Tímártörténeti kiállítás

Debrecen gazdag ipartörténeti múlttal rendelkező város. Kézműves mesterségei közül mindenekelőtt azok nyertek teret, melyek a lakosság fő foglalkozási ágazata, azaz a gazdálkodás termékeit dolgozták fel. Ezek között a mesterségek között igen előkelő helyet foglaltak el az állati bőr kikészítésére, megmunkálására és feldolgozására specializálódó ágazatok, széleskörű felhasználási lehetőséget biztosítva ennek az alapanyagnak.

A Debreceni Művelődési Központ, mint a Tímárház működtetője, igen nagy hangsúlyt fektet a hitelességre, szakmájukban tekintélyes szakemberek közreműködésére, a néphagyomány őrzésére, továbbadásának fontosságára, a kézműves mesterségek nagyközönséggel való megismertetésére, megszerettetésére.

A Ház karakterének kialakítása során tehát ezek a szempontok voltak a legfontosabbak.

Mindenek előtt az épület utcafrontra eső része mely az itt élő mesterek (Sárga István, Fazekas László) lakása, és inas szobája volt, és eredeti állapotában maradt meg a Déri Múzeum segítségével összeállított, állandó, dokumentális tímártörténeti kiállításnak ad helyet, mely méltó emléket kívánt állítani a messze földön ismertté vált, nagy múltú debreceni tímárságnak.

Hozzászólások