany Glóbusz-jelölést is hozott.
Meyers Philadelphiában született, a washingtoni egyetemen tanult, majd 1972-ben, mint a Rastar Productions szerkesztője, Los Angelesbe költözött, ma is ott él.
  • 2019
    Mi kell a férfinak? 3.1 író író (amerikai romantikus vígjáték , fantasy, 117 perc, 2019)
  • 2017
    Újra otthon 5.6 producer producer (amerikai romantikus vígjáték , 97 perc, 2017)
  • 2015
    A kezdő 8.2 rendező rendező, forgatókönyvíró, producer (amerikai komédia, 121 perc, 2015)
  • 2015
    A kezdő 8.2 forgatókönyvíró (amerikai komédia, 121 perc, 2015)
  • 2015
    A kezdő 8.2 producer (amerikai komédia, 121 perc, 2015)
  • 2009
    Egyszerűen bonyolult 8.4 rendező rendező, forgatókönyvíró, producer (amerikai romantikus vígjáték , 121 perc, 2009)
  • 2009
    Egyszerűen bonyolult 8.4 forgatókönyvíró (amerikai romantikus vígjáték , 121 perc, 2009)
  • 2009
    Egyszerűen bonyolult 8.4 producer (amerikai romantikus vígjáték , 121 perc, 2009)
  • 2006
    Holiday 8.8 rendező rendező, forgatókönyvíró, producer (amerikai romantikus vígjáték , 138 perc, 2006)
  • 2006
    Holiday 8.8 forgatókönyvíró (amerikai romantikus vígjáték , 138 perc, 2006)
  • 2006
    Holiday 8.8 producer (amerikai romantikus vígjáték , 138 perc, 2006)
  • 2003
    Minden végzet nehéz 9.1 rendező rendező, forgatókönyvíró (amerikai romantikus vígjáték , 128 perc, 2003)
  • 2003
    Minden végzet nehéz 9.1 forgatókönyvíró (amerikai romantikus vígjáték , 128 perc, 2003)
  • 2000
    Mi kell a nőnek? 8.7 rendező rendező, producer (amerikai romantikus vígjáték , 127 perc, 2000)
  • 2000
    Mi kell a nőnek? 8.7 producer (amerikai romantikus vígjáték , 127 perc, 2000)
  • 1998
    Apád-anyád idejöjjön! 8.8 forgatókönyvíró forgatókönyvíró, rendező (amerikai vígjáték, 123 perc, 1998)
  • 1998
    Apád-anyád idejöjjön! 8.8 rendező (amerikai vígjáték, 123 perc, 1998)
  • 1995
    Örömapa 2. 8.8 forgatókönyvíró forgatókönyvíró (amerikai vígjáték, 102 perc, 1995)
  • 1994
    A zűr bajjal jár 7.4 producer producer, forgatókönyvíró (amerikai vígjáték, 118 perc, 1994)
  • 1994
    A zűr bajjal jár 7.4 forgatókönyvíró (amerikai vígjáték, 118 perc, 1994)
  • 1991
    Az örömapa 8.7 forgatókönyvíró forgatókönyvíró (amerikai vígjáték, 101 perc, 1991)
  • 1987
    Bomba bébi 8.3 forgatókönyvíró forgatókönyvíró (amerikai vígjáték, 108 perc, 1987)
  • 1984
    Protokoll 7.8 forgatókönyvíró forgatókönyvíró (amerikai vígjáték, 96 perc, 1984)
  • 1984
    Kibékíthetetlen ellentétek 6.7 forgatókönyvíró forgatókönyvíró (amerikai vígjáték, 113 perc, 1984)
  • 1980
    Benjamin közlegény 8.3 producer producer, forgatókönyvíró (amerikai vígjáték, 109 perc, 1980)
  • 1980
    Benjamin közlegény 8.3 forgatókönyvíró (amerikai vígjáték, 109 perc, 1980)

Hozzászólások

blade_ 2010 aug. 05. - 11:12:04
Date of Birth: 8 December 1949, Pennsylvania, USA
Birth Name: Nancy Jane Meyers
Laurinnyó 2010 ápr. 11. - 12:20:54
Nagyon jó filmjei vannak.
Sõt mostanában rendez is.