Csajkovszkij: D-dúr hegedűverseny, op. 35
Dvořák: VIII. (G-dúr) szimfónia, op. 88
Csajkovszkij végletekig érzelmes és kimeríthetetlen dallambőségű műveivel érdemelte ki, hogy az egyik legnépszerűbb orosz zeneszerzővé váljon. A cseh Dvořák zenéjét Csajkovszkijéhoz hasonlóan világszerte játsszák, darabjai pedig tele vannak életerővel, derűvel.
Csajkovszkij D-dúr hegedűversenyét barátjának, Auer Lipótnak ajánlotta, a magyar hegedűs azonban azt lejátszhatatlannak minősítette. A technikailag valóban rendkívül nehéz művet végül a huszonkilenc éves Adolf Brodszkij mutatta be New Yorkban, majd Bécsben. A két zeneszerző - Csajkovszkij és Dvořák - baráti kapcsolatot ápolt: Csajkovszkij például moszkvai és szentpétervári vendégszerepléshez juttatta kollégáját, Dvořák VIII. szimfóniájának harmadik tétele pedig szorosan kötődik Csajkovszkij zenei világához: táncos hangvétele az orosz mester varázslatos báli jeleneteit idézi fel a hallgatóban.
Az est szólistája Kelemen Barnabás - a sikeres, Kossuth-díjas művész hazai és nemzetközi szereplései mellett a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem kamarazene tanszékének egyetemi docense.
Rajna Martin a fiatal magyar karmester-generáció egyik legkiemelkedőbb tehetsége, nemzetközi hírű szólisták elismert partnere. 2021-től a Győri Filharmonikus Zenekar vezető karmestereként dolgozik.