Alice Delalande
Alice Delalande modern irodalom és audiovizuális írás szakon végzett a párizsi Sorbonne egyetemen. Tanulmányai után csatlakozott a CSA-hoz (francia műsorszolgáltató hatósághoz) projektmenedzserként, majd a CNC-nél kezdett el dolgozni, ahol megalapította és menedzselte az innovatív televíziós fejlesztésekkel foglalkozó alapot (fikciós és animációs sorozatok támogatása). 2015-ben a CNC fikciós és animációs televíziós ágazatának vezetője lett. Mint ilyen, kreatív sorozatok fejlesztésén dolgozik Franciaországban, pénzügyi támogatást nyújt alkotók és producerek számára. 2008 óta tagja a France Culture-nek, valamint 2010 óta a Multimedia Intstitute alumnijának.
Krigler Gábor
1999-ben került a Barátok közt írócsapatába. Négy év után történetszerkesztőként búcsúzott, később az Akadémiai Kiadónál jelent meg (Folyt. köv.) – Hogyan írjunk tévésorozatot című könyve. Sok évig íróként, konzulensként, dramaturgként, oktatóként dolgozott, 2011-től fejlesztő- és executive producerként a magyar sorozatok létrehozásáért felelt az HBO-nál. 2017 óta a prágai központú Midpoint Institute tévésorozatos programjának oktatási igazgatója. 2019-ben saját céget alapított: a Joyrider Televisionnél nemzetközi piacra fejlesztenek sorozatötleteket.
Cyril Tysz
Filmes és televíziós tanulmányokból diplomázott a Sorbonne-on és a Los Angeles-i UCLA-n. A norvég sikersorozat, a Skam francia adaptációjának vezető írója volt két évadon át, majd további epizódokon is dolgozott. Korábban számos, fiatal és felnőtt közönségnek szóló animációs és fikciós projekt írója volt. Ezt megelőzően több évet dolgozott film- és tévésorozatok gyártásán Franciaországban és amerikai stúdiókban is. Jelenleg saját fikciós projektjeit fejleszti és írja különböző műfajokban. Oktatóként a Serial Eyes, a CEEA, a Sorbonne és a Racconti Script Lab oktatója.
Moderál:
Angyalosy Eszter
Dramaturgként külföldi és magyar sorozatokon, nagyjátékfilmeken dolgozik. Hét évig volt a Libri Kiadó szerkesztője. 2015-ben jelent meg első regénye, a Wonderland, és ebben az évben került a magyar HBO-hoz forgatókönyv-fejlesztőként, ahol több sorozaton dolgozott a legkülönbözőbb zsánerekben. 2017-ben kezdett nemzetközi workshopokon előadásokat tartani a sorozatírásról. A TorinoFilmLab, illetve az amerikai Stowe Story Labs rendszeres előadója. 2019-től szabadúszó forgatókönyvíró, a Joyrider nevű nemzetközi sorozatfejlesztő műhely egyik alapítója.
Televíziós sorozatokról szóló sorozatuk első részében szeptemberben már megismerhették a sorozatfejlesztés folyamatait, és kitekintettek a nemzetközi piacra. A második részben a nemzetközi sorozatfejlesztés vizein eveznek tovább francia és magyar szakértők segítségével. A panelbeszélgetés során szó lesz a hazai és francia piac hasonlóságairól és eltéréseiről, a francia televíziós sorozatok támogatásáról, valamint hogy milyen lehetőségeket kínál a CNC európai sorozatfejlesztőknek.
Webinar jellege: Magyar és francia nyelvű előadás tolmácsolással.
Kiknek ajánlják:
-producerek
-forgatókönyvírók
-rendezők
-mozgóképszakos hallgatók
A webinar ingyenes, de regisztrációhoz kötött.