Személy

Richard Donner

rendező, producer, executive producer

Értékelés:

17 szavazatból
Szerinted?

  • 2016
    Harmadik típusú találkozások Zsigmond Vilmossal 8.5 szereplő szereplő (francia dokumentumfilm, 80 perc, 2016)
  • 2006
    16 utca 8.0 rendező rendező (amerikai akciófilm, 105 perc, 2006)
  • 2003
    Idővonal 7.5 rendező rendező, producer (amerikai fantasztikus film, 116 perc, 2003)
  • 2003
    Idővonal 7.5 producer (amerikai fantasztikus film, 116 perc, 2003)
  • 2000
    X-Men - A kívülállók 8.4 executive producer executive producer (amerikai akciófilm, 104 perc, 2000)
  • 1999
    Minden héten háború 8.7 executive producer executive producer (amerikai filmdráma, 150 perc, 1999)
  • 1998
    Halálos fegyver 4. 9.0 producer producer, rendező (amerikai akció-vígjáték, 127 perc, 1998)
  • 1998
    Halálos fegyver 4. 9.0 rendező (amerikai akció-vígjáték, 127 perc, 1998)
  • 1997
    Összeesküvés-elmélet 8.7 producer producer, rendező (amerikai thriller, 135 perc, 1997)
  • 1997
    Összeesküvés-elmélet 8.7 rendező (amerikai thriller, 135 perc, 1997)
  • 1995
    Bérgyilkosok 8.5 rendező rendező, producer (amerikai-francia akciófilm, 132 perc, 1995)
  • 1995
    Bérgyilkosok 8.5 producer (amerikai-francia akciófilm, 132 perc, 1995)
  • 1994
    Maverick 9.0 rendező rendező, producer (amerikai kalandfilm, 118 perc, 1994)
  • 1994
    Maverick 9.0 producer (amerikai kalandfilm, 118 perc, 1994)
  • 1993
    Szabadítsátok ki Willyt! 7.7 executive producer executive producer (amerikai kalandfilm, 112 perc, 1993)
  • 1992
    Variációk két ökölre 7.3 rendező rendező (1992)
  • 1992
    Radio Flyer - Repül a testvérem 8.9 rendező rendező (amerikai filmdráma, 114 perc, 1992)
  • 1992
    Halálos fegyver 3. 9.3 rendező rendező, producer (amerikai akció-vígjáték, 118 perc, 1992)
    • Film+:
      • csütörtök (júl. 25.) 21:00,
      • péntek (júl. 26.) 18:40
  • 1992
    Halálos fegyver 3. 9.3 producer (amerikai akció-vígjáték, 118 perc, 1992)
    • Film+:
      • csütörtök (júl. 25.) 21:00,
      • péntek (júl. 26.) 18:40
  • 1991
    Diplomatic Immunity 5.0 forgatókönyvíró forgatókönyvíró (amerikai akciófilm, 95 perc, 1991)
  • 1989
    Mesék a kriptából 9.3 rendező rendező (amerikai tévéfilmsorozat, 90 perc, 1989)
  • 1989
    Halálos fegyver 2. 9.3 producer producer, rendező (amerikai akció-vígjáték, 114 perc, 1989)
  • 1989
    Halálos fegyver 2. 9.3 rendező (amerikai akció-vígjáték, 114 perc, 1989)
  • 1988
    Szellemes karácsony 7.2 rendező rendező (amerikai vígjáték, 101 perc, 1988)
  • 1987
    Halálos fegyver 9.4 producer producer, rendező (amerikai akció-vígjáték, 110 perc, 1987)
  • 1987
    Halálos fegyver 9.4 rendező (amerikai akció-vígjáték, 110 perc, 1987)
  • 1985
    Sólyomasszony 8.4 rendező rendező (amerikai kalandfilm, 120 perc, 1985)
  • 1985
    Kincsvadászok 8.8 rendező rendező, producer (amerikai kalandfilm, 114 perc, 1985)
  • 1985
    Kincsvadászok 8.8 producer (amerikai kalandfilm, 114 perc, 1985)
  • 1982
    A kis terrorista és a játékszer 7.2 rendező rendező (amerikai vígjáték, 102 perc, 1982)
  • 1981
    Ómen 3. - Végső leszámolás 6.8 executive producer executive producer (angol-amerikai horror, 108 perc, 1981)
  • 1980
    Superman 2. 6.9 rendező rendező (angol-amerikai fantasztikus kalandfilm, 123 perc, 1980)
  • 1978
    Superman 8.1 rendező rendező (angol-amerikai sci-fi kalandfilm, 138 perc, 1978)
  • 1976
    Ómen 8.7 rendező rendező (angol-amerikai horror, 111 perc, 1976)
  • 1974
    Petrocelli 8.9 rendező rendező (amerikai filmsorozat, 60 perc, 1974)
  • 1971
    Cade's County rendező rendező (amerikai dráma, 60 perc, 1971)
  • 1970
    Twinky/Lola 1.0 rendező rendező (angol-olasz dráma, 98 perc, 1970)
  • 1968
    Só és bors 6.0 rendező rendező (angol vígjáték, 102 perc, 1968)
  • 1961
    X-15 4.0 rendező rendező (amerikai filmdráma, 107 perc, 1961)
  • 1959
    The Twilight Zone 7.0 rendező rendező (angol tévéfilmsorozat, 51 perc, 1959)

Vélemény:

szavazat: 10/10 2010 szept. 19. - 12:40:25
2010 szept. 19. - 12:40:25
Richard Donner

c/o The Donners' Company
9465 Wilshire Blvd. Suite 420
Beverly Hills, CA 90212
USA
szavazat: 10/10 2010 szept. 19. - 12:38:12
2010 szept. 19. - 12:38:12
Date of Birth: 24 April 1930, New York City, New York, USA
Birth Name: Richard D. Schwartzberg
Nickname: Dicky Donner
2009 aug. 18. - 09:42:39
2009 aug. 18. - 09:42:39 OFFTOPIC
Azért a Kojak-et kérem szépen ne felejtsük ki :) Azóta sem ért egyik rendõrös sorozat sem a nyomába. a Na picinyem azóta szálló igévé vált, és úgy általánosságban nagyon de nagyon jó sorozat :)