Mit ér, ha? - Nyilvános beszélgetés 2. rész

Online nézhető
2021. január 16. (szombat) 19:00 ONLINE
2021. január 16. (szombat) 19:00 ONLINE

A nagysikerű első alkalom után folytatják a diskurzust. A téma változatlan, nők és az életközepi válság, avagy hogyan lehet méltósággal, szépen megöregedni, milyen kihívásokkal néz szembe egy negyvenes, ötvenes nő.
A beszélgetés résztvevői: Romankovics Edit rendező, Szalontay Tünde színész, Barna Erika a dajer.hu társalapítója, főszerkesztője, Both Gabi a wmn olvasószerkesztője, László Kriszta szabadúszó újságíró.


Moderátor: Gurubi Ágnes


Mit ér a nő, ha elmúlt negyven? Vagy ötven? Ha már nem olyan vonzó? Mit ér, ha szült? És ha nem? Ha van férje? És ha nincs? Mit ér a nő, ha nincs karrierje?


Élhetünk-e szabadon? Képesek vagyunk-e szembenézni a változással? Hogyan tekint ránk a világ? Hogyan viszonyulunk a fizikai változásokhoz? Alakul-e az identitásunk a korunkkal? Van-e nyereség ebben a folyamatban?


Mit ér, ha? című februári premierükre kollaboratív alkotói munkával készülnek. Az előadás az érett női lét kérdését boncolgatja, sorra veszik a 45 éves kor körül kezdődő életközepi kérdéseket, és az életközepi válság során felszínre kerülő dilemmákat, amelyek meghatározzák női létünket és jóllétünket. Melyek azok az életfeladatok, kihívások, amelyek „teljesítésével” esélyünk lehet egy harmonikus idős korra? Emberi kapcsolataink rendbetétele, autonómiánk megőrzése vagy megteremtése, a változásra és szóváltásra való képességünk megerősítése – ezek mind meghatározó tényezők ebben a folyamatban. Az előadás rengeteg humorral, derűvel, de a téma mélységével szembenézve, húsbavágóan mutatja be a nők érzékeny érintettségét az ageizmus jelenségében. Hangsúlyt fektetnek arra is, hogy a személyes történeteken keresztül a jelenség társadalmi beágyazottságáról és arról is beszéljenek, hogy hogyan befolyásolja a közeg, amiben ma és itt élünk a negyvenes-ötvenes nők megítélését.


A beszélgetésen való részvételhez kattintson erre a linkre.


A program első hetven percében meghívott vendégeik fejtik ki gondolataikat a téma kapcsán egy panelbeszélgetés keretei között, az ezt követő fél órában pedig várják nézőink hozzászólásait, észrevételeit, bekapcsolódását a beszélgetésbe.