Edmond Dantes 2014 jan. 12. - 11:07:41
(5/5)
Zaklatott tónusú, pörgõs film, sokszor gyors vágásokkal, egy lehetséges alternatív (a hivatalos verziótól eltérõ) összeesküvés-változat. Megrendítõ tudni, h a rendezõ Theo van Gogh nem sokkal a film befejezése után (marokkói elkövetõ által) ugyancsak merénylet áldozata lett. A XVII.szd. óta a Fortuyn elleni merénylet volt az elsõ politikai merénylet/gyilkosság Hollandiában. OFF: Theo Van Gogh azonos nevû dédnagyapja a festõ Vincent van Gogh testvére volt.
ida555 2013 dec. 29. - 19:23:29
(4/5)
"A merénylet helyszínéhez közel egy fotóriporter, Jim de Booy egy sztárról készít felvételeket, amelyeken késõbb furcsa részleteket vesz észre," Nem lehet, hogy az ötletet a híres Nagyításból lopták? (Antonioni, 1966)
anybody 2010 máj. 08. - 15:42:47 Előzmény Daydream Believer
(3/5)
Egyszerû. "Elvarrták a szálakat a holland elvtársak". Mocskos világ, ennyi.
7/10
Anélia 2009 máj. 09. - 13:19:14 7/10
(2/5)
Hááát...nem rossz a film, de azért jónak se mondanám...a film ütõkártyája valóban, hogy valós esemény az alapja...az összeesküvéselmélet meg szerintem nem volt elég jól felépítve...nálam 7 pont :(
Daydream Believer 2009 máj. 08. - 23:18:01
(1/5)
Nagyon durva, az ember nem is gondolná, hogy ilyen Hollandiában elõfordulhat, hogy két embert meggyilkolnak politikai nézetei miatt. 7 éve volt, én már nem emlékszem a dologra, ezért is volt meglepõ. A film összeesküvés-elmélete nem tudom mennyire igaz, de a bírósági ítélet nem errõl szólt.