A világjárvány miatt Fazil Say nem utazhat Törökországból Budapestre. Bogányi Gergely vállalta a beugrást szeptember 29-én, így a közönség ezen az estén nem marad koncert nélkül. Műsorán Chopin és Liszt művei hangzanak el. A hangversenyen nem lesz szünet, a teremben nagyjából hatszáz szék üres marad, így teremtve meg a lehetőséget nagyobb távolság tartására. A koncerten kötelező a szájat és orrot eltakaró maszk viselése.
Say: Zongoraszonáta, „Troy“
Beethoven: cisz-moll ("Holdfény") szonáta, op. 27/2
Beethoven: d-moll ("Vihar") szonáta, op. 31/2
Fazıl Say sokoldalúságával a világ minden táján lázba hozza a közönséget, napjaink zenei világának egyik legszínesebb egyénisége. Kivételesen virtuóz zongorista, sokoldalú zeneszerző, szenvedélyes jazzjátékos. Az ankarai születésű művész huszonhat éves volt, amikor saját szerzeményét, Selyemút című concertóját bemutatták Bostonban. Azóta is rendszeresen komponál, a klasszikus repertoár mellett előszeretettel adja elő saját darabjait is. A szeptemberi koncerten Beethoven művei mellett Trója című zongoraszonátáját is hallhatja a közönség.
Fazıl Say megkérdőjelezhetetlen kvalitású klasszikus zongoraművész, zeneszerző és jazz-zenész, aki a legmagasabb minőségre törekvő muzsikusként vallja, hogy műfaji kötöttségektől függetlenül csak jó és rossz zene létezik. 1970-ben született Ankarában, irodalmár családban; szülei klasszikus zene iránti vonzalma meghatározó volt számára. Tizenhét évesen ösztöndíjjal került a düsseldorfi Robert Schumann Intézetbe, ahol David Levine irányításával tanult, majd a Berlini Konzervatóriumban folytatta tanulmányait. 2004-ben európai és amerikai turnén vett részt Maxim Vengerovval, 2008 óta az Európai Unió felkérésére a kultúrák közötti párbeszéd nagykövete. Rendszeresen kap meghívást a New York-i, Izraeli, Baltimore-i, Szentpétervári és a BBC Filharmonikusoktól, a Bécsi Szimfonikusoktól és az Orchestre National de France-tól. Többször fellépett a Carnegie Hallban és számos rangos zenei fesztiválon.
Müpa-bérlet 2020
MVM Koncertek – A Zongora