2021. június 21. (hétfő) 18:00 Bharata Kultúrtér 1074 Budapest, Tivadar utca 3. Almássy tér
2021. június 21. (hétfő) 18:00 Bharata Kultúrtér 1074 Budapest, Tivadar utca 3. Almássy tér

Post-Covid kerekasztal-beszélgetés a jóga világnapján 


A jóga világnapján jóga szaktekintélyek beszélgetnek a post-covid korszak jógájáról és a jóga hazájáról, Indiáról.
A budapesti Bharata Kultúrtérben megszervezésre kerülő rendezvényen a jóga három jeles és méltán elismert közvetítője értekezik a jóga helyzetéről az új világrendben. Mindhárman évtizedek óta elköteleződtek a jóga mellett, hosszú ideje tanulnak és gyakorolnak és az egész életük erről az útról szól.


A részvétel díjmentes, de regisztrációhoz kötött. A rendezvényen elhelyezett perselyekben a Bharata templomának épülésére gyűjtenek a szervezők. Szeretettel várnak minden érdeklődőt!


A jóga nagyszerű lehetőség az elme elcsendesítéséhez, a békesség megtaláláshoz, a világot mozgató energiák felismeréséhez.
A Puskás Viktória jógaoktató által vezetett kerekasztal-beszélgetés a járvány okozta jógás világot érintő kihívásokra épül.
• Hogyan élte meg a járványt a jógás világ a nemzetközi porondon?
• Mit mondanak az indiai jógik a járványról?
• Hogyan védekeznek a járvány ellen?
• Milyen tendencia mutatkozik meg az újranyitás után a jógás körökben?
Ilyen és hasonló kérdésekre kaphat választ a résztvevő.


A KEREKASZTAL-BESZÉLGETÉS RÉSZTVEVŐI:
• Leveles Zoltán Haridzsan
Egészen fiatalon tízen évesen ismerkedett meg a hinduizmussal. Eltökélt és hiteles mesterek mellett tanult. Beavató mestere Szvámí B.A. Narayan, aki mestere megbízásából Magyarországra hozta a bhakti jóga tudományát.
További mestereivel Indiában töltött hosszabb időt. Húszas éveitől élete jelentős részét Indiában töltötte. Több mint 25 éve járja Indiát, hihetetlen tapasztalattal és helyismerettel rendelkezik. Az indiai kultúrát hitelesen képviseli és mutatja be, és emellett elkötelezett bhakti jóga gyakorló.


• Szabó Szilvia Jógámájá
A sport és az egészséges életmód tanulása és szeretete kapcsolta össze a jógával. 2006-ig sportoktatóként és személyi edzőként sportcentrumot vezetett. 8 évesen táncolni kezdett majd a harcművészetek világával is megismerkedett. Majd ahogy a jóga is a mozgásformák közé került, hívást érzett Indiába. 15 évvel ezelőtt bezárta a sportcentrumot, hátrahagyva sportolói és edzői karrierjét, hogy elutazzon Indiába. Az elmúlt több mint egy évtizedben rendszeresen látogatott indiai asramokat, közben képezte magát a jóga és ájurvéda területén. Indiai tartózkodásai meghatározóak az életére. 2012-ben a bhakti tradícióba beavatást nyert. 2020-ban pedig az év jóga oktatójaként elnyerte a jóga rádzsa kiválósági díjat.


• Huber Tamás Ásutos
Már gyermekkorában gyakorolta a jógát. Majd fél évszázaddal később 2020-ban 4.helyezést érte el a jóga olimpián Ászana kategóriában. Hatha és Rádzsa jóga oktatóként tevékenykedik. A több évtizedes gyakorlása tapasztalatait adja tovább a jóga teljessége iránt érdeklődő gyakorlóknak, leendő oktatóknak.