Sena Dagadu 2002-ben, pont 20 évvel ezelőtt letévedt egy budai hiphop klubba és egy barátja unszolására megragadta a szabad mikrofont. Ez egy meghatározó pillanat volt a magyar könnyűzene történetében, hisz a mikrofont azóta se tette le és a hazai popkultúra megkerülhetetlen figurája lett a ghánai-magyar énekesnő. Sena 2003-as debütáló lemeze, a First One emblematikus lemeze lett a 2000-es évek első felének és hamarosan országosan ismertté tette az énekesnőt. Habár Sena azóta még 3 szóló lemezt csinált (2012 Lots Of Trees, 2017 Feathers, 2019 Wings), leginkább csapatjátékosként lett ismert. A Kamu, a Barabás Lőrinc Eklektric után az Irie Maffia énekesnő jeként dolgozott az elmúlt majd két évtizedben. A maffiával bejárták Tolnát-Baranyát meg vagy 15 más országot és várost New Yorktól Párizsig, Londontól Accráig. Sena mind e mellett tudott nemzetközi karriert is építgetni, tucatnyi európai turnén van már túl többek között a francia Irie Ites kiadóval, Dj Vadimmal, valamint számos egyéb közreműködése jelent meg világszerte. Talán jelenleg legnépszerűbb a belga drum and bass dj Murdockkal közös kollaboráció, mely leghallgatottabb magyar vonatkozású dal a Spotifyon. Sena egy igazi zenei kaméleon, minden nehézség nélkül belesimul az adott környezetbe, legyen az reggae vagy rock zene, disco vagy hiphop, de nem okoz gondot gospelt énekelni egy pápai szent misén vagy duettezni Presser Gáborral. Sena a sok siker és zenei tapasztalat ellenére nem egy hivalkodó típus, zenéjében igyekszik mindig a saját belső egységét megőrizni és a számára oly fontos üzeneteket közvetíteni. Habárkönnyűszerrel csavarja ujja köré a közönségét könnyed slágerekkel, számára a kihívást a mélyebb, meditatívabb, több figyelmet igénylő előadások jelentik. Ezért is hozta létre új formációját a Sena Dagadub-ot.
A Sena Dub műsor az énekesnő meditatív, spirituális arcát mutatja meg. A jamaikai dub, a jazz fuvola és Sena füstös hangja egy igazán egyedi hangulatot teremt. Nem siet sehova, egyszerre változatos de repetatív, megmutatja hogy érdemes néha lelassulni és körülnézni ebben a végtelenül felgyorsult világban. Igyekszik elrugaszkodni a három perces dalok sémájától és szabadon engedni a zenét, amit manapság hajlamosak vagyunk aranykalitkába zárva tartani.
Sena Dagadu - ének
Élő Márton - billentyű, elektronika
Pásztor Ákos - fuvola
A Napfonat különleges színfoltja a hazai zenei palettának.
2021. tavaszán debütáltak első, Szól a világ című nagylemezükkel, mely bekerült a 2022 Fonogram - Magyar Zenei Díj az év hazai világ- vagy népzenei albuma kategória jelöltjei közé.
A lányok az elmúlt évek alatt meghódították a magyar könnyűzenei és világzenei színpadokat. Koncerteztek már a Bánkitó, a Fishing on Orfű, a Művészetek Völgye, az Everness, a Campus, a Sziget fesztiválon. Több alkalommal meghívott vendégei voltak Palya Beának, akinek legújabb, Lélekzet c. albumán 2 dalban is közreműködnek. Bekerültek a Hangfoglaló Program 2020-as évadának nyertesei közé. 2021 szeptemberében Sena Dagadu felkérésére felléptek a Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszus keretében a Szent István Bazilikában, majd Ferenc pápa zárómiséje előtt a Hősök terén. 2022. májusban ismét közösen koncerteztek a Magyar Zene Házában egy különleges afrikai-magyar műsor keretében.
2021-ben meghívott vendégei voltak a Művészetek Palotájában megrendezett a Népzene Ünnepe c. nagy múltú népzenei és világzenei gálának, koncerteztek még ebben az évben Lengyelországban, Csehországban, ill. egy 3 állomásos finn és észt turné keretében mutatták be külföldön is adventi műsorukat.
2023 tavaszán jelent meg második nagylemezük, mely a 4 őselem (Föld, Víz, Tűz, Levegő) tematikájában íródott.
A lemez előfutára, a Mint a zápor című daluk bekerült a DAL 2022 című műsor döntőjébe, a legjobb 8 produkció közé.
A Napfonat tagjai:
Szalay Heni, Szarka Anita, Tóth Eszter, Tóth Orsi, Volkova Krisztina.