Tematikus séta a Magyar Nemzeti Múzeum – Magyar menyasszony kiállításához kapcsolódóan.
Aragóniai Beatrix és Hunyadi Mátyás magyar király esküvője igazi reneszánsz menyegző volt. A nápolyi királyi hercegnő érkezésével és gyönyörű ruhájával elbűvölte a magyar királyi udvart. Nem volt ez másként akkor sem, amikor Edelsheim-Gyulai Ilona a Rotschild Klára tervezte ruhakölteményben jelent meg Horthy Istvánnal kötött házassága helyszínén.
Szerelemből házasodni a 19. század elején még nem volt divat, így a nagy magyar honleány, az első magyarországi óvodák megalapítójának, Brunszvik Teréz grófnőnek a mátkasága Szily Antal huszár kapitánnyal nem volt hosszú életű, esküvőjüket a család meghiúsította. Rangban hozzáillő, igazi grófot szántak neki férjül, akit előre kinéztek számára. Gróf Széchenyi István frigyét a sokgyermekes, özvegy Seilern Crescence grófnővel 1836-ban hatalmas izgalommal várta a budai lakosság. Almásy Jacqueline grófnő 1924-es esküvőjéről Louis Cartier párizsi ékszerkirállyal még az amerikai Vanity Fair magazin is beszámolt. Milyenek voltak a királyi, főúri, arisztokrata menyegzők? Álompárok, hetedhét országra szóló lakodalmak, szerelmi pletykák és intrikák, 500 év esküvői a budai várban.
Sétavezető: Czingel Szilvia néprajzkutató, kulturális antropológus
A séta időtartama: 2–2,5 óra (közepesen nehéz túra, sok lépcsővel)
Az indulás helyszíne: (1011 Budapest) Szilágyi Dezső téri református templom bejárata (A helyszínen jegyvásárlási lehetőség nincsen, az előre megváltott jegyével érkezzen!)
Programjegy: 3600,- Ft/fő (Jegyvásárlás a Magyar Nemzeti Múzeum jegypénztárában, vagy a jegymester.hu felületén keresztül!)