Szereplők:
Stefan Vinke - Siegfried
Lauri Vasar - Gunther
Kálmán Péter - Alberich
Albert Pesendorfer - Hagen
Catherine Foster - Brünnhilde
Pasztircsák Polina - Gutrune
Anna Larsson - Waltraute
Gál Erika - Norna 1.
Németh Judit - Norna 2.
Pasztircsák Polina - Norna 3.
Wierdl Eszter - Woglinde
Fodor Gabriella - Wellgunde
Kálnay Zsófia - Flosshilde
Közreműködők: Asztalos Dóra, Csere Zoltán, Eller Gusztáv, Farkas Regő, Frigy Ádám, Gönczöl Nikoletta, Gulyás Anna, Hortobágyi Brigitta, Katonka Zoltán, Kelemen Krisztián, Újvári Milán, Vida Gábor, Vida Vencel (tánc), a Magyar Rádió Szimfonikus Zenekara, a Magyar Rádió Énekkara (karigazgató: Pad Zoltán), Honvéd Férfikar (karigazgató: Strausz Kálmán); művészeti vezető és vezényel:
Fischer Ádám
Alkotók: díszlettervező, rendező: Hartmut Schörghofer, dramaturg: Christian Martin Fuchs , Dr. Christian Baier, jelmez- és bábterv: Corinna Crome, fővilágosító: Vajda Máté, videó: Szupermodern Filmstúdió Budapest, játékmester: Polgár Etelka, koreográfia: Vida Gábor, koreográfus asszisztens: Asztalos Dóra, betanító karmester: Kovács János, zenei munkatársak: Bartal László, Bartinai Gábor, Bizják Dóra, Friedrich Suckel
A 2019-es Budapesti Wagner-napokon volt látható legutóbb A nibelung gyűrűje élőben. A tetralógia szerelmesei akkor felfrissített változatban találkozhattak a régóta szeretett előadásokkal, amelyeknek teljesen átalakult a koreográfiájuk, átrendeződtek a színpadi mozgások, a díszletelemekre tizenhat órányi, eddig nem látott mozgóképes anyagot vetítettünk, s a produkciók alkotógárdájához új dramaturg csatlakozott.
A nibelung gyűrűje utolsó zenedrámájában beteljesedik a sors, hat a gyűrű birtokosát sújtó átok. A naiv ifjú hős védtelennek bizonyul az ármánnyal és cselvetéssel szemben. A bájital hatása alatt emlékezetét vesztő Siegfried által elárult Brünnhilde sorsának tragikuma, hogy akarata ellenére maga is részesévé válik Siegfried fondorlatos meggyilkolásának. Az istenek alkonya végén mindent elpusztító tűz önmagán túlmutató jelkép, hiszen nemcsak Siegfried és Brünnhilde hal meg, de az ősi rend, az istenek világa is végleg megsemmisül. A gyűrű azonban megszabadul az átoktól, és így lehetővé válik, hogy a régi hamvaiból megszülessen egy új, tisztább világ.
„Nem fárasztott ki már a bayreuthi Ring sem, és nem fárasztanak ki a Budapesti Wagner-napok előadásai sem. Persze, itt amúgy sem elsősorban a fizikai erőkifejtés mértéke jelent kockázatot, hanem a lelki ráhangolódás és az állandó készenléti állapot. Mintha az ember 140-nel hajtana az autópályán: percekig nem történik semmi, de aztán a másodperc törtrésze alatt kell helyesen reagálni, hogy ne legyen katasztrófa. Ez a felfokozott figyelem azonban sokkal intenzívebb átélést eredményez, annak minden szépségével” - nyilatkozta Fischer Ádám a Budapesti Wagner-napokon végzett karmesteri munkájáról.
Zenedráma három felvonásban (felújított, német nyelvű előadás, magyar és angol felirattal).
A felvétel a Müpa 2019. június 16-i előadásán készült.