Kiállítás a Magyar Festészet Napja alkalmából
A Magyar Festészet Napja civil kezdeményezésként, néhány lelkes ember erőfeszítéseként 2002-ben jött létre. Elsődleges célja, hogy ráirányítsa a figyelmet a vizuális kultúra fontosságára. A magyar festészet ünnepe minden alkotóé és befogadóé.
A Stefánia Galériában bemutatásra kerülő festmények döntő többsége a XX. század elején világszínvonalon mozgó, - több esetben azt jelző, és meghatározó, - magyar avantgárd alkotóinak műveiből kerül ki. Ezzel a tárlattal tiszteleg a Magyar Festészet Napja előtt a Stefánia Palota – Honvéd Kulturális Központ.
A kiállításon a következő művészek alkotásai tekinthetők meg:
Bortnyik Sándor, Kassák Lajos, Kondor Béla, Mattis-Teutsch János, Ziffer Sándor, Rippl-Rónai József, Anna Margit, Egry József, Czóbel Béla, Mednyánszky László, Korniss Dezső, Vaszary János, Schéner Mihály, Kádár Béla, Bálint Endre, Molnár C. Pál, Nagy Oszkár, Pekáry István, Hantai Simon, Moholy-Nagy László, Réth Alfréd, Szobotka Imre és Kmetty János.
A fentebbi művészek egy része természetesen nem avantgárd alkotó, hanem az expresszionizmus, az art deco, a szürrealizmus, illetve a naturalizmus művészének tekinthető.
Hozzászólások