A PLACCC Fesztivál programja
Ebben a virtuális világban fiktív csillagképekhez tartozó mitikus elemek kelnek életre. Szavak helyett egy párhuzamos zenei univerzum motívumai bukkannak fel és vezetnek különböző virtuális tereken át, rituális utazásra invitálva a nézőket.
A Meetlab társulat évek óta konzekvensen kutatja a művészet és technológia találkozásából születő alkotás lehetőségét, illetve azon belül a narráció szerepét. Projektjeikben a fikció és tudományosan igazolható tények kibogozhatatlanul összegabalyodnak, a nézők pedig minden esetben városi környezetben, a köztéren sétálva tapasztalhatják meg e hibrid megközelítésből születő produkciókat.
Ha egy új bolygón találjuk magunkat, az első dolgunk talán az, hogy meghatározzuk, milyen hosszú ott egy nap, milyen hosszú egy év, és vannak-e évszakok. De vajon mi alapján döntjük el, hány napból áll egy hét és milyen hosszúak a hónapok?
A válasz a bolygó mozgásában és elhelyezkedésében rejlik: a forgásában, a keringésében, a dőlésszögében – vagyis az égi mechanikában és geometriában. Ahogy a több ezer évvel ezelőtt élt emberek, talán mi magunk sem rendelkezünk olyan fejlett technológiával, ami komplex tudományos megfigyelésekhez szükséges, így nem marad más, csak a két szemünk.
A projekt a Meetlab új technológiákkal foglalkozó alkotópárosa, Ivanyos Ambrus és Tóth Bálint, valamint az egyedi hangolásokról ismert zenész Szabó Bálint (Gosheven, Decolonize Your Mind Society) együttműködésével jön létre.
Az alkotók a virtuális teret egy game engine segítségével hozzák létre, amiben algoritmusok által generált geológiai folyamatok és szimulált légköri jelenségek formálják a nézők szeme előtt a fikciós világot.
A program résztvevői egy természeti környezetben elhelyezett hajókonténer belső terében tapasztalhatják meg az audió-vizuális installációt. Egy idegen, képzeletbeli planéta atmoszférája jelenik meg monitorokon a tér különböző irányaiban, ahol a földi, légköri jelenségek, és az égi mozgások ciklikus ritmusa figyelhető meg.