Tandori Dezső 2019-es, majd felesége és alkotótársa, Tandori Ágnes 2020-as halála után az egyik legnagyobb és legfontosabb kérdés Tandori művészeti hagyatékának sorsát érintette: hová és hogyan kerülhet a XX. századi magyar irodalom egyik legfontosabb irodalmi életművét felölelő együttes? Hogyan őrizhető meg a Tandori sokirányú és több évtizeden át egyforma intenzitással művelt tevékenységeit dokumentáló örökség egysége, hitelessége, egyedisége? Milyen kihívások elé állítja a hazai múzeumi és könyvtári, levéltári intézményrendszert a Tandori-jelenség archiválásának és értelemszerűen: leírásának, összefoglalásának feladata? Milyen módszerekkel, milyen előzetes tervek, kérdések segítségével közelíthetünk a rendkívül terjedelmes hagyatékhoz, mit várhatunk tőle és mit találhatunk meg benne? Hogyan mutatható be és osztható meg Tandori olvasóival, követőivel, az irodalmi közvéleménnyel mindaz, amiről a Tandori-hagyaték a következő években, évtizedekben mesél majd nekünk?
Február 13-án, Tandori Dezső halálának 3. évfordulóján a Tandori-hagyaték sorsáról beszélgetnek a befogadó intézmények munkatársai, a téma szakértőivel.
Résztvevők: az írói könyvtárat befogadó Apor Vilmos Katolikus Főiskola részéről Dr. Gloviczki Zoltán rektor, az irodalmi hagyatékot gondozó Petőfi Irodalmi Múzeum munkatársai, valamint Tóth Ákos, az író hagyatékának gondozója, szerkesztője.
A beszélgetést vezeti: Bazsányi Sándor irodalomtörténész, irodalomkritikus, esztéta, egyetemi tanár.
A belépés ingyenes, védettségi igazolványhoz kötött!
Linkek:
- "Hiányzásra kijelölt hely" - Tandori jelenléte(i) emlékkiállítás 2021. október 02. - szombat - 2022. május 1.