Téma: 11:14

10/10
Hamilton 2013 dec. 17. - 22:45:58 10/10
(104/124)
Ugyan még nincs vége, de bátran megadtam neki a 10 pontot. Nagyon jó film.
10/10
antimason 2013 szept. 30. - 22:51:21 10/10
(103/124)
Aki szereti Tarantinot, annak ez is tetszeni fog.
merkel 2013 júl. 20. - 13:02:32 Előzmény Attila G.
(102/124)
SPOILER

Nagyon jó film, többször is láttam már, érdekes a dramaturgiája.

A kutya szerintem a gazdája kocsiját szaglássza, azért, mert a szélvédõjéhez fánkot dobtak, de ez szerintem nem lényeges részlet. A felesége tényleg elég gyengére sikerült, és a házaspár kapcsolata. Az asszony épp utazott haza a munkából, megállt kicsit az "õzbalesetnél", majd otthon már felhívták, hogy meghalt a lánya. Majd ebbõl azt hitte, hogy a lányát ölte meg az "õzes" srác, aki egyébként a lány egyik pasija volt (és akinek a szélvédõjére dobta a lány apja a lány másik pasijának a testét.) A srác elfutott, nem tudjuk, mi történt vele utána, de õ abszolút ártatlan volt, csak valamiért azt hitte, hogy õ ütötte el a már halottat.
10/10
kata3 2013 júl. 17. - 11:37:53 10/10 Előzmény Bozótharcos
(101/124)
Remekül vágott, ez adja a lényegét a filmnek. Jó ideig azaz érzésed, hogy nézed, de nem érted a sztorit. Aztán lassacskán megszûnik összefüggéstelenség érzése. Már-már poénos... mint, amikor a rendõr talál valamit a járdán (...)
De azt nem mondanám, hogy csak egyszernézõs. Néhány év múlva újranézhetõ... és akkor már tudod hol jön a poén. :-D
10/10
kata3 2013 júl. 17. - 11:23:46 10/10 Előzmény debii
(100/124)
Ez is kedvenc filmem. Tudom ajánlani még Gosling Maradj! filmjét, az is hasonlóan felépített. http://port.hu/maradj!_stay/pls/fi/films.film_page?i_film_id=76454&i_city_id=-1&i_county_id=-1&i_where=2&i_topic_id=2
Ott szintén eleinte zavaróak a jelenetváltások, és a végén lesz kerek a történet. Viszont, aki menet közben feladja a filmet, az ne csodálkozzon, hogy nem érti meg.
(az idõpontot nézve, a 11:14-rõl most lecsúsztam.)
10/10
Attila G. 2013 júl. 17. - 03:26:41 10/10
(99/124)
SPOILER-t és OFF-ot tartalmazhat.

Hát komolyan mondom, én ezt nem hiszem el.
Megnéztem a filmet... Nem vagyok benne biztos, hogy korábban hallottam már róla; pedig már 10 éves.
S azt hittem, hogy megnézem majd a film topicját, s egy csomó fanyalgó hozzászólást fogok majd itt találni - ami hasonló stílusú filmeknél elõfordul -; s olyan nagyot nem is tévedtem; hisz némi mazsolázás után találtam párat.
Ehhez képest 218 szavazat alapján 10/8,5 pontot kapott a film. (Jó, amúgy enyém a 218. ...)
Megvallom õszintén meglepõdtem. Azzal együtt, hogy én is azon vacilláltam, hogy 9 vagy 10 pontot adjak rá.

Én az ilyen filmet puzzlefilmnek hívom - ezt az elnevezést most találtam ki. :D Elvégre tényleg olyan, mint egy puzzle. Rakja ki, aki tudja. Aki képes oda figyelni...

S az ilyen filmek közül - amit már láttam is -, ez az, amit talán a leginkább élveztem.
Illetve... Pár hónapja, max 1-2 éve láttam egy hasonlót. Ahol lényegében egy ember és a "klónjai" kergették egymást egy erdõben és a körülötte lévõ építményekben. Na azon majdhogynem szétröhögtem magam. A címe most nem fog eszembe jutni.
Mostanában láttam a 360 címû filmet, ami szintén tekinthetõ puzzlefilmnek. Na azt viszont szenvedés volt végignézni. Olyan puzzle volt; amiben egyes daraboknak le volt töredezve a széle. Brrr.

Visszatérve erre a filmre. Õszintén bevallom, nekem a 100 db-os puzzle-bõl elveszett kb. 2 db.
2 részlet valahogy nekem nem áll össze.
Egyrészt mi a fészkes fenét szaglászott annyira a kutya az egyik ürge(a filmben talán a leghíresebb színész által játszott karakter) kocsiján. Elvileg egyértelmû, viszont a csávó is rákérdezett erre.

Másrészt úgy érzem, hogy a felesége karaktere - már ha egyáltalán a felesége volt - nem lett teljesen kidolgozva. Nem teljesen világos, hogyan került képbe; hogyan került a tett színhelyére; hogyan került kapcsolatba a férfi nemû hullával.

Harmadrészt... Valahogy nem rémlik, mi lett azzal az emberkével, akinek a kocsijára rápottyant a hulla.
Addig még képben vagyok, hogy egyszer-kétszer a rendõr el is kapta. Na de véglegesen is sikerült?

S végül... A rendõrautó eljutott végül az õrsre a 2-3 letartóztatott taggal együtt? Vagy ez a film szempontjából nem lényeges?

Ezek nem biztos, hogy megválaszolandó kérdések; hisz valószínû, hogy az én koncentrációm hagyott ki olykor-olykor. De ezek vetõdtek fel bennem.

10/10-et adtam rá, kicsit elhamarkodva. De 10/9 alá valószínûleg nem mentem volna egyébként sem, így szinte mindegy.

Egyébként remélem, végre egyszer sikerül megjegyeznem, hogy a pm az este. Valamiért sose sikerül.
8/10
-greghouse- 2013 júl. 17. - 00:40:32 8/10
(98/124)
Ez egy elég jó kísérleti (vizsga)film, Altman "Rövidre vágva" témája megspékelve Tarantinoval. Érdekes, kilóg a sorból. Négyes, fiam, leülhet.... :-)
7/10
Bozótharcos 2013 febr. 03. - 08:43:41 7/10
(97/124)
Ritkán lát az ember ilyen filmet, ezt az abszurd thriller kategóriába sorolnám. A film közepéig idegesített az egész hogy mi ez a szar, micsoda összefüggéstelen történet, de aztán szép fokozatosan minden összeáll, és az elsõ döbbenet után elkezdesz röhögni az egészen. Nagyon jól adagolták a történéseket, és aztán amikor a végén kiderül hogy honnan indult az egész, na az a legabszurdabb. Itt még filmrészletben sem fogom elárulni, mert ezt egyszer látnia kell mindenkinek. De kizárólag egyszer, mert többet nem nézném meg. Beteg az egész úgy ahogy van, de ezért jó. 7/10
7/10
scn 2012 nov. 10. - 09:36:31 7/10
(96/124)
Egyszer nézhetõ, de senki ne számítson semmi extrára.
10/10
offtopic
zz76zz 2012 jún. 11. - 10:55:00 10/10 Előzmény debii
(95/124)
a lentebb említett filmek szerintem nem nagyon hasonlítanak.
nekem "4 szoba" hangulatom volt tõle.
rockair 2012 jún. 04. - 02:38:08
(94/124)
debii 2012 márc. 11. - 23:15:58
(93/124)
(az elõzõ bejegyzésem idõpontját elég jól belõttem - direkt sem lehetett volna ilyen pontos... :D)
debii 2012 márc. 11. - 23:14:46
(92/124)
nekem tetszett ez a film. esetleg tudtok ajánlani hasonló jellegût?
gxp 2012 jan. 14. - 14:55:45
(91/124)
Mindig is szerettem a kispénzbõl készített alkotásokat,mert a zsé hiánya igen erõs kreatív ötleteket eredményezhet.Itt is errõl van szó,ütõs a forgatókönyv ,néha a lehetetlenségig abszurd,szánalmas,számító és szerencsétlen alakokkal a mellékszerepben-hisz fõszereplõ tulajdonképp nincs is-,akik a balhé megtörténtekor -már ami személyükre korlátozódik-viszonylag logikussan cselekszenek.A film egy másodpercre sem lankad,és mivel mindig más és más karrakter szemszögébõl látjuk a dolgokat,mint egy puzzle,úgy kerülnek helyükre az apróbb pillanatok,viszonylag logikussan(kivételt képez a zsaru ,akinek azért néhány helyre már-már teleportálnia kellett a történet fényében,de ez megbocsátható) A szereplõgárdába beficcent néhány nagyobb név is,és mindenki hozza,mit illik,megállapíthatjuk,Rachel Leigh Cook még mindig az egyik legcsinosabb hölgyemény odakint,Swayze hiánya így még fájóbb és Tom Hanks fia már nem hasonlít anyira a papára:szóval,itt minden eggyütt van egy igen jópofa szórakozáshoz,ahol még gondolkodhatsz is meg röhöghetsz az élet abszurditásán,hisz egyik karrakternek sincs valami hatalmas,nagy,világmegváltó ötlete vagy terve,egyszerûen csak földhözragadt nyomorjaik és gondjaik-legyen az egy marhaság miatt leszakadt hímtag,hisz fefizésbõl lett "pöcstelen".
Ami pedig külön bejött,nemigen akartak happy endet a történet végére,és be se fejezték,gondold tovább,ahogy akarod.
7/10
Sadenal 2011 ápr. 19. - 20:12:07 7/10
(90/124)
Mindig is kedveltem a több szálon futó sztorikat, és ez is elég érdekes film volt, de mikor vége lett, azt vettem észre, hogy nem volt semmi értelme a filmnek. bemutatta mindenki szemszögébõl, hogy mi történt 11:14-kor meg az elõtt és ennyi. De egyszer meg lehet nézni....

7/10
8/10
Gustaff 2011 ápr. 08. - 10:23:23 8/10
(89/124)
Erdekesek ezek a filmek ahol a dolgok egybevagnak es az esemeny tobb szemszobol van bemutatva. Ez a film is szepen ossze van rakva csak nemigen vannak benne meglepo pillanatok, de talan ilyennek akartak az alkotok.

***SPOILER***
Peldaul mar a legelso gazolas is ugy lett bemutatva hogy a szelvedo betorik, utana meg szembol vettek az autot es latszott mogotte a feluljaro. Rogton az ugrott be hogy egy hullat dobhatott le valaki. Aztan mikor pakolaszta a csomagtartoba eleg merev is volt mar a muki.
***SPOILER VEGE***
10/10
zz76zz 2011 jan. 28. - 14:24:43 10/10
(88/124)
Az egyik kedvenc filmem . . . úgy kezdtük el nézni egy újév hajnali órán, hogy "majd lesz min elaludni", de végignéztük szerencsére :)
6/10
Rahar 2010 márc. 11. - 10:56:29 6/10
(87/124)
Kellemes kis film, bár számomra szigorúan csak egyszer nézhetõ. Az alaptörténet nem rossz, a cselekményvezetés kiváló, a színészi munka és képi megvalósítás közepes. A történetben az elején nekem nem logikus egy dolog. 10 pontból 6 pontra értékeltem.
9/10
offtopic
pozsizsuzsi 2010 febr. 15. - 15:54:23 9/10 Előzmény liliom19
(86/124)
Télleg. Akkor már én is beszállok ebbe a tök értelmetlen párbeszédbe. Volt ugye egy digi õskorszak, amikor a digi karórák nagyon divatba jöttek, a digi kijelzõvel. DE a nép valahol szerette a 12 órás hagyományos kijelzést, ezért a karórák, (számítógépek stb) lehetõvé tették a választást: 12 avagy 24 órás bontásban szertné-e látni a kijelzõt, és mit tesz isten: legtöbben ezt állították be.
Rohadtul túlbeszéltük ezt az offoffot.
CsiróCsiró 2010 febr. 15. - 15:34:51
(85/124)
Szerintem meg egy ilyen apró,jelentéktelen részletben felesleges energiapocsékolás elveszni,tekintve,hogy azért egy eléggé okos,és jól megírt történetrõl van szó.

Csak azt nem tudtam eldönteni néha,hogy most egy feszült thrillert nézek,vagy egy nagyon morbid,szürreális vígjátékot... :-)

Egyszer érdemes mindenképpen megnézni.