Január 31-én jelenik meg a Lordi tizedik albuma: a Killection kétségkívül a banda legérdekesebb, időutazó lemeze lesz, amire még Paul Stanley is írt egy dalt! A premier után nem sokkal Európában turnézik a csapat és Budapesten is tiszteletüket teszik február 16-án, a Barba Negra Music Clubban.
Igazából senki sem tudja pontosan, hány éve létezik a szörnymetálként definiált zenét játszó Lordi. Hivatalosan 1992-ben alapította a frontember / énekes / dalszerző Mr. Lordi, aki a csapat vizuális megjelenéséért és jelmezeiért is felel. A banda erős finn gyökerekkel rendelkezik: Rovaniemi városából, Lappföldről származnak. A 2006-os év hozta meg nekik az áttörést, amikor megnyerték az Eurovíziós Dalfesztivált a Hard Rock Hallelujah című dalukkal. A mai napig ők az egyetlen finn együttes, akik győzedelmeskedtek a fesztiválon és több pontot szereztek, mint az Eurovízión addig bárki valaha.
De mi lenne, ha azt mondanánk, hogy a Lordi valójában már a ’70-es évek óta zenél? Mi lenne, ha már azóta adtak volna ki dalokat és most, 50 évvel később tekintenénk rájuk vissza? Ezt az ötletet ünnepli a Lordi a most megjelent Killection című lemezével, ami január 31-én jelenik meg az AFM Records / Soulfood Music gondozásában. Mr. Lordi ötletei abszurdak és zseniálisak egyszerre: a Killection tulajdonképpen egy gyűjteménye azoknak a kitalált daloknak, amit a banda adhatott volna ki az évek során, ha létezett volna. A zenekar nagy figyelmet szentelt a részleteknek, mind a hangzást, mind a dalszerzést illetően.
„A Killection egy kitalált válogatáslemez. Olyan dalokat tartalmaz, amiket a Lordi írt volna a korai ’70-es évektől a ’90-es évek közepéig. Emellett a lemez tartalmaz egy „új” dalt is, 2019-ből” – magyarázza Mr. Lordi.
Most már semmi sem világos? Kiváló! Csak mert a Lordi nagyon, nagyon komolyan gondolja ezt a koncepciót. Hogy minél autentikusabbá tegye az albumot, a zenekar gondolatban visszautazott a korábbi évtizedekbe, hogy minden dal úgy szólalhasson meg, ahogy az akkoriban lehetséges volt. „A 70-es évekből érkező dalok egyáltalán nem modern metal számok – sokkal koszosabban szólnak, és sokkal rock and rollabb az egész… ahogy kell” – fűzte hozzá Mr. Lordi.
A csapat minden évtized dalait különböző stúdiókban vette fel és számtalan hangszert használt, pont mintha tényleg akkoriban rögzítették volna fel az anyagot: összesen 7 helyszínen dolgoztak különböző módszerekkel. Nem csoda, hogy a Killection a leginkább rendkívüli és változatos album lett a Lordi életében. Még egy diszkó szám is helyet kapott rajta, egy másik dalt pedig Paul Stanley (KISS) és Jean Beauvoir (KISS, Bruce Springsteen, Ramones) írt – ez a szám még a ’80-as években született és most debütál ezen a lemezen.
„Egy zenekarnak, ami nem is létezett volna a KISS hatása nélkül, ez egy hatalmas megtiszteltetés. Már az is az, hogy egyáltalán hallhatunk egy dalt a ’80-as évekből, amit még egy rajongó sem hallott korábban… De hogy konkrétan mi lehetünk azok, akiken keresztül ez eljut az emberekhez, egyenesen észveszejtő” – mondta a frontember.
A banda február 16-án Budapestre is elhozza a Killectiont, méghozzá a Killectour 2020 turné keretében. A Barba Negra Music Clubban játszik előttük a finn action rock zenekar, a Flesh Roxon és az olasz heavy metal csapat, a Tarchon Fist is.