Egyéb

Pörögj velünk! - Országos Bábszínházi Gyereknap

Online nézhető
2020. május 31. (vasárnap) 08:30 - 21:00

A Ciróka Bábszínház kezdeményezésére, a GYERMEKNAP alkalmából az ország 13 bábszínháza összefogott, és egy közös, egész napos programot talált ki. Május 31-én reggel 8.30-tól este 21 óráig pörög az online esemény, amit a 13 bábszínház egyszerre közvetít.  Egyszeri és megismételhetetlen alkalom, izgalmas és különleges „vendégelőadásokkal”. Ráadásul ezúttal az időjárás miatt sem kell majd aggódni!

A színes kínálattal minden korosztályra gondoltak a szervezők. A legkisebbeket és szüleiket 4 éven aluliaknak szóló babaelőadásra várják, az ovisokat és iskolásokat pedig népmesékkel, örök kedvenc klasszikusokkal, vásári játékokkal varázsolják el.

Az egész napos eseményt a Békéscsabai Napsugár Bábszínház, a pécsi Bóbita Bábszínház, a Budapest Bábszínház, a kecskeméti Ciróka Bábszínház, a zalaegerszegi Griff Bábszínház, az egri Harlekin Bábszínház, a veszprémi Kabóca Bábszínház, a budapesti Kolibri Színház, a szegedi Kövér Béla Bábszínház, a szombathelyi Mesebolt Bábszínház, a Miskolci Csodamalom Bábszínház, a győri Vaskakas Bábszínház és a debreceni Vojtina Bábszínház produkciói teszik majd feledhetetlenné.


Részletes program:


8.30 Orbán Ottó: Tekergő (O-4 éveseknek)
Kolibri Színház, Budapest

9.15 Kiss Ottó: Léghajó a Bodza utcában (4+)
Griff Bábszínház, Zalaegerszeg

10.00 Kormos István: Az égigérő fa (4+)
Mesebolt Bábszínház, Szombathely

11.00 Parti Nagy Lajos: A pecsenyehattyú és más mesék (6+)
Vaskakas Bábszínház, Győr

12.15 Grimm-Kardos Tünde: Békakirály (3+)
Kabóca Bábszínház, Veszprém

13.00 Markó Róbert: A kőszív (5+)
Békéscsabai Napsugár Bábszínház, Békéscsaba

14.00 Nemes Nagy Ágnes- Khaled-Abdo Szaida: Az aranyecset (5+)
Bóbita Bábszínház, Pécs

15.00 Gimesi Dóra: Hogyan fogjunk csillagot? (4+)
Ciróka Bábszínház, Kecskemét

16.00 Kardos Tünde: Hurka Gyurka (4+)
Kövér Béla Bábszínház, Szeged

17.00 Galuska László Pál: Madarak voltunk (4+)
Vojtina Bábszínház, Debrecen

18.00 Grimm testvérek - Gimesi Dóra - Veres András: A brémai muzsikusok (6+)
Miskolci Csodamalom Bábszínház, Miskolc

19.00 Lázár Ervin- Nagy Orsolya: Szegény Dzsoni és Árnika (6+)
Harlekin Bábszínház, Eger

20.10 Lázár Ervin – Gimesi Dóra: A Hétfejű Tündér (6+)
Budapest Bábszínház, Budapest


LINK


És iratkozzatok fel a közös gyermeknapi rendezvény YouTube-csatornájára is!