Olasz Anna és Vas Kata Blanka újabb sikere

A napról-napra érkező paralimpiai hírek mellett kissé elfelejtkeztünk más magyar sportsikerekről. A hétvégén az olimpián is remeklő Vas Kata Blanka a hegyikerékpáros világbajnokságon is helytállt, míg Olasz Anna Macedóniában nyert nyíltvízi Világkupa versenyen. Idehaza, vasárnap a Budapest Félmaratont teljesítették a résztvevők.

A tokiói olimpián negyedik Olasz Anna hét év után nyert újra vk-viadalt, a férfiaknál az ötkarikás ezüstérmes Rasovszky Kristóf ezúttal negyedikként ért célba.

Forrás: Atsushi Tomura/Getty Images

Olasz – aki legutóbb 2014-ben Hongkongban nyert hasonló eseményen – pazar versenyzéssel, a táv második felén végig vezetve diadalmaskodott.

“Mi, lányok ugye később indultunk, és a verseny vége felé egész tengeri körülmények között kellett úsznunk, annyira felerősödtek a hullámok. Ezt azért mondom, mert mióta hazajöttem az olimpiáról, csak napi egyet edzek – jó, akkor azért nyolc-tíz kilométert úszom, azaz nem lazsálok -, és Gellért Gábor szerint kifejezetten jól mentem, azaz nagy formakopás nem volt, szóval ő ezek alapján azt mondta, ugyanolyan bátran versenyezzek, mint az egész szezonban” – mondta Olasz Anna.

Hozzátette, a végén a nagy hullámoktól és attól sem ijedt meg, hogy szinte végig elől úszott:

“Aztán azt mondtam magamnak, mégiscsak én vagyok az olimpiai negyedik, ezek a lányok ki sem jutottak Tokióba, azaz pánikra semmi ok. És tényleg én bírtam a legtovább. Talán az egész annak tudható be, hogy így erre az évre megjött az önbizalmam, és ez látszik az eredményeken is”.

Vas Kata Blanka ötödik az U23-asok között

Az olimpiai negyedik Vas Kata Blanka ötödik lett az U23-as női mezőnyben a hegyikerékpáros világbajnokságon szombaton Val di Soléban.

Az olaszországi viadalon a férfi mezőnyben a 2016-os olimpiai bajnok svájci Nino Schurter győzött, Palumby Zsombor 71. lett.

Az élő legenda Nino Schurter 35 évesen karrierje kilencedik világbajnoki címét szerezte meg, miközben hétszer a Világkupa összetett versenyét is megnyerte.

A női verseny a brit Evie Richards diadalát hozta, az olimpiai bajnok Jolanda Neff a 4., míg az olimpiai ezüstérmes Sina Frei a 3. helyen ért célba. A Tokióban harmadik Linda Indergand ezúttal a 12. helyen tekert be, Benkó Barbara a 35. helyen zárt.

Az U23-asoknál Vas Kata Blanka ötödikként ért célba, tavaly a korosztályban ezüstérmes volt a 19 esztendős magyar bringás. A magyar montis mindössze 44 másodperccel marad le a dobogóról. Buzsáki Virág a 19., Schmidel Regina pedig 36. lett.

Az U23-as férfiak között Sylvester Balázs utolsó célba érkezőként 93. helyen zárt.

…36. Schmidel Regina 13:09 p h.

A férfikanál Jenkei Péter, a nőknél pedig Szabó Nóra nyerte a 36. Wizz Air Budapest Félmaraton futóversenyt

A szervezők tájékoztatása szerint az összesen 4000 főnél is népesebb mezőny ideális időben, verőfényes napsütésben és 16 fokban rajtolt el, az egyéni futók mellett az KOMETA Páros Félmaraton és a Laufenn Trió Félmaraton első váltótagjai is felsorakoztak. A verseny központjának az ELTE Lágymányosi Kampusza adott otthont.

A mezőnyt három rajttal indították útjára – 8 percet vett igénybe, mire mindenki áthaladt a startvonalon.

A legjobbakra nem kellett sokat várni, a férfiaknál elsőként Jenkei Péter, másodikként Farkas Dárius Ádám, harmadikként Kovács Attila érkezett. Jenkei 1:06:18-as egyéni csúccsal ért a célba, korábbi legjobb ideje 1:07:23 óra volt.

A hölgyeknél elsőként Szabó Nóra, másodikként Kácser Zita, harmadikként Molnár Barbara Katalin futott be. Szabó óriási egyéni rekorddal, 1:12:21-es idővel döntötte meg korábbi 1:17:46-os csúcsát.