Fesztivál

Koronázási Ünnepi Játékok

Székesfehérvár
2019. augusztus 17. (szombat) 10:00 - 2019. augusztus 19. (hétfő) 23:59

Helyszín:

Székesfehérvár
8000 Székesfehérvár,

A Székesfehérvári Királyi Napok sorozatának második hétvégéje időutazásra hív: az ország egykori szakrális központjának, az Árpád-házi királyok ősi koronázóvárosának falai közé erre az időre beköltözik a középkor a Városház téren felépített utcarészlettel, a vásári forgataggal, a korhű életképekkel, amelyeknek a nézelődő is részese lesz a játszóknak köszönhetően. A középkori házak előtt asszonyok pletykálkodnak, az ablakból időnként rákiáltanak az arra járóra, s ha nem vigyáz, még nyakon is önthetik egy vödör vízzel. A gyerekek középkori játékokkal játszhatnak, de bábműsor, koncert és számtalan kézműves foglalkozás is szórakoztatja az aprónépet, akik közül a legbátrabbak az idén újdonságként megjelenő lovagi tornán is próbára tehetik magukat. A fából ácsolt, míves pályán akadályok között, például kötélen lengedező zsákokat kerülgetve kell végigmennie a lovagjelöltnek, hogy elnyerje jutalmát, és a leeresztett pallón át belépjen a „várba”.


Augusztus 17., szombat


10.00–23.00 Középkori piac, középkori városi élet (Városház tér)
10.00–19.00 Lovagi torna (vitézi tusa: 10.30 és 14.30, döntő: 17.30) (Városház tér)
10.00–22.00 Zenetér (Mátyás király-emlékmű)
10.00–19.00 Bábosok tere (Országzászló tér)
10.00–18.00 Jósok és boszorkányok sikátora (Szent János köz)
10.00–18.00 Árpád-házi ágbogozó (Az óriásbáboknál)
10.00–18.00 Scola Capitularis Ecclesiae Alba Regiae – középkori iskola játszóház (Zichy liget)
10.00–19.00 Hagyományőrzők tábora (Zichy liget)
10.00 I. András Király Lovagrend harcászati bemutatója (Zichy liget)
10.00 Sub Rosa régizenei együttes (Városház tér)
10.30 Vitézi tusa a lovagi tornán (Városház tér)
11.00 Függőleges mesék: A varázsló meséje (Városház tér)
11.00 Bordó Sárkány Régizene Rend (Mátyás király-emlékmű)
11.30 Musica Historica (Zichy liget)
11.30 Pavane zászlóforgatók (Városház tér)
13.00 Hollóének Hungarica (Mátyás király-emlékmű)
13.00 Borostyánkő Nemzetség Hagyományőrző Egyesület harcászati bemutatója (Zichy liget)
14.00 Lábodi Ádám – Egger Géza: Jobku és Dzsevu világhírű akrobatikus történelemóra-színháza – IV. Béla (Országzászló tér)
14.00 Fejér Baranta Hagyományőrző Sportegyesület harcászati bemutatója (Zichy liget)
14.00 Bordó Sárkány Régizene Rend (Városház tér)
14.00 Pavane zászlóforgatók (Mátyás király-emlékmű)
14.30 Vitézi tusa a lovagi tornán (Városház tér)
15.00 Fehérvári Hagyományőrző Íjász Egyesület harcászati bemutatója (Zichy liget)
15.00 Az óriásbábok zenés bemutatója (Mátyás király-emlékmű)
15.00 Függőleges mesék: A varázsló meséje (Városház tér)
15.30 Pannon mesék – a Sacra Compania és az Anonim Muszkák Utcaszínház előadása (Városház tér)
16.00 Középkori óriás sakk (Városház tér)
16.00 Kurul dobosok (Mátyás király-emlékmű)
16.00 Magyar Királyi Kardforgatók Rendje HSZGYSE harcászati bemutatója (Zichy liget)
16.15 A halhatatlanság országa – Fekete Dávid bábelőadása (Országzászló tér)
17.00 Függőleges mesék: A varázsló meséje (Városház tér)
17.00 Bordó Sárkány Régizene Rend (Mátyás király-emlékmű)
17.00 Pavane zászlóforgatók (Vörösmarty Színház előtt)
17.30 Vitézi tusa döntő a lovagi tornán (Városház tér)
17.30 Hollóének Hungarica (Városház tér)
18.00 Az óriásbábok zenés bemutatója (Mátyás király-emlékmű)
18.00 Fehérvári Huszárok Egyesülete harcászati bemutatója (Zichy liget)
18.00 Gólyalábas vásári komédia: A vénasszony és a halál (Városház tér)
18.30 Középkori óriás sakk (Városház tér)
18.30 A herceg átka – Tűzkő Sándor és Nyáry Bernadett interaktív népmeséje (Országzászló tér)
19.00 Kurul dobosok (Mátyás király-emlékmű)
19.30 Musica Historica Régizene Együttes (Városház tér)
19.30 Pavane zászlóforgatók (Országzászló tér)
21.30 Tűzszínház (Mátyás király-emlékmű)
22.30 Tűzszínház (Városház tér)

Augusztus 18., vasárnap


10.00–23.00 Középkori piac, középkori városi élet (Városház tér)
10.00–19.00 Lovagi torna (vitézi tusa: 10.30 és 14.30, döntő: 17.30) (Városház tér)
10.00–22.00 Zenetér (Mátyás király-emlékmű)
10.00–19.00 Bábosok tere (Országzászló tér)
10.00–18.00 Jósok és boszorkányok sikátora (Szent János köz)
10.00–18.00 Árpád-házi ágbogozó (Az óriásbáboknál)
10.00–18.00 Scola Capitularis Ecclesiae Alba Regiae – középkori iskola játszóház (Zichy liget)
10.00–19.00 Hagyományőrzők tábora (Zichy liget)
10.00 I. András Király Lovagrend harcászati bemutatója (Zichy liget)
10.00 Sub Rosa régizenei együttes (Városház tér)
10.30 Vitézi tusa a lovagi tornán (Városház tér)
11.00 Függőleges mesék: A varázsló meséje (Városház tér)
11.00 Bordó Sárkány Régizene Rend (Mátyás király-emlékmű)
11.30 Musica Historica (Zichy liget)
11.30 Pavane zászlóforgatók (Városház tér)
13.00 Hollóének Hungarica (Mátyás király-emlékmű)
13.00 Borostyánkő Nemzetség Hagyományőrző Egyesület harcászati bemutatója (Zichy liget)
14.00 A herceg átka – Tűzkő Sándor és Nyáry Bernadett interaktív népmeséje (Országzászló tér)
14.00 Pavane zászlóforgatók (Mátyás király-emlékmű)
14.00 Fejér Baranta Hagyományőrző Sportegyesület harcászati bemutatója (Zichy liget)
14.00 Bordó Sárkány Régizene Rend (Városház tér)
14.30 Vitézi tusa a lovagi tornán (Városház tér)
15.00 Fehérvári Hagyományőrző Íjász Egyesület harcászati bemutatója (Zichy liget)
15.00 Az óriásbábok zenés bemutatója (Mátyás király-emlékmű)
15.00 Függőleges mesék: A varázsló meséje (Városház tér)
15.30 Pannon mesék – a Sacra Compania és az Anonim Muszkák Utcaszínház előadása (Városház tér)
16.00 Középkori óriás sakk (Városház tér)
16.00 Kurul dobosok (Mátyás király-emlékmű)
16.00 Magyar Királyi Kardforgatók Rendje HSZGYSE harcászati bemutatója (Zichy liget)
16.15 Lábodi Ádám – Egger Géza: Jobku és Dzsevu világhírű akrobatikus történelemóra-színháza – IV. Béla (Országzászló tér)
17.00 Függőleges mesék: A varázsló meséje (Városház tér)
17.00 Bordó Sárkány Régizene Rend (Mátyás király-emlékmű)
17.30 Vitézi tusa döntő a lovagi tornán (Városház tér)
17.30 Hollóének Hungarica (Városház tér)
17.00 Pavane zászlóforgatók (Vörösmarty Színház előtt)
18.00 Az óriásbábok zenés bemutatója (Mátyás király-emlékmű)
18.00 Fehérvári Huszárok Egyesülete harcászati bemutatója (Zichy liget)
18.00 Gólyalábas vásári komédia: Interaktív gólyalábas térjáték (Városház tér)
18.30 Középkori óriás sakk (Városház tér)
18.30 Kelekótya haramiák – a Ziránó Színház előadása (Országzászló tér)
19.00 Kurul dobosok (Mátyás király-emlékmű)
19.30 Musica Historica Régizene Együttes (Városház tér)
19.30 Pavane zászlóforgatók (Országzászló tér)
21.30 Tűzszínház (Mátyás király-emlékmű)
22.30 Tűzszínház (Városház tér)


Augusztus 19., hétfő


10.00–23.00 Középkori piac, középkori városi élet (Városház tér)
10.00–19.00 Lovagi torna (vitézi tusa: 10.30 és 14.30, döntő: 17.30) (Városház tér)
10.00–22.00 Zenetér (Mátyás király-emlékmű)
10.00–19.00 Bábosok tere (Országzászló tér)
10.00–18.00 Jósok és boszorkányok sikátora (Szent János köz)
10.00–18.00 Árpád-házi ágbogozó (Az óriásbáboknál)
10.00–18.00 Scola Capitularis Ecclesiae Alba Regiae – középkori iskola játszóház (Zichy liget)
10.00–19.00 Hagyományőrzők tábora (Zichy liget)
10.00 I. András Király Lovagrend harcászati bemutatója (Zichy liget)
10.00 Sub Rosa régizenei együttes (Városház tér)
10.30 Vitézi tusa a lovagi tornán (Városház tér)
11.00 Függőleges mesék: A varázsló meséje (Városház tér)
11.00 Bordó Sárkány Régizene Rend (Mátyás király-emlékmű)
11.30 Musica Historica (Zichy liget)
13.00 Hollóének Hungarica (Mátyás király-emlékmű)
13.00 Borostyánkő Nemzetség Hagyományőrző Egyesület harcászati bemutatója (Zichy liget)
14.00 Lábodi Ádám – Egger Géza: Jobku és Dzsevu világhírű akrobatikus történelemóra-színháza – IV. Béla (Országzászló tér)
14.00 Fejér Baranta Hagyományőrző Sportegyesület harcászati bemutatója (Zichy liget)
14.00 Bordó Sárkány Régizene Rend (Városház tér)
14.30 Vitézi tusa a lovagi tornán (Városház tér)
15.00 Fehérvári Hagyományőrző Íjász Egyesület harcászati bemutatója (Zichy liget)
15.00 Az óriásbábok zenés bemutatója (Mátyás király-emlékmű)
15.00 Függőleges mesék: A varázsló meséje (Városház tér)
15.30 Pannon mesék – a Sacra Compania és az Anonim Muszkák Utcaszínház előadása (Városház tér)
16.00 Középkori óriás sakk (Városház tér)
16.00 Kurul dobosok (Mátyás király-emlékmű)
16.00 Magyar Királyi Kardforgatók Rendje HSZGYSE harcászati bemutatója (Zichy liget)
16.15 A herceg átka – Tűzkő Sándor és Nyáry Bernadett interaktív népmeséje (Országzászló tér)
17.00 Függőleges mesék: A varázsló meséje (Városház tér)
17.00 Bordó Sárkány Régizene Rend (Mátyás király-emlékmű)
17.30 Vitézi tusa döntő a lovagi tornán (Városház tér)
17.30 Hollóének Hungarica (Városház tér)
18.00 Az óriásbábok zenés bemutatója (Mátyás király-emlékmű)
18.00 Fehérvári Huszárok Egyesülete harcászati bemutatója (Zichy liget)
18.00 Gólyalábas vásári komédia: Szerelmesek hosszúlábon (Városház tér)
18.30 Középkori óriás sakk (Városház tér)
18.30 Farkasbarkas – az Aranyszamár Bábszínház előadása (Országzászló tér)
19.00 Kurul dobosok (Mátyás király-emlékmű)
19.30 Musica Historica Régizene Együttes (Városház tér)
21.30 Tűzszínház (Mátyás király-emlékmű)
22.30 Tűzszínház (Városház tér)