Megjelent!

Már a boltokban a Cserna-Szabó András ötletéből és szerkesztésében elkészült egyedülálló karanténantológia, A teremtés koronája. Az ötlet (sajnos) kézenfekvő, közben persze izgalmas: a járvány mindenkiben nyomott hagyott, mindenkinek megvan a maga a véleménye róla, mindenki a saját módján és eszközeivel dolgozta fel a traumát. Az írók például írással.

Ennek a könyvnek az volt a munkacíme: Korona Expressz. Mert a koronavírus villámgyorsan érkezett az életünkbe, és gyorsvonati sebességgel változtatott meg szinte mindent. Az írók is karanténba kerültek, igaz, ők addig is dolgozószobájukba zárva töltötték idejük jó részét. A járvány mindenkiben nyomott hagyott, mindenkinek megvan a maga a véleménye róla, mindenki a saját módján és eszközeivel dolgozta fel a traumát. Az írók például írással. Ültek a karanténon belüli karanténban, a dolgozószobájukban, és persze megírták a maguk sztorijait a COVID-19-ről. Naplóban, sci-fiben, novellában, tárcában… Van, akinek a száz évvel ezelőtti spanyolnátha jutott eszébe, másnak egy disztópia a korona harmadik vagy negyedik hullámáról, s persze volt olyan író is, aki már az apokalipszis mikéntjén tűnődött. Mi ezeket az írásokat gyűjtöttük most össze egy karanténantológiába, a szerzők mind a kortárs magyar irodalom ismert és elismert szereplői. Reméljük, hogy ez a világ első és utolsó karanténantológiája!

A kötet szerzői:
Bartók Imre, Benedek Szabolcs, Berta Ádám, Csabai László, Cserna-Szabó András, Gerlóczy Márton, Háy János, Horváth László Imre, Horváth Viktor, Kácsor Zsolt, Karafiáth Orsolya, Keresztury Tibor, Kiss Noémi, Krusovszky Dénes, Lackfi János, Mán-Várhegyi Réka, Maros András, Molnár T. Eszter, Szécsi Noémi, Szvoren Edina, Totth Benedek, Zoltán Gábor

„…maga is valamiféle illetéktelen behatoló? Mondja: csak nem maga is olyan vírusféleség? Vagy
baktérium?
- …Ó, nem dehogy. Már hogy lennék baktérium? Lát rajtam egyetlenegy riboszómát? Azt sem tudom,
mi az, hogy baktérium.
- Hát akkor kicsoda maga? Még be sem mutatkozott.
- Ó, igaza van, bocsásson meg, ez tényleg bárdolatlanságra vall. A nevem Covid, küsztihand.
- Covid? Ön külföldi?
- Dehogy, dehogy. Hanem… én… Hol is vagyunk most? Magácskának minek is tetszik lenni pontosan?
- Magyar vagyok. Ez Magyarország.
- Ó, persze, persze, nos, én is magyar vagyok. Csak a dédszüleim voltak betelepülők, ezért hangzik ilyen külföldiesen a név.
- Maguk migránsok?
- Neeeem, dehogy, szó sincs ilyesmiről, még csak az kellene. Hanem az őseim még Anjou Károly Róbert kíséretében jöttek megmenteni a hazát, de aztán a család elmagyarosodott.”

A könyv