25 éves a Magyarpolányi Passió!

Idén 25. alkalommal is zsongó szabadtéri színházzá alakul Magyarpolány. A falu lakosai bámulatraméltó közösségi összefogással, csodás kosztümökben, zenekari és kórus kísérettel adják elő a bibliai történetet a teremtéstől. Az ünnep alkalmából május 20-án egész napos programmal, bábszínházzal, pünkösdi bohóccal, népi játszótérrel, az Apacuka és a Holdviola zenekar koncertjeivel várják a látogatókat.

A napjainkra turisztikai látványossággá érett eseménysorozat pünkösdhétvégén indul és mindösszesen hat előadásból áll. A jubileum apropóján május 20-án, pünkösdvasárnap egy komplett fesztivált varázsolnak a szervezők a Kálváriadombra és a barokk plébánia kertjébe. Kézműves játszóház, gólyalábasok, tűzzsonglőrök, pünkösdi bohóc, népi játszótér és koncertek biztosítják majd, hogy a nap minden perce élménydúsan teljen.
Az Europassió szövetségbe is felvett rendezvény különlegessége, hogy szereplői – Jézust megformázó színészt leszámítva - a falu családjai. A szereplők - kicsi, nagy, idős és fiatal - profikat meghazudtoló felkészültséggel adják elő a bibliai történetet ördögökkel és busó maszkos szereplőkkel együtt. Magyarpolány lakosai levetik civil életüket és Húros Annamária – a színházi világ elismert tervezőjének – 18. századot idéző jelmezeibe bújnak.


Május 20-án 16 órától hazánk egyik legnépszerűbb gyerekzenekara, az Apacuka áll színpadra, majd közvetlen a Passió előadás előtt 19 órától a Holdviola ad egy felejthetetlen koncertet táncosokkal és látványos színpadi show műsorral. Az egész napos ünnepi programok a Kálváriadomb mellett, a falu legrégebbi épületének kertjében lesznek megtartva. Mindemellett Magyarpolány 83 népi műemléki épületből álló Falumúzeuma, helyi képzőművészek kiállításaival várja az érdeklődőket.


A Veszprém megyében található, Európa Nostra-díjas helységben a passiójátszás hagyománya egészen a ’90-es évek elejére nyúlik vissza. 2015-től megújult formában várják a nézőket. Az új rendezésű darab forrásanyagaként a szövegírók (Katona Imre, Németh Ervin és Pataki András) a XVII. századi passiójátékokat, a csíksomlyói misztériumokat, valamint a Károli Gáspár fordításában készült Bibliát használták. A Magyarpolányi Passióban meghatározó szerepet kapnak az élőzenés dalok, melyeknek zeneszerzője Szarka Gyula, Kossuth-díjas énekes, gitáros, zeneszerző, a Ghymes együttes alapító tagja. A darab rendezője 2015 óta Pataki András, a soproni Petőfi Színház igazgatója.

www.magyarpolany.hu

https://www.facebook.com/MagyarpolanyiPassio