Hatnull 2010 2015 jan. 04. - 14:58:51
(29/49)
Jó volt ez a film szerintem. Dalton nagyon más karakter volt, mint Moore, de nem kevésbé hiteles. Nyilván szokatlan volt sokaknak másfél évtized Moore után, hogy egy új és más figura veszi át a stafétát.
LexH 2015 jan. 04. - 11:29:13
(28/49)
Nem sajnos, de ezúttal lett volna oka arra, hogy készíttessen egy újat. (Ha már oly sokszor fölöslegesen rendelnek új szinkront...)
offtopic
cellasto 2015 jan. 04. - 11:18:26
(27/49)
nem a duna tv készítette a szinkronját a filmnek,gondolom :D
jani-wan 2015 jan. 04. - 09:12:16
(26/49)
Meglepõen nagyon jó film.
LexH 2015 jan. 04. - 06:56:58
(25/49)
cellasto
Jó érzés látni, hogy a sorozat következõ darabját is éjszaka, tehát megfelelõ idõpontban ismétlik. A Duna TV-nek így is jár a Vak Komondor-díj.

Brancalleone2
A Duna TV-n Pozsonyt Bratislavaként említik? Gáz.
cellasto 2015 jan. 03. - 22:18:22
(24/49)
egyébként meglepõen jó ez a film eddig
megmondom õszintén,fenntartásaim voltak daltonnal kapcsolatban,mint 007-es
viszont kellemesen csalódtam
igaz nem akkora sármõr,mint conerrey és moore,de jól hozza bond karakterét :)
ez a rész már jóval keményebb,mint az eddigiek
offtopic
cellasto 2015 jan. 03. - 21:57:11 Előzmény LexH
(23/49)
igen,biztosan ezért lesz éjszaka :D

édes istenem

nem egy negatív nõi szereplõ volt már a szériában..talán le kellett volna velük ülnie kártyázni? :DD
Brancalleone2 2015 jan. 03. - 21:47:44
(22/49)
Hogy lehetett Pozsonyt Bratiszlavának fordítani? Nyilván nem egy 6 éves gyerek mûveltségével rendelkezett a fordító, tehát cikinek érezte volna, ha egy magyar szövegben a magyar nevén fordítják Pozsonyt. Bécset még soha nem fordították Wiennának. Ebbõl nem következhet más, hogy beteg a kultúránk, és bármi, ami csak távolról érinti Trianont, arra, vagy hisztérikus lózungokkal, vagy ilyen nem kevésbé hiszteroid tagadásokkal reagálunk.
LexH 2015 jan. 03. - 12:42:02
(21/49)
A Duna TV James Bond-sorozatának ez az elsõ darabja, amelyet nem vasárnap délután, hanem késõ éjjel ismételnek. Valószínûleg ennyi ideig tartott, mire észrevették, hogy mindegyik részben (a leggyermetegebb epizódokban is) a nõk ellen elkövetett erõszak legváltozatosabb formái láthatók; nem egyszer maga a nagy James Bond pofozza õket.
8/10
Benedictus 2013 febr. 20. - 12:52:51 8/10
(20/49)
Rengetegszer megnéztem ezt a filmet, pedig egyáltalán nem a kedvencem. Szeretem, sõt imádom Daltont, de sajnos nem az alakítása fogott meg, hanem maga az ember, a karakterhez illõ külseje (na meg a hangja): egészen üdítõ látvány az öreg és lassú Moore-hoz képest. (Akit szerettem a fénykorában, de a végére olyan volt szegény, mint egy perverz, pedofil cukros bácsi.)
A Halálos rémületben nyitójelenete zseniális, remek bemutatása az új színésznek, de az a helyzet, hogy ez volt a film csúcspontja is. Innen már sokszor kínos, ami a vásznon/képernyõn történik.
A filmmel úgy általában az a legnagyobb bajom, hogy nincs stílusa. Stílustalan, ez a jó szó. Egyes elemei még mindig a Moore-féle habkönnyû önparódiát idézik (Miklós Rozika, az autós üldözés, Q fejlesztés alatt álló kütyüjei, a gyenge ellenségek), de közben meg elvárja tõlünk, hogy vegyük nagyon komolyan, mert ez most kõkemény, "fleminges" epizód.
Azért az idézõjel, mert minden jóindulatom és Dalton iránti rajongásom ellenére azt kell mondanom, hogy ennek a Bondnak nincs sok köze Fleming hõséhez, bármennyire is hiszi ezt a fõszereplõ. Alkatilag tényleg rendben lenne, de ennyi. Dalton kiölt a figurából minden eleganciát, sármot és ízlést, ami egyébként feketén-fehéren ott van az általa annyit emlegetett regényekben!!! Simán kinézem belõle, hogy vörös bort rendel a halhoz. Ahogy Connery mondja: "Timothy Dalton never got a handle on the role. He took it seriously in the wrong way (...) he underestimated the role."
Ami pedig a legnagyobb bajom vele, hogy bármennyire nagyszerû shakespeare-i (színházi) színészként emlegetik, az alakítása alapján nagyon kényelmetlenül érezheti magát a kamera elõtt. Sokszor ötlettelennek és ügyetlennek érzem, néha meg elnagyolt színpadi kliséket használ. Ez nyilván megállná a helyét bármelyik színházban, de a vásznon annyira mû, hogy a világûrbõl is látszik. Hiányzik belõle a finomság, a mondatok sokszor nem hitelesek a szájából.
Szóval, minden erõfeszítése ellenére nem hiteti el velem, hogy õ James Bond. Valami mégis megfogott benne, ha már ennyiszer megnéztem a filmjeit.
eynrg 2012 ápr. 07. - 15:22:23
(19/49)
Szerintem jó film és sokkal jobban tetszett, mint az elõtte (1983-ban és 1985-ben) készítettek.
http://regiujzenek.blogspot.com/2012/04/filmslagerek-popzenei-filmzenek-2.html
kybuck 2012 márc. 10. - 02:04:43
(18/49)
A Lada kontra Aston Martin a film egyetlen jó pillanata, a többi Daltonnal együtt jelentéktelen és érdektelen. Harmatgyenge alkotás és ez fõleg a Roger Moore-os kalandok után volt feltûnõ, amire lehet rosszakat is mondani, de azok máig emlékezetes és szórakoztató alkotások, míg Daltoné, fõleg ez a rész jóval kevésbé emlékezetes, leszámítva azt, hogy mekkora csalódás volt Moore után. Ennél még Lazenby szóló-Bondja is szórakoztatóbbra sikerült.
goodboy 2011 jún. 07. - 04:23:28
(17/49)
A minap olvastam egy eredeti Ian Fleming Bond novellát és azt kell mondanom az ott leírt kép Bondról az Dalton játékában köszönt vissza az összes többi Bond közül. Nem az a fajta amit Moore és Brosnan is alakított az a kifogástalan gentleman. a dalton féle Bond áll a legközelebb Fleminf mûveihez, aki ezt megkérdõjelezi olvasson el egy eredeti mûvet Flemingtõl.
tmarton98 2011 febr. 08. - 18:57:58
(16/49)
Jó film ! 10/10 Amúgy nekem semmi bajom nem volt a Bond lánnyal. Láttam már rosszabbat . Pl.Ursula Andress , Halle Berry stb.
7/10
The Man Who Laughs 2010 máj. 08. - 19:58:39 7/10
(15/49)
007 - Halálos Rémületben(Living Daylights)


Nem egy kifejezetten gyenge rész, de nincs benne semmi amitõl igazán különlegessé válna. Timothy Dalton jó színész, egy komolyabb Bondot személyesít meg, ezért sokan hibának hozzák fel, hogy alig van humor ebben a részben, de ez engem nem zavart.

Az akció részek viszont jól vannak kivitelezve, a látvánnyal mai szemmel sincs gond (kivéve némelyik autós jelenetet, ahol látszik a vetített háttér, de ez csak pár másodperc). A történet megállja a helyét nem gyengébb a többi résznél.

A film fõhibája inkább a jellegtelen fõ gonosz és a még annál is jellegtelenebb Bond lány.

Azért nem rossz, mint írtam Dalton remek alakítást nyújt, izgalmas akció dús. Nem bántam meg a beleölt 125 percet. Sõt akár, ha úgy, hozza a kedvem pár év múlva újra is nézném.


7/10
NANU..! NANU..! 2010 márc. 07. - 00:40:11
(14/49)
Nos, sok UFO eset is ennek a téves következménye... :)
Bigpapa 2010 márc. 07. - 00:30:12
(13/49)
Basszus,új szinkronnal nyomják. Szeretem a Vass Gábor hangját is,de eredetiben a Kovács István a hangja.
Na mindegy :( Most már nézem,mert ráhangoltam magam :))))
offtopic
szinészbob 2010 márc. 07. - 00:01:25 Előzmény GLP
(12/49)
Sajnos ennél prózaibb az ok. a színészek hiába mondanak le minden jogról a szinkronforgatáskor, azt a megrendelõ drágábban adná tovább harmadik félnek, mint amennyibe az új verzió kerül. Már az is nagy szó, ha az eredeti Pannóniás szövegkönyvvel lehet dolgozni. Mivel eladni nem lehet, ostoba módon számtalan pótolhatatlan magyar verzió veszett el. Hála az égnek a közszolgálatiknál és néhány fanatikusnál már nem így van, elõbbiek a még fellelhetõ kópiákra vigyáznak, mint koldus a krajcárra, utóbbiak keresik a vhs-en meglevõ 20-30 éves felvételeket mentik.
Harv 2010 márc. 06. - 13:23:24
(11/49)
Nahát ezt nem is tudtam, így már érthetõ hogy miért rontják el a jót de ettõl még szar hogy évekig megy egy film egy szinkronnal az ember hozzászokik ha jó film akkor még tudja is mit fog mondani az emberke és már elõre röhög a poénon, de aztán mint egy arcul csapás...és onnantól már nem is lesz olyan jó film.
GLP 2010 márc. 06. - 12:51:28
(10/49)
A filmek forgalmazási jogát meghatározott idõre veszik meg.
Amikor ez lejár a kópiát a szinkronnal együtt megsemmísitik.
Ha valaki ezután mégis kiadja ezt a filmet, akkor azt egy új szinkronnal teszi.
Általában egyre rosszabbal, hiszen, "ha már úgyis meghülyültél a TV elõtt, akkor neked nem tökmindegy?"
Nagyjából ennyi.