7/10
gjorg 2009 márc. 28. - 22:42:40 7/10
(68/88)
Már vártam ezt a filmet! Bevallom - annak ellenére, hogy sok katasztrófa filmet láttam -, hogy végig izgultam! Gyomrom már fájt a sok izgalomtól, a szemem a sok könytõl... Szégyen ide, szégyen oda, de ez nagyon jó film volt!
Magáról a film történetérõl nem írok, mert már a címe is azt sugalja, hogy igen erõs földmozgásról szól! Hogy sikerül-e valamit csinálni a szakembereknek? Az a filmbõl kiderül!

Ami rontott a filmen az operatõr munkája! Már az elsõ 5 perc után tudtam, hogy mi lesz a következõ kép! Egy nagyon jó történetet feldolgozó filmet ilyen élvezhetetlenné tenni kritikán aluli!!!

Sajnos itt bekövetkezett az is, mint más filmeknél: túl gyors volt a vége...

Az operatõri élvezhetetlenség miatt: 7*
6/10
tombenko 2009 márc. 28. - 22:37:03 6/10
(67/88)
Pihentetõ élmény volt. Kb. olyan komoly, amilyet az USÁból várhatunk. Mondjuk még mindig jobb, mintha a titanicot adták volna megint le...
1/10
brg 2009 márc. 28. - 22:34:27 1/10
(66/88)
teljesen egyetértek. Elképesztõen szar "film". és nem csak ezért
1/10
szh53 2009 márc. 28. - 22:20:58 1/10
(65/88)
Szörnyû film.
Proci 2009 márc. 28. - 22:16:53
(64/88)
Épp írni akartam, hogy szakadjon meg ez a gyagyás operatõr. Valszeg jó film lehetne, de igy élvezhtetlen. Émelygett a gyomrunk, inkább elzártuk. Nem értem, egyre többen csinálják. Kiváncsi lennék 1x is végignézték-e, fõleg nagy tv-n:) Nekem 17"-os moncsin hányinger volt...
frensys 2009 márc. 28. - 21:51:27
(63/88)
ez egy akkora kalap sz*r film!!!rohadt idegesitõ ha észrevettétek hogy a f*szkalap operatört aki kamerázott egyfolytába mindenre rázoomol aztán vissza,aztán megint közelit az emberhez vagy bármihez aztán vissza,ezt játtsza másodpercenként akármi is van jelenet,k*rvaidegesitõ!
10/10
Puskas13 2009 márc. 28. - 21:04:08 10/10
(62/88)
Kérlek itt ne veszekedjetek itt a filmröl kell fórumozni.De ha már Amerikáról van szó minidig is ügyesek voltak és jókor jó helyen.Mi magyarok pl tatárok törökök stb megvéttük nyugat európát és mi jól megszivtuk.De azt se feledjük hogy Amerika fogyaszt legtöbb energiát.föld 2/3 át.A filmhez pedig hogy kezd belelendülni egyre izgalmasabb de a zoomolások tényleg idegesitök.
sad76 2009 márc. 28. - 20:22:08
(61/88)
a hazafiság a politikusok eggyik kedvenc fegyvere! amivel tömegeket tudnak önszántukbol önkéntesen vágóhídra küldeni!a haza nevében!miközben minden értelmes embernek tudnia kéne ,hogy a más nországok ,népek lakóinak legyilkolása nem igazán hazafias cselekedet.kár erröl beszélni!az embert az állatvilágból nem a gondolkodás!hanem az egymás legyilkolására való hajlam emelte ki!
atleta 2009 márc. 28. - 20:08:37
(60/88)
Mekkora szerencse, hogy atombrobbantassal szinte az osszes vilagvegehelyzet megoldhato :). (Volt meg ugye ustokos meg megszuno magnetoszfera.)
Dantes 2009 márc. 28. - 20:02:04
(59/88)
Hallgass már a hülye fröcségéseddel és hazugságoddal!

Basszus, inkább élnél a szovjet iga alatt?

Persze...miattuk halt meg a világháború óta a legtöbb ember...és a népirtó diktátorok? Az semmi? Vagy szerinted te észlény, Észak-Koreában az USA miatt végeznek ki embereket? Pol-Pot is az USA miatt lett tömeg gyilkos?
Afrikában az összes õrült diktátor miattuk lett tömeg gyilkos?

Aztán, egy amerikai filmben mégis szerinted melyik ország legyen a fõszereplõ?! Az is baj hogy hazafiasak?!

De nem baj...szidd az USA-t költözz Kínában az ilyeneknek az való...pár év egy kis diktatúrában..pár év börtönt mert hülyeségeket beszélsz... aztán majd azután kétszer is meg gondolod mielõtt ilyen baromságokat le írsz

Ha 56-ben segítettek volna nekünk akkor is õket szidnád mi te szerencsétlen?!
offtopic
BonFire 2009 márc. 28. - 19:59:40
(58/88)
Aki offol, tegyen már meg annyit, hogy offtopicként küldi el a hsz-t. Nem kerül fáradságba, de átláthatóbb lesz tõle a topic. Én például most így teszek.
BonFire 2009 márc. 28. - 19:58:23
(57/88)
Egyébként most, ahogy nézem, valami nagyon idegesítõ. Az operatõri munka. Az illetõ vagy be volt rúgva, vagy nemtommi, azok a virgonc-totálok, amiket lehet látni, hihetetlenül fárasztóak a szemnek. 2 másodperces vágások párbeszédnél, arcok premier planban, zoom in-zoom out állandóan, mintha az ujjai vitustáncot járnának az objektíven.

Minden messzirõl van filmezve rázoomolva, így az elõtérben állandóan keresztülmászkál mindenki; rohadt zavaró, és fárasztó nézni.

A másik, amit nem bírok ép elmével felfogni, hogy ha egyszer ki van írva a képernyõre, hogy "Los Angeles - California", akkor azt mi a fasznak kell alánarrálni még?! Több információt nem közöl, ellenben beledumál a párbeszédekbe.

Ennél már csak az X-aktákban "imádtam" jobban, hogy miden 2. jelenetben bemondták, hogy FBI-fõhadiszállás, éjjel 11 óra 52 perc, ami a cselekményt egy tapodtat sem viszi elõrébb, de marhára zavaró.
10/10
Puskas13 2009 márc. 28. - 19:53:51 10/10
(56/88)
Rég láttam...Mostani fejjel nem a legjobb és az eleje vontatott.de miután beindul a történet jobb lesz.
sad76 2009 márc. 28. - 19:49:05
(55/88)
csak az a baj,hogy nem az egész usa területét sújtja a katasztrófa!!!barack obamával az élen és az összes többi világmegváltó amcsi hazafi tömeggyilkos,háborús bûnös"fiúkkal"az élen.az elsõ 2.dik világháború óta lehet nem halt meg annyi ember háborúban mióta õk ügyködnek a világbéke fentartásán! nem mintha ezt valaha is bárki kérte volna töllük!csak a vak emberek nem látják .hogy ezek mit mûvelnek a demokrácia nevében!!!a világon nincs terrorizmus!csak usa van!akinek mindenki terrorista aki nem az õk elképzeléseit támogatja.illetve nem az õk normáiknak felelnek meg!tehát a földgolyó 90 százaléka terrorista!vietnám: 50000 amcsi30000000vietnami halott .és ez csak becslés. a többiekrõl meg csak púderolva beszéln ek.mert minden adat titkosított még jó pár évig.
idõjós1010 2009 márc. 28. - 19:45:33
(54/88)
Egy katasztrófafilm, nagyrészt a látványra is épít, márpedig egy 'B' kategóriás filmben a látvány elemek, a számítógépes trükkök, sohasem túl szerencsések, és ahogyan eddig elnéztem ezúttal sem azok. Mért kell egy ilyen kategóriába sorolt filmnek pont azon elemeit kiemelni, melyekben a leggyengébbek? Ha én rendezõ volnék, és nem állna módomban korrekt látványelemekkel dolgoznom, akkor hanyagolnám azokat, és készítenék inkább pl egy vígjátékot, vagy egy középszerû akciófilmet, stb, szóval olyan filmet melyekbõl nem tûnnek ki a korlátolt eszközeim.
mirigy 2009 márc. 28. - 19:40:43
(53/88)
Inkább megnézem a Doomsday-t
mirigy 2009 márc. 28. - 19:37:42
(52/88)
Egy ratyli film gagyi effektekkel béna színészekkel. A retekklubb már megint elküldött valakit a tescoba bevásárolni.
10/10
georgia57 2009 márc. 28. - 19:36:35 10/10
(51/88)
már megint az 1 es rész ismertetõjével a 2 részt adjákle,ez a sorozat második része de két részes
BonFire 2009 márc. 28. - 19:12:58
(50/88)
Már a beharangozónál elkezd égnek állni a hajam! 10.5-ös földrengés nincs, mert gyakorlatilag 10 fölött nincs értelme mérni, mert nem élné túl senki. Egy kis olvasnivaló
http://en.wikipedia.org/wiki/Richter_scale

Egy kis szösszenet a tábázatból: "10.0+ Epic Never recorded; see below for equivalent seismic energy yield. Extremely rare (Unknown)" - Vagyis 10 fölöttire még nem volt példa, sosem regisztrálták, lásd alul a számnak megfelelõ energiaértéket. 1 Teratonnás atombombának felel meg a hatása!!! Annyira extrém módon ritka jelenség, hogy mégcsak nem is ismert.

Szvsz egy ilyen rengéshez minimum fel kéne robbannia az egész bolygónak.
10/10
Puskas13 2009 márc. 28. - 19:07:01 10/10
(49/88)
??? ezt nem értettem ha azt akartad suggalani hogy jó film akkor oké :D