Személy

Russell Carpenter

operatőr

Értékelés:

1 szavazatból
Szerinted?

  • 2017
    xXx: Újra akcióban 5.2 operatőr operatőr (amerikai akciófilm, 107 perc, 2017)
  • 2015
    Négy nő 8.0 operatőr operatőr (indiai-angol-amerikai dráma, 116 perc, 2015)
  • 2015
    A Hangya 7.1 operatőr operatőr (amerikai akciófilm, 118 perc, 2015)
  • 2014
    A célkereszten túl 6.5 operatőr operatőr (amerikai thriller, 91 perc, 2014)
    • Film+:
      • csütörtök (aug. 1.) 14:25,
      • péntek (aug. 2.) 10:55
  • 2013
    Jobs - Gondolkozz másképp 6.3 operatőr operatőr (amerikai életrajzi dráma, 123 perc, 2013)
  • 2012
    Kémes hármas 7.0 operatőr operatőr (amerikai akció-vígjáték, 98 perc, 2012)
  • 2011
    Egy kis Mennyország 7.5 operatőr operatőr (amerikai vígjáték, 106 perc, 2011)
  • 2010
    Bérgyilkosék 6.9 operatőr operatőr (amerikai akció-vígjáték, 93 perc, 2010)
  • 2009
    A csúf igazság 8.4 operatőr operatőr (amerikai vígjáték, 96 perc, 2009)
  • 2008
    21 - Las Vegas ostroma 8.2 operatőr operatőr (amerikai filmdráma, 123 perc, 2008)
    • HBO 2:
      • kedd (júl. 23.) 15:25,
      • szerda (júl. 24.) 07:10
  • 2007
    Éberség 8.1 operatőr operatőr (amerikai thriller, 2007)
  • 2005
    Anyád napja 7.8 operatőr operatőr (német-amerikai romantikus vígjáték , 101 perc, 2005)
  • 2004
    Karácsony 8.4 operatőr operatőr (amerikai filmdráma, 96 perc, 2004)
    • RTL II:
      • vasárnap (júl. 28.) 09:15,
      • hétfő (júl. 29.) 04:00
  • 2003
    Charlie angyalai: Teljes gázzal 5.6 operatőr operatőr (amerikai akció-vígjáték, 106 perc, 2003)
  • 2000
    Charlie angyalai 6.4 operatőr operatőr (német-amerikai akció-vígjáték, 98 perc, 2000)
  • 1998
    Nincs alku 9.0 operatőr operatőr (amerikai-német akcióthriller, 133 perc, 1998)
  • 1997
    Titanic 8.5 operatőr operatőr (amerikai romantikus kalandfilm, 194 perc, 1997)
  • 1997
    Pénz beszél 7.9 operatőr operatőr (amerikai akció-vígjáték, 97 perc, 1997)
  • 1995
    Indián a szekrényben 7.4 operatőr operatőr (amerikai családi film, 93 perc, 1995)
  • 1994
    True Lies - Két tűz között 8.8 operatőr operatőr (amerikai akciófilm, 134 perc, 1994)
  • 1993
    Tökéletes célpont 8.0 operatőr operatőr (amerikai akciófilm, 97 perc, 1993)
  • 1993
    Az 50 láb magas nő támadása 5.4 operatőr operatőr (amerikai sci-fi, 85 perc, 1993)
  • 1992
    Kedvencek temetője 2. 6.9 operatőr operatőr (amerikai horror, 100 perc, 1992)
  • 1992
    A fűnyíró ember 5.5 operatőr operatőr (angol-amerikai-japán akcióthriller, 107 perc, 1992)
  • 1991
    Tökéletes fegyver 8.2 operatőr operatőr (amerikai akciófilm, 90 perc, 1991)
  • 1990
    Börtöncsapda 7.0 operatőr operatőr (amerikai-kanadai akciófilm, 89 perc, 1990)
  • 1990
    Solar Crisis 5.0 operatőr operatőr (japán-amerikai sci-fi, 112 perc, 1990)
  • 1988
    Rémecskék 2. 6.6 operatőr operatőr (amerikai horror-vígjáték, 86 perc, 1988)
  • Oscar-díj (1998) - Legjobb operatőr: Titanic
  • BAFTA-díj (1998) - Legjobb operatőr jelölés: Titanic

Vélemény:

szavazat: 10/10 2010 szept. 03. - 13:39:46
2010 szept. 03. - 13:39:46
Date of Birth: 9 December 1950, Van Nuys, California, USA
Birth Name: Russell Paul Carpenter