8/10
DarkGirl 2014 nov. 30. - 21:03:21 8/10 Előzmény mapk
(18/38)
Hatalmas,az óriás fogszabályzós szereplõ a kedvencem,mindig van egy jó jelenete. :D
zsanamar 2014 nov. 30. - 17:20:17
(17/38)
Azt hittem rosszul hallok, mert a velencei laboratórium bejáratának hangeffektje megegyezik a harmadik típusú találkozások szignáljával.
8/10
ceia 2014 nov. 30. - 16:32:56 8/10
(16/38)
Én meg nagyon kedvelem, legszívesebben újra nézném az összes Minden lében.. részt, meg az Angyalt. De James Bondnak is kiváló. Egy nagyon eltalált karakter, egy arisztokratikus, választékos modorú és cinikus humorú na és persze mindig elegáns pasas, aki azért tud kemény pofonokat is osztani és nem riad vissza a veszélyes, kalandos ügyektõl. A magyar hangja (Láng József) pedig tökéletes, jobb, mint az eredeti :) Vegyük hozzá csinos nõket, jó autókat, és a szórakozás garantálva.
Rhythm 2014 nov. 30. - 15:23:22
(15/38)
Bírom Moore-t, de ez a film borzalmas.
Lyanos 2014 nov. 30. - 10:48:59 Előzmény The Man Who Laughs
(14/38)
*** SPOILER ***
"Különösen zavar az ahogy Jaws-sal bántak aki egy marha emlékezetes henchman, félelmetes figura....lenne mert itt kb a Prérifarkas szintjére redukálodik azzal, hogy minden képtelenséget túl él. A végén meg a szerelmi szál tényleg röhejes, egy ilyen figurától senki nem vár jellemfejlödést meg jó oldalra átállást, pont azért mert írtó röhejesen néz ki."

Az elõzõ részben még rendben volt. Lévén marha erõs, túléli a vonatból kiesést. Lévén acélfoga, legyõzi a cápát. Az elõzõ rész végén a tengerben úszik, ami sejtetni engedi, hogy szerepe lesz még. Ezzel ugyan kilóg a sorból, mivel az íratlan szabály az, hogy nem csak az adott rész Fõgonosza pusztul el, hanem hûséges (vagy megfizetett) kiszolgálója is.
Ahogy írtad, e részben már elcsúszott a figura: a film elején belezuhan a cirkuszba a magasból, ernyõ nélkül. Túléli. A folyón üldözésnél belezuhan a 100 méteres (vagy még nagyobb) szintkülönbségû vízesésbe. Túléli. Késõbb az ûrállomás roncsai között pezsgõt bontanak a párjával. Ekkor meg is szólal. Korábbi megjelenéseit a termete és foga mellett pont az tette borzongatóvá, hogy nem mondott egy szót sem, max. gonoszul vigyorgott.
*** SPOILER ***
AvatáR Gil Maerth 2014 nov. 30. - 08:16:57
(13/38)
Remek zenék (még a Hét Mesterlövészre is van kikacsintás :), megint 3 nõ visz kísértésbe, epic ûr-csata
Jaws nagyon nagy arc (tényleg elképesztõ mi mindent el és kibír), és máris kész egy klasszikus.
és az mekkora már hogy a MI 6 fõhadiszállása mindig, minden részben máshol van !
és Money Penny asztala mindig a fõnök szobájára néz.

ezeket az apróságokat hiányolom a modern Bond-mesékbõl ! :(


10/8
8/10
cellasto 2014 nov. 29. - 21:19:57 8/10
(12/38)
aszondja:

"-öt páncéltörõ és öt cián heggyel

mire Bond:

-pompás!remélem karácsonyra a boltokba kerül"

:DD
mapk 2012 nov. 29. - 01:15:06
(11/38)
A legjobb az Óriásfogszabályzós és Bond küzdõs jelenetei,mint mikor Tom és az óriásJerrynek festett elefánt küzdenek..még a hangok is olyanok néha. :)
Mumtaz 2012 márc. 23. - 22:55:09
(10/38)
Nekem tetszett ez a film. Talán azért, mert még gyermekkoromban láttam elõször. Mai szemmel nézve, mint film tetszik, de James Bond filmek tekintetében valahogy nem illik a sorba. Azt viszon le kell szögeznem, hogy szerintem John Barry zenéje az összes bond film közül ebben a legjobb. A jelenetekkel együtt hallgatva hihetetlen, mennyire beszédes és érzelemgazdag.

Valahogy pont ott van a legjobban eltalálva, mikor felszállnak az ûrsiklóval az állomás felé.
The Man Who Laughs 2011 febr. 18. - 22:58:00
(9/38)
A 77-es Csillagok Háborúját követõ sci-fi lázat természetesen a United Artist is megakarta lovagolni, a soron következõ Bond filmmel. Így, hát megszületett a sorozat legmegosztóbb és legambivalensebb érzéseket mag után hagyó része. Kicsit mérges vagyok erre a filmre. Hiszen egy alapvetõen kiváló Bond filmet sikerült elbaltázni. Minden benne van ami egy jó, ponyva kém filmhez kéne. Dögös csajok, pipa. Emlékezetes és nagyratörõ félörült gonosz (Michael Lonsdale mint Hugo Drax a sorozat egyik legjobbja) , pipa. Egzotikus helyszinek (Velence, Rio de Janeiro és a Külsõ Ûr), pipa. Kütyük, szintén pipa. Ráadásul a film cselekménye feszes tempójú, nem fulad unalomba egyszer sem (és amennyire kell logikus is) Még csak nem is a végén lévõ ûr jelenetek zavarnak a legjobban amiért a legtöbben kritizálják (azért nem jogtalanul) ezt a filmet. Hanem az a rohadt Tom és Jerry (azt amúgy szeretem, de egy kém sztoriba nem ezt várom) szinvonalú humor.Néhány ilyen geg még elmenne, de amikor az összes amúgy technikailag jól megvalosított, izgalmas akcíókban lévõ feszültséget így oldják fel, az marha boszantó. Néha parodia érzése van az embernek. Persze a Connery filmekben is volt humor, de ott kimerült Bond néhány elegáns, szatirikus beszólásában. Nem tudom ki találta ki (Broccoliék, valamelyik rendezõ, vagy maga Moore?) a Moore filmekre jellemzõ humort, de sosem tartottam egy jó ötletnek (maga Moore sem a kedvencem, de mivel nem rossz szinész ezért õt szépen lassan elfogadtam, de ezt a fajta humort ezekben a filmekben nem vesszi be a gyomrom miután olvastam Ian Flemming könyveit) Különösen zavar az ahogy Jaws-sal bántak aki egy marha emlékezetes henchman, félelmetes figura....lenne mert itt kb a Prérifarkas szintjére redukálodik azzal, hogy minden képtelenséget túl él. A végén meg a szerelmi szál tényleg röhejes, egy ilyen figurától senki nem vár jellemfejlödést meg jó oldalra átállást, pont azért mert írtó röhejesen néz ki. A végén lévõ sci-fi ötlette nem zavarna, de technikailag sem a legjobban lett megoldva (a 2001 és a SW is sokkal jobban néz ki), de az egésznek eléggé over the top hangulata van (különösen a fentebb említett Jaws szál miatt).

Igazából nem tudom hanyast érdelmene, hisszen amúgy remek lenne és kevés hibája van [humor, Jaws szerelem, (sci-fi)] de ezek sokat levonnak belõle. Legyen 6/10 mert hibái ellenére a film nagyját élveztem és jobb mint az utolsó két Moore film.
NANU..! NANU..! 2010 febr. 14. - 22:28:11
(8/38)
Nekem sem tetszet, de abban az idõben, ez volt a szint...
Amúgy Én is inkább azt szeretem, amiben nem Roger Moor van benne, mert amiben Õ játszik, általában túl van nyáladzva... :(
ondok 2010 febr. 14. - 20:41:18
(7/38)
Érdekes ezeket észre sem vettem pedig a fizikai tudományok doktora vagyok:D Biztos nem a Bond filmbõl akarja senki megírni disszertációját a Fizikából:)
6/10
zee944 2010 febr. 14. - 20:02:53 6/10
(6/38)
A Holdkelte egyébként jó lehetne, de sajnos ott átmegy gagyiba, hogy az utolsó negyven percre Bond felszáll az ûrbe. Az azt megelõzõ 80 perc rendben van.
6/10
zee944 2010 febr. 14. - 20:01:29 6/10
(5/38)
Teljesen igazad van, a gond csupán annyi az észrevételeddel, hogy ordítóan nyilvánvaló, hogy ezt nem fõiskolán fizikórán tanultad, hanem egy Star Wars-kritikában vagy valami hasonlóban olvastad, és most jöttél osztani az észt egy eleve paródiajellegû akciófilm topikjában. Javaslom, ne nézd meg a 2001: Ûrodüsszeiát se. Bár ott nincs hang az ûrben, és semmi hasonló pongyolaság, így talán megfelelne sokrétû természettudományos ismereteidnek, ellenben biztos, hogy még unnád. Még jobban, mint A gömböt...
batkamonó 2010 febr. 14. - 16:35:49
(4/38)
"felér egy "A gömb" címû filmel kábé"

Attól az egytõl tartok isszonyatosan, hogy azért nem tetszett a Gömb, mert nem értetted. Pedig az amerikai nézõ értelmi szintjéhez próbálták idomítani a filmes megjelenítést. Lehetne sokkal nézhetetlenebb is. :- p

Szerencsére a mû olvasható verziója ( Michael Crichton - Sphere) itt kering a neten. A magyar fordítás is. (jobb az eredetinél.) :)
Összetettebsége ellenére nem csak érthetõ, hanem sokkal többet ad, mint a film adhat. Gondolatokat, amiket látványos sci-fitõl nem nagyon várhatsz.

Amúgy a történet pesszimista és nyomott hangulata nekem se tetszik.

Ez a csémszbond viszont tényleg nagyon nagy gagyiság. Szájbalökik a fizikát.
NANU..! NANU..! 2010 febr. 14. - 00:50:35
(3/38)
Tényleg nem rossz... :(
De én a 007-t, inkább a jó Nõk miatt nézem... ;)
Irigylem is a fõszereplõket, kellemest a hasznossal... ;)
9/10
eynrg 2009 jún. 16. - 20:07:39 9/10
(2/38)
Számomra a legjobb James Bond film.Érdekes hogy az elõtte és az utána levõk is gyengébbek voltak.
8/10
a nevem Bond, James Bond 2008 aug. 20. - 23:13:01 8/10
(1/38)
Nekem ez a második a listámon.
Nagyon jó kaland némi sci-fi beütésekkel ;-)