A Magyar Kárpitművészek Egyesületének huszonöt éve
A Magyar Kárpitművészek Egyesülete közel nyolcvan tagot számláló, nonprofit közhasznú egyesület. 1996-ban történt megalakulása óta összefogja és képviseli azokat a Magyarországon és határainkon túl élő magyar kárpitművészeket, akik a középkori tradíciójú francia kárpitszövési technika, és a több mint száz évet felölelő, neves műhelyeket jegyző, mindenekelőtt Ferenczy Noémi kimagasló munkásságával fémjelezhető magyar kárpittörténet hagyományainak kortárs szellemiségű folytatói és megújítói.
A Magyar Kárpitművészek Egyesülete alapításának 25. évfordulója alkalmából, a Negyedszázad címmel megnyíló ünnepi kiállításon, az Egyesület fennállása óta közösen készített 10 nagyméretű falikárpit kerül bemutatásra. Az összességében több mint 100 m2-nyi közösen létrehozott szövött kárpit európai viszonylatban egyedülálló teljesítmény. A közönség először láthatja együtt e műveket, melyek a monumentális történeti kárpitok műfajához köthetők, s megismételhetetlenül gazdag szövedékei a művészi önkifejezésnek. A különböző irányzatokat képviselő és eltérő invenciójú művészek közös cél érdekében működnek együtt, így az alkotás adta öröm felold minden különbözőséget, lehetőséget teremtve az alkotói öntörvényűség és a közös munkából fakadó alázat egyesítésére.
E korokon átívelő, időtlen műfaj napjainkban is él és virágzik, megújult formai és tartalmi értékeivel a 20. és 21. század művészetének különleges képviselője.
Hozzászólások