Km.: Tigran Hamasyan Trio: Tigran Hamasyan (billentyűs hangszerek, zongora, ének), Matt Brewer (basszusgitár), Justin Brown (dobok)
Az örmény származású, sokáig Amerikában élt zongorista, Tigran Hamasyan bebopos, fúziós jazzel tűnt fel a kétezres évek közepén, amit idővel az örmény népzenei elemekkel és progresszív zenével is játszó avantgárd jazz felé tolt el. A legpatinásabb kiadóknál (Verve, Nonesuch, ECM) megjelent albumain azonban mindig felfed magából valami újat, de az örmény folk- és szakrális zenei hatás máig erős, még a modern klasszikus populáris zene felé hajló kiadványain is. Emlékezetes 2015-ös koncertje után új lemezével tér vissza a Müpába.
A kézműves (ékszer- és ruhakészítő) családból származó Tigran Hamasyan már háromévesen megmutatta tehetségét a családi zongorán, de sokoldalúságát az is jelzi, hogy fiatalon még thrash metál gitáros szeretett volna lenni - e vonzódását leginkább progjazzes harmadik nagylemeze (Red Hail, 2009) árulta el. Ekkortájt Amerikában élt és rengeteg díjjal elhalmozott tehetségnek számított, aki azonban csak ezután találta meg igazán saját hangját, amelyben az örmény zenei gyökereknek hatalmas szerepe volt (később vissza is tért Jerevánba). A Verve-nél megjelent nagysikerű albumai (A Fable, 2011; Shadow Theater, 2013) ennek lenyomatai, a már a Nonesuchnál kijött 2015-ös Mockroot pedig egyik betetőzése. Az ECM-nél az örmény népirtásra emlékező vallásos kórusműveket dolgozott fel (Luys i Luso, 2015), majd egy sztárkvartettel (Arve Henriksen, Eivind Aarset és Jan Bang társaságában) az ECM-re oly jellemző ambientes jazzt játszott, de adott ki szólózongorás felvételeket, készített filmzenét és voltak meglepő együttműködései is (például Serj Tankiannel, a System Of A Down énekesével, vagy az LV elektronikus tánczenei duóval). Második magyarországi koncertjén Tigran 2020 augusztusban megjelent The Call Within című albumát mutatja be triójával. A személyes hangvételű, intenzív, energikus lemez országa múltjába, valamint képzeletbeli világokba kalauzol.