Téma: 007 - Skyfall

7/10
srph25 2012 okt. 30. - 06:00:28 7/10
(132/512)
***SPOILER***

Elõttem már sokan leírták, de:

1) Silva tiszta Joker, mind kinézet, mind jellem szempontból
2) Silva hagyja magát elfogatni, hogy elszökhessen az új MI-6 központból (akárcsak Joker)
3) Bond örököl egy birtokot az elhunyt szüleitõl, egy hatalmas kastéllyal (akárcsak Bruce Wayne)
4) A birtokon egy Alfred-szerû öregember tölti a mindennapjait
5) A kastély alatt ráadásul egy titkos barlang van... (akárcsak a Batman barlang)
5+1) Végül hogy kapja el Bond Silva-t? Felégeti az "erdõt"...

Ezután már csak halkan jegyzem meg, hogy Silva szigete pedig egy az egyben az Inception-beli Limbo koppintása, ami szintén egy Nolan-film. Oh, a filozofikus tartalmú mondatok sokaságát ki is felejtettem...

A Skyfall jó film, de más jó filmek teljesen nyilvánvaló összelopkodása, így sajnos nem adhatok rá többet 7/10-nél. A producerek minden téren lefeküdtek Nolan nagysága elõtt, ezután több, mint valószínû, hogy õ rendezi a két részes finálét, ami így várhatólag a halálról fog szólni. Hadd találjam ki, a 007-es meg fog halni, de Bond tovább fog élni.

***SPOILER VÉGE***
10/10
JohnnyCash 2012 okt. 29. - 20:19:27 10/10
(131/512)
Megmondom õszintén, nem értem a sok finnyogót, szerintem remek film volt. A trilógiából ez tetszett a legjobban.
Kedvelem Daniel Craiget és szerintem illik hozzá a szerep, bár sokan piszkálják hogy csúnya, és nem való 007-esnek, igaz, nem az a klasszikus szépfiú, mint P.B. volt, de szerintem nem is baj, sõt, jó ez a markáns arc-széles váll-gunyoros mosoly combo:)
Javier Bardemet választani fõgonosznak telitalálat volt, végre egy olyan figura akire felfigyel az ember és valóban ijesztõen hat, az eddigi negatív szereplõk inkább viccesen komolytalanok voltak. Olyan jól játssza az elmebeteget, hogy én félnék vele találkozni egy sötét utcán..:D
Vontatottnak egyáltalán nem nevezném, végig oda lehetett rá figyelni, végre követhetõ és nem unalmas cselekménynek lehettünk tanúi. Ez az elõzõ filmbõl hiányzott!
Egy kicsit lehetett volna benne több akciójelenet, de a kritikusok ebben is megtalálnák a maguk kedvére ócsárolható részeket, ha nincs robbanós toll akkor miért nincs, ha van akkor micsoda idejétmúlt baromság. Ha lelövik akkor mért nem hal meg, ha nem lövik le mért nincs akció? Ezt vég nélkül lehetne folytatni... Aki a hibát keresi az mindenben fog találni elõbb-utóbb. Természetesen voltak irreális dolgok a filmben ahogy eddig is, ha valaki ezen meglepõdik az eddig részek alatt mit nézett?
Azért pár dolgot hiányoltam, SPOILER
a Bond-lány nagyon keveset szerepelt, pedig igen szép volt és jól is játszott,kár volt 10 perc után lelövetni. Ha már így találták ki,kicserélhették volna a feka nõvel, mert az viszont roppant idegesítõ volt, annyira nem sajnáltam volna:D És vodka-martini sem volt, pedig az basic.
Ettõl eltekintve nagyon-nagyon tetszett, pörgõs, érdekes, izgalmas és jó a sztori, szerintem simán megéri egy mozijegy árát!:)
agarik 2012 okt. 29. - 20:15:18 Előzmény Winnetou68
(130/512)
Nyilván rég volt Conery, és Craiget én is bírom mint Bond.
Arról volt szó, melyik Bondok voltak jók/jobbak egymáshoz képest. Stílusban, karakterben, megformáló színész alapján. Abból a szempontból pedig ezerszer inkább nézek egy Connerys Bondot, vagy egy Craiges Bondot mint egy Pierce Brosnan Bondot.
7/10
bercesnagy 2012 okt. 29. - 17:28:58 7/10
(129/512)
Nem az igazi a film. Az akciók nem eléggé kidolgozottak, sablonos a film, néha vontatott. Szerintem ez az utóbbi idõk leggyengébb 007-ese. Nézhetõ, de én sokkal többet vártam. 7/10.
Molina 2012 okt. 29. - 16:11:43 Előzmény Murphistic
(128/512)
A feltámadásra visszatérve, nem õ az egyetlen akit nem sikerült megölni többedjére sem: Jaws, Baron Samedi, Earn Stavro Blofeld ( csak a Szigorúan bizalmasban hal meg)és Felix Leiter! Mindegyik szereplõ többször is meghallhatott volna !
Molina 2012 okt. 29. - 16:04:35
(127/512)
Szerintem, nem volt f%s. Ki lehetett volna dolgozni bizonyos szereplõket, meg több fordulatot és henchmen-t elbírt volna a film. De így is megállja a helyét. Ez a múltbéli Bond lezárása ( talán).
Spoiler!

Megjött Q, Moneypenny és M- férfi lett, mint a Dr No-tól. Ez a trilógia Bond jellemfejlõdését mutatta be, hogy hogyan vált belõle az a Bond aki a Dr No-tól a Halj meg máskor-ig. Nõfaló, bosszúálló ám ésszel gyilkoló és sebezhetetlen. Itt kisírja magát M elvesztése miatt, itt meglövik, de többé nem fogják!
vedelmezo 2012 okt. 29. - 10:13:06
(126/512)
Még egy ilyen fos filmet. Katasztrófa volt.
innentõl spoiler...



egész jól indult. Na mondom milyen fasza, Bond megin meghal a film elején. Aztán Bond iszik meg lelkizik, egy eldugott tengerparton? Tök gáz volt. A nõk sem voltak szépek (pedig azért ezt megszokhattuk). Szar kényszeredett párbeszédek. Sajnálom hogy kidobtam rá a pénzt. Mennyire emberközeli lett Bond? Mi ez a baromság? Bondot azért szeretjük (szeretttük???), amilyen. Nem egy lelkizõs kiscserkész. Egy vér profi, akinek a homlokán legfeljebb egy vércsepp gördül le, nem pedig izzadság. És a fõgonosz? Egy elmeroggyant balf..sz. Nem is beszélve a 19 éves Q ról aki vérprofi mert õ írta az elsõ mutálódós algoritmust, de simán rádugja a hálózatra a /szerinte csak utánna következõ / hacker gépét. És jéééé, hát nem befertõzte az MI6 hálózatát. Hogy mik vannak?

Egy szó mint száz, ez olyan fos volt hogy ha összeáll akkor sem lehet még szar sem...
6/10
haypro 2012 okt. 29. - 09:39:47 6/10
(125/512)
Szerintem 10/5. Nem volt rossz, de nagyon sok volt belõle 140 perc, 90-100 perces hosszal is el lehet volna mondani a "mondanivalóját". Az utolsó fél órát végigszenvedtem a moziban, vártam nagyon, hogy vége legyen.
10/10
Sonic8 2012 okt. 29. - 08:56:30 10/10 Előzmény Andrew8
(124/512)
Siker biztos lesz.Most is csak pár országban mutatták be és pénteken már hozott 77 milliót.
Amerikába csak november 9 a premier.
Bõvebben----> http://boxofficemojo.com/news/?id=3555&p=.htm
Winnetou68 2012 okt. 29. - 08:19:54
(123/512)
Most már regisztrálok. Conneryt sírjuk vissza? Miért is? Õ lett volna a legjobb Bond? Nyilván ízlések és pofonok, de hát Connery... Igen, és egyszer megvertük az angolokat 6:3-ra. Mind a kettõ rég volt, és egy darabig nem lesz. Egyébként nem vagyok elájulva Craig-tõl, de jól helytáll Bondként. Jó volt a film, és várom a folytatást.
1/10
cellasto 2012 okt. 29. - 05:28:31 1/10
(122/512)
Craignél jobb volt sztem,de ezen nem veszünk össze..
Én konkrétan meg sem nézem ezt..az elözö kettö elég volt.
antimason 2012 okt. 28. - 23:16:31
(121/512)
Megvan: Tennyson idézet.
Murphistic 2012 okt. 28. - 23:14:35
(120/512)
Szerintem elég jó film volt.
Az egy dolog, hogy James Bondhoz hozzátartoztak a kütyük, de manapság nehéz olyat mutatni, ami ésszerû és megdöbbentõ ( na jó, a robbanó toll egy örökzöld, de talán nem baj, ha kicsit pihentetik ). A korábbi kütyük elkápráztatták az akkori mozinézõket, de manapság több eszköz is szinte mindenki számára elérhetõ (nyomkövetõk, távirányítók) és kicsit unalmas lenne mindig ugyanazt látni ( géppuska a szolgálati gépjármûben ). A Moonraker pedig szinte már sci-fi lett...(Viszont ez se baj, mert érdekes a koncepció, de azért ne legyen minden JB-film olyan)
***SPOILER***
Valamint a filmben van benne utalás, hogy most ez a módi az MI6-nél. Akkor mi miért kötözködünk? :-)
***SPOILER vége***
Nem tudom miért, de nekem végülis tetszett. Az utalások a korábbi részekre szerintem jók voltak és egyébként.
***SPOILER***
Amiért le tudnám pontozni, az James Bondnak a feltámadása (meglövik egyszer, lelövi a partnere, majd lezuhan a viaduktról), mert elég nehezen hihetõ még filmes szemmel nézve is, de végülis õ James Bond. :)
***SPOILER vége***
antimason 2012 okt. 28. - 23:07:04
(119/512)
Szeretném megtudni, kitõl idézett a filmben Judi Dench a monologjában.
Nem figyeltem eléggé.
Köszi!
agarik 2012 okt. 28. - 22:44:37
(118/512)
Conneryt sírjuk vissza.
Moore nem tudni mit kereset ta szériában, elvégre ez nem az Angyal, hanem James Bond.

Timothy Dalton meg a második legroszabb Bond volt.
jay89 2012 okt. 28. - 22:40:42
(117/512)
Nem tudom, mit sír a szátok. Ez egy korrektül megrendezett, izgalmas akciófilm volt, jó adag visszatekintéssel a múltba. És jó volt. Mindenki sírja vissza Moore-t. Számomra Õ a leghiteltelenebb Bond (a többszörös filmesek közül, nem Dalton vagy Lazenby), vele elparodizálták a sorozatot. Craignek jól áll a szerep, nem csak az van, hogy az egész filmben bárgyú mosollyal keni halomra az ellent mindenféle idióta kütyüvel. Az meg hogy klisés... újat nehezen tudsz kitalálni manapság egy akciófilmben. Egy filmet mondj, amire rá sem lehet fogni, hogy klisés, bármibe bele lehet kötni, és bármit le lehet húzni a sárga földig... de ezt (úgy érzem) felesleges.
Jó kis film ez, jó Bonddal.

Ui.: Lehet gyalázni (úgysem hat meg) :)
5/10
hrrtyy 2012 okt. 28. - 22:33:31 5/10
(116/512)
Nem Daniel Craig rossz James Bond, hanem a film volt pocsék. Craig karakteres színész, csak nem bírnak neki egy normális filmet csinálni, ez a Skyfall volt a mélypont számomra. Több James Bond filmre biztos nem megyek el a moziba.
proskit 2012 okt. 28. - 22:29:08
(115/512)
Szerintem Timothy Dalton volt a legjobb Bond.
agarik 2012 okt. 28. - 22:01:31
(114/512)
Pfff. Brosnan volt a JB-mélypont. Craig legalább karakteres.
1/10
cellasto 2012 okt. 28. - 21:19:05 1/10
(113/512)
majd akkor nézek újra james bond-ot,ha minimum prierce brosnan-hoz hasonló 007-est tudnak találni...
daniel craig egyszerûen alkalmatlan és nem idevaló...remélem,a következõre már találnak hitelesebb színészt a szerepre...