Az installáció az ember megismerési vágyát példázza a földi időn és téren, azaz az „emberen túli” dolgok iránt. A kór okozta, pszichésen nehezen kezelhető szituációk (pszichodémia) és az információáramlásban a hamis tények között való tájékozódás (infodémia) kettőse közösen alakítja az installációt.
Az audiovizuális mű egy 8x8 méter falat lefedő térben születik meg, amely egy távoli, a megszokott realitáson túli közeget teremtve nemcsak a mindennapi valóságból szakítja ki a nézőt, de közben a konkrét realitással is szembesít. A befogadó napjaink legaktuálisabb filozófiai kérdéseivel találja szembe magát, mint a pandémia negatív hatásai vagy a Föld bolygón túli pozitív, kiaknázatlan lehetőségek.
Árvai György 1988-ban diplomázott a Képzőművészeti Főiskolán díszlet- és jelmeztervezőként. 1985 óta foglalkozik színházi látványtervek készítésével, filmzenék megkomponálásával, kiállítások és egyéb különleges tervek készítésével. 1984-ben alapította meg a Természetes Vészek Kollektíva kísérleti színházi társulatot, amely új szcenikai eszközökkel, különleges dramaturgiával alkalmazza a mozgást, a mozgóképet és a kortárs zenét.
Korai Zsolt 2010-ben diplomázott a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem Animáció szakirányán, de már a tanulmányai alatt rendszeresen részt vett különböző színházi előadások létrehozásában. 2014 óta él Izlandom majd Németországban kisebb nagyobb megszakításokkal. Az elmúlt 5 évben Drezdából és Berlinből készít interaktív animációkat és különféle múzeumi installációkat, de mindeközben folyamatosan dolgozik Magyarországon is színházi és zenei vizualizációkon.
koncepció/zene/látvány/animáció: Árvai György - Korai Zsolt
szöveg: dr. Mészáros Flóra, Dunajcsik Mátyás
fény: Szabon Bala
Stroboszkóp és erős fényhatások használata miatt az előadás megtekintését gyerekeknek, terhes nőknek, epilepsziásoknak, valamint pace-makerrel rendelkezőknek nem javasolják.