Személy

Taylor Hackford

rendező, producer, executive producer
Karrierje a Los Angeles-i televíziónál indult, ahol úttörő módon vett részt a könnyűzenei koncertközvetítések televíziós lehetőségeinek kiaknázásában. Emellett számos díjnyertes tényfeltáró dokumentumfilmet készített; riporteri munkáját Emmy-díjjal jutalmazták.

1979-ben készített, drámai erejű alkotása, a "Teenage Father" elnyerte a legjobb rövidfilmért járó Oscart. Első nagyjátékfilmje az 1980-ban bemutatott "The Idolmaker" volt, melynek főbb szerepeiben Ray Sharkeyt és Peter Gallaghert láthatta a közönség.

Ezt követte az 1982-ben készült, óriási üzleti és közönségsikert aratott Garni-zóna (An Officer And A Gentleman) Richard Gere és Debra Winger főszereplésével. A filmet 5 kategóriában jelölték Oscar-díjra, melyből kettőt meg is kapott: Louis Gossett, Jr. elnyerte a legjobb mellékszereplőnek járó aranyszobrot, a film betétdala, az "Up Where We Belong" pedig a legjobb eredeti dal kategóriában tarolt.

Ettől kezdve Hackford nemcsak mint rendező, de mint producer is jegyzi munkáit. Legkiemelkedőbb alkotásai: Esélylesők (Against All Odds) Jeff Bridges, Rachel Ward és James Woods főszereplésével; Halálbalett (White Nights) Mikhail Baryshnikovval, Gregory Hinesszal, Helen Mirrennel és Isabella Rossellinivel a főbb szerepekben; Szép volt, fiú (Everybody's All-American), melyben Dennis Quaid, Jessica Lange és John Goodman nyújt felejthetetlen alakítást, valamint a nagy port kavart "Chuck Berry: Hail! Hail! Rock 'n' Roll" című dokumentumfilm, melyben a zenész mellett Keith Richards is feltűnik a vásznon.

Hackford alapította meg a New Visions Picturest, mely olyan kitűnő, de jórészt szerény költségvetésű filmek létrejötténél bábáskodott, mint a Hosszú az út hazáig (The Long Walk Home) című alkotás Sissy Spacekkel és Whoopi Goldberggel a főszerepben.
  • 2016
    The Comedian rendező rendező, producer (amerikai vígjáték, 119 perc, 2016)
  • 2016
    The Comedian producer (amerikai vígjáték, 119 perc, 2016)
  • 2013
    Parker 7.5 rendező rendező, producer (amerikai akciófilm, 118 perc, 2013)
  • 2013
    Parker 7.5 producer (amerikai akciófilm, 118 perc, 2013)
  • 2010
    Országúti bordély 7.1 rendező rendező, producer (amerikai romantikus dráma, 113 perc, 2010)
  • 2010
    Országúti bordély 7.1 producer (amerikai romantikus dráma, 113 perc, 2010)
  • 2005
    Titkos küldetés 7.3 producer producer, rendező (amerikai akciófilm-sorozat, 2005)
  • 2005
    Titkos küldetés 7.3 rendező (amerikai akciófilm-sorozat, 2005)
  • 2004
    Ray 9.4 rendező rendező, forgatókönyvíró, producer (amerikai zenés dráma, 152 perc, 2004)
  • 2004
    Ray 9.4 forgatókönyvíró (amerikai zenés dráma, 152 perc, 2004)
  • 2004
    Ray 9.4 producer (amerikai zenés dráma, 152 perc, 2004)
  • 2000
    Túszharc 7.7 producer producer, rendező (amerikai akciófilm, 135 perc, 2000)
  • 2000
    Túszharc 7.7 rendező (amerikai akciófilm, 135 perc, 2000)
  • 1999
    Greenwichi idő 8.5 producer producer (angol dráma, 117 perc, 1999)
  • 1997
    Az ördög ügyvédje 9.3 rendező rendező (amerikai thriller, 144 perc, 1997)
  • 1996
    Amikor királyok voltunk - Muhammad Ali 7.6 vágó vágó, producer (amerikai portréfilm, 89 perc, 1996)
  • 1996
    Amikor királyok voltunk - Muhammad Ali 7.6 producer (amerikai portréfilm, 89 perc, 1996)
  • 1995
    Stephen King: Dolores Clairborne 8.9 rendező rendező (amerikai krimi, 132 perc, 1995)
  • 1993
    Bound by Honor 9.2 rendező rendező (amerikai akciófilm, 180 perc, 1993)
  • 1991
    Szélhámosok hajója 6.0 executive producer executive producer (ausztrál vígjáték, 86 perc, 1991)
  • 1990
    A jog hálójában 4.8 executive producer executive producer (amerikai thriller, 104 perc, 1990)
  • 1988
    Szép volt, fiú! 7.0 rendező rendező (amerikai romantikus dráma, 127 perc, 1988)
  • 1987
    La Bamba 8.9 producer producer (amerikai zenés dráma, 108 perc, 1987)
  • 1987
    Chuck Berry Hail! Hail! Rock 'n' Roll 10 rendező rendező (amerikai dokumentumfilm, 120 perc, 1987)
  • 1985
    Halálbalett 7.8 rendező rendező, producer (amerikai filmdráma, 136 perc, 1985)
  • 1985
    Halálbalett 7.8 producer (amerikai filmdráma, 136 perc, 1985)
  • 1984
    Esélylesők 5.9 rendező rendező (amerikai romantikus kalandfilm, 116 perc, 1984)
  • 1982
    Garni-zóna 8.0 rendező rendező (amerikai romantikus dráma, 119 perc, 1982)
  • 1980
    A sztárcsináló 8.0 rendező rendező (amerikai filmdráma, 117 perc, 1980)
  • Oscar-díj (2005) - Legjobb rendező jelölés: Ray
  • Oscar-díj (2005) - Legjobb film jelölés: Ray

Hozzászólások

9/10
blade_ 2010 okt. 11. - 10:52:24 9/10
Taylor Hackford
Creative Artists Agency
2000 Avenue of the Stars
Los Angeles, CA 90067
USA
9/10
blade_ 2010 okt. 11. - 10:50:19 9/10
Date of Birth: 31 December 1944, Santa Barbara, California, USA
Birth Name: Taylor Edwin Hackford
Lakatos Mónika - Romanimo
2019. november 12., 19:30 Lakatos Mónika - Romanimo

Évszázados roma balladák és ritmusos pergetők a Müpában.

Jegyvásárlás