offtopic
Ford Mustang 2011 júl. 20. - 16:36:02 Előzmény NADALFAN
(447/467)
Szerintem is, ma pl A bennfentest, nagyon örülök neki.
8/10
NADALFAN 2011 máj. 02. - 18:07:33 8/10 Előzmény Lizi91
(446/467)
jó hogy az hbo le ad régebbi filmeket is ,mert az film kimaradt valahogy az életembõl de most megtudtam nézni és jól szórakoztam. a szinkront mostanában sokan kritizálják de ebben a filmben nagyon el volt találva.julia meg nem egy sex idol de nekem mégis nagyon bejön-:))
7/10
Lizi91 2010 okt. 29. - 15:57:55 7/10
(445/467)
Nekem is nagyon tetszett,nagyon jók a beszólások, a zenék a színészek.
Jól össze van válogatva minden.
Érdemes megnézni.
10/10
Hester 2010 aug. 11. - 01:13:39 10/10
(444/467)
Szerintem nagyon jó kis film. Jó, nem azt mondom, hogy valami zseniális alkotás, de egy igazi kis tinifilm. Mivel még énis tini vagyok, ráadásul szerelmes, igencsak bejött a film, nem gagyi, ötletesnek is mondható. Csak ajánlani tudom, és hát ugye Heath Ledger :$ :D
10/9
10/10
Betti0922 2010 jún. 04. - 12:39:00 10/10
(443/467)
kedves öregem,néha igazán kézbe vehetnéd a helyesírási szótárt...
asmona 2010 febr. 10. - 21:13:46
(442/467)
azert kedves baratom, mert neha kell az ember eletebe egy kis varazslat. Jo olyan torteneteket hallani, ahol minden rendben van, vagy rovid bonyodalom utan rendbe jon. Kell neha egy kis... Nem is tudom. Talan nem fogod megerteni... De a noi nem szereti a tulzasokat es szeret belegondolni a "mi lenne ha..."-ba. Neha magunkra ismerunk a karakterekben, vagy iseros szitukat talalunk. *Nem ertem mit esznek ezek a sracok az olyan filmeken, ahol annyi piros festeket hasznalnak el a verimitaciohoz, hogy azzal ket tombhazat le lehetne mazolni, es purcolos viccek mellett elbofogik az abc-t*:D
asmona 2010 febr. 06. - 13:17:54 Előzmény wukovsky
(441/467)
nekem nagyon tetszett... Aranyos... Olyan... igazi leanyalom! Nem tudja valaki, hol jatszodik?:) Tippelgettunk a baratnoimmel... Ausztralia? Olyan valoszinunek tunik... De lehet Amerika is... Valaki nem tudja veletlenul? Egyebkent helyesen karakteres figurai vannak. Kicsit(icipicit) bugyirozsaszin hangulatu, de azon felul nagyon jopofa... Nezheto, humoros, es hat... Heath Ledger :DD
offtopic
wukovsky 2009 dec. 16. - 10:17:34 Előzmény Petrapetrus
(440/467)
Azért ez szánalmas, a mi osztályunkban nem élte volna túl a kiscsaj, de olyan srácoktól mit is várunk, akik festik magukat, meg vasalják a hajukat. Az ilyen nem fogja megragadni a kiscsajt a hajánál fogva, és nem húzza be a barlangba, ahogy illene :D
Petrapetrus 2009 dec. 15. - 14:40:38
(439/467)
Pont ma beszélték a munkahelyemen a kollégáim (pedagógusok), hogy általános iskolában van egy lány, aki az összes fiút az osztályban a "markában tartja", és szó szerint bõgnek a srácok, úgy bele vannak zúgva... A csaj meg élvezi... Mondják is a tanárok, hogy ez már nem állapot, amit a kiscsaj mûvel a kiscsávókkal... :-D
Petrapetrus 2009 dec. 15. - 14:31:45
(438/467)
Hát nem tudom, én már elsõs gimisként is értettem és szerettem Shakespeare mûveit, és elolvastam tõle szinte mindent már akkor, pedig nem is volt kötelezõ.

Abban viszont egyetértek, hogy a mai fiatalság érzelmi/értelmi érettsége a legtöbbször sajnos átlagon aluli. Azt hiszik, hogy Õk már milyen nagyok és felnõttek, holott negyed annyi fogalmuk sincs az életrõl, mint pl. az elõzõ generációnak ugyanannyi idõsen. (Persze kivételek mindig vannak!)

Túl komolytalanok, felelõtlenek, meggondolatlanok.

Ami meg a szívösszetörtéseket illeti. Hát, én nem tudom, de manapság már csomóan elkezdik pl. a nemi életet 11-12-13 éves korban... Ha valamit, hát a "szívügyeket" már korán elkezdik megtapasztalni... Bár fene tudja, ma már inkább érték a testiség, mint a "szívügyesség"... Hmmm... Na mindegy. Ne offoljunk. X-D
offtopic
wukovsky 2009 dec. 15. - 14:04:37
(437/467)
Azért azon a részen, hogy egy elsõs gimnazista tudja értékelni, és a többi, itt vitába szállanék.

Lehet, hogy valamilyen szinten tudja értelmezni, és értékelni, de véleményem szerint, és ezt a saját bõrömön is éreztem 20-22 éves koráig, vagy ki milyen intenzitással tapasztalat szerzéssel él, nem nagyon tudod értékelni a szerelmet, a szeretetet, és az erre alapuló mûveket.


A makrancos hölgy, pedig tökéletesen az a kategória, amit legutoljára tanulsz meg értékelni, azt, hogy a szerelem milyen boldoggá is tud tenni, és mennyit tud rajtad formálni, hogy egyszerûen kivirágzol tõle.

De ahhoz hogy ezt belásd, értékeld, pár szívössze törésen túl kell esni.


De ez lehet, hogy csak az én véleményem, és csak azért, mert gyalázatosan alacsony érzelmi intelligenciával születtem és az azóta sem fejlõdött sokat
Petrapetrus 2009 dec. 15. - 07:58:08
(436/467)
Tisztában vagyok vele, hogy átirat. Azzal nem tudok tisztában lenni, hogyha valami jó, akkor miért kell átírni, hogy egy sokkal rosszabb dolog süljön ki belõle? (És ez most nem csak erre a filmre értendõ.)

Azzal meg, hogy az eredeti felnõtteknek készült, erõsen vitatkoznék. Már egy elsõs gimnazista is képes érteni, értékelni, jól szórakozni az EREDETI VERZIÓN.

Igen, valóban, ez egy teljesen más kategória. Egy olyan kategória, ami már eleve rossz szerintem. (Az ilyen tinifilmektõl általában a falra tudnék mászni... Már tinédzserként se bírtam az ilyesmiket.) De persze nem vagyunk egyformák, mindenkinek más tetszik. Neked bejön ez a film, nekem meg nagyon nem. Ezen tényleg kár vitatkozni...
offtopic
wukovsky 2009 dec. 14. - 21:39:24 Előzmény Petrapetrus
(435/467)
De ez egy átírat, feldolgozás, hogy lehetne össze hasonlítani egy eredetivel, ami ráadásul felnötteknek készült.

Mindent ott kell értékelni ahova való, ez a kategoriájában jónak számít, és ennyi. De felesleges a vita, mert ezt nem tudod megérteni
Petrapetrus 2009 dec. 14. - 14:15:06
(434/467)
Akkor inkább már az Elizabeth Taylor-féle eredeti Makrancos hölgy... Na, az jóóóó! X-)
offtopic
wukovsky 2009 dec. 14. - 14:13:27
(433/467)
Azért ha a korszakában nézed, akkor elég eredeti volt, szép kis makrancos hölgy áttétel az ezredvégi butus amerikába. Szerintem jó volt, és a sok vacak közül, ha csak egy hangya f@sznyival is, de kiemelkedik, akár a csaj nem jár egyedül :$
9/10
Darksecret 2009 dec. 14. - 14:11:05 9/10
(432/467)
Én nem szoktam vígjátékokat nézni, mivel korábban nem hiszem, hogy láttam volna akár egyetlen egyet is, amit minõsítni tudtam volna. Most véletlenül mégis kivételt tettem. Nem bántam meg, szerintem ez jópofa film volt, tetszett a végkifejlet.
Petrapetrus 2009 dec. 14. - 13:26:18 Előzmény Charles Foster Kane
(431/467)
Számomra ugyanolyan volt, mint az összes többi. :-)))
9/10
Charles Foster Kane 2009 dec. 13. - 22:04:09 9/10
(430/467)
Egy kifejezetten jól összerakott tinivígjáték a sok között.

Most komolyan, mi baj vele? Egész kellemesen ki lett sakkozva ez a sokszálú bohóckodás, a karakterek felszínesek, de cserébe viccesek, ami egy vígjáték esetében, nem éppen hátrányos. Poénok meg vannak, amik max. egynegyede túlerõltetett. Ez egy tiniknek szóló vígjáték esetében kifejezetten jó arány... :)
Petrapetrus 2009 dec. 13. - 19:33:44
(429/467)
Unalmas tinivígjáték a sok közül...
mulao 2009 nov. 23. - 06:00:45 Előzmény Regii
(428/467)
Köszi a segítséget!