Km.: Orfeo Zenekar, Purcell Kórus, Kovács Ágnes, Pintér Ágnes (szoprán), Thurnay Viola (alt), Megyesi Zoltán (tenor), Melkovics Zoltán (basszus), vezényel: Benjamin Bayl
J. S. Bach: Nun komm, der Heiden Heiland - kantáta, BWV 62
Buxtehude: Kommst du, Licht der Heiden - kantáta, BuxWV 66
Erlebach: Fürchtet euch nicht - kantáta
Händel: B-dúr concerto grosso, op. 3, No. 2, HWV 313
J. S. Bach: Magnificat, BWV 243
A Purcell Kórus és az Orfeo Zenekar adventi koncertjén a derű fényében fürödhet a zenehallgató: a Vashegyi György által több mint harminc esztendeje alapított és ma is vezetett két jeles együttes több olyan művet szólaltat meg, amely témájával kapcsolódik az egyházi év e szakaszához, a Jézus születését megelőző örömteli várakozás lelkiállapotát idézve meg. A koncert karmestere holland felmenőkkel rendelkező, világjáró ausztrál muzsikus, a régizene elismert interpretátora.
A koncertet keretező két Bach-mű, a Nun komm, der Heiden Heiland (Jöjj, pogányok megváltója) című kantáta és a Magnificat egyaránt illik az ünnep előtti időszakhoz: az előbbi advent első vasárnapjára íródott, az utóbbi Lukács evangéliumából származó szavaival Mária Erzsébetnél tett látogatásakor ad hálát az Úrnak, amiért Jézussal várandós. A Bachra nagy hatást gyakorló dán-német Dietrich Buxtehude karácsonyi kantátája, a Kommst du, Licht der Heiden (Jöjj Te, pogányok világossága) sok könnyed ritmussal és már-már táncos ritmikával örvendezteti meg hallgatóját. Philipp Heinrich Erlebach (1657-1714) a türingiai udvar alkalmazásában állt Rudolstadtban. Fürchtet euch nicht (Ne féljetek) című kantátájának vonzerejét fokozzák a trombiták és az üstdob megszólalásai. A műsor egyetlen hangszeres száma, Händel öttételes B-dúr concerto grossója a maga energiájával, derűs hangvételével és tánctételeivel szintén jól illik a koncert alaphangulatához. A Purcell Kórus és az Orfeo Zenekar a közép-európai régizene-játszás két kiemelkedő együttese gazdag repertoárral, és nagy sikerekkel. A koncert szólistagárdája a stílusban járatos, kiváló énekeseket vonultat fel. Benjamin Bayl Cambridge-ben és a londoni Királyi Zeneakadémián végezte tanulmányait. A régizenei repertoár mellett más stíluskorszakokban is otthonos.