Hirtling István színművész és Mészáros Tibor irodalomtörténész, Márai-kutató estjein nem pusztán részletek hangzanak el a Márai életműből, hanem izgalmas, különleges és alig ismert információkat tudhat meg a közönség az örökérvényű szerzőről. Az előadások vetített képekkel, dokumentumokkal és Tárkány-Kovács Bálint Junior Príma díjas cimbalomművész inspiratív és sokszínű zenei kíséretével segíti az irodalmi szövegek elmélyült befogadását.
Márai Sándor neve összeforrott néhány várossal, amelyek közül a két legismertebb Kassa és Budapest. Szorosan ezek mellé kívánkozik Bécs, ami az író életében nem korszak, hanem visszatérés az egykori élményekhez, hangulathoz, légkörhöz: „Ott a harmadik asztalnál, a ruhatár mellett, ott történt meg az ifjúság” – írta egyik cikkében. Emlékezés és nosztalgia, gyermekkori emlékek és családi események éppen úgy alkotóelemei a kötődésének, mint a soha véget nem érő bizalom: „Még mindig úgy gondolok Bécsre, mint az egyetlen városra, ahol élni tudtam volna.”
Az est e sokoldalú viszonyulás különböző helyszíneit, élményeit és emlékeit mutatja be zenével és képekkel színesítve.
Közreműködnek:
Mészáros Tibor, irodalomtörténész
Hirtling István, színművész
Tárkány-Kovács Bálint, cimbalomművé
Könyv
Márai Sándor írásai Bécsről - „Lehet Bécs nélkül is élni. Csak nem nagyon érdemes.”
Ha hiányosságot találsz, vagy valamihez van valamilyen érdekes hozzászólásod, írd meg nekünk!
Küldés
Figyelem: A beküldött észrevételeket a szerkesztőink értékelik, csak azok a javasolt változtatások valósulhatnak meg, amik jóváhagyást kapnak. Kérjük, forrásmegjelöléssel támaszd alá a leírtakat!
Helyszín:
