6/10
offtopic
idõjós1010 2014 júl. 29. - 17:12:11 6/10
(94/134)
Így van
Keló Scofield 2014 júl. 29. - 16:50:57
(93/134)
OFF
Igaz, de így most már érted, ugye? :)
6/10
offtopic
idõjós1010 2014 júl. 28. - 21:23:15 6/10 Előzmény Keló Scofield
(92/134)
Az "ebben a kategóriában" végzõdésû mondatod után kezdted a felsorolást a Gravitációval. Ez így félreérthetõ volt.
Keló Scofield 2014 júl. 28. - 19:47:21
(91/134)
Az Oscar jelölt filmekre gondoltam, így jött képbe a "Gravitáció". Szóval ezek közül a képzeletbeli dobogóra számomra nem fér be ez a borzalom.
6/10
idõjós1010 2014 júl. 28. - 19:02:30 6/10 Előzmény Keló Scofield
(90/134)
Gravitáció ? Azt láttam, de szerintem nem egyre gondolunk, mert az nagyon nem ez a téma. Nem ez a mûfaj, de még fûfaján belül is borzalmas szerintem. A másik két filmet pótolni fogom.
5/10
Spooner 2014 júl. 27. - 20:15:03 5/10
(89/134)
Értem meg egyet is értek vele, hogy kell ilyen témájú filmeket készíteni idõrõl idõre... de ez az alkotás eléggé gyenge, a sok jelölés ill. díj meg nevetséges... aki ilyen témájú, jó történetet szeretne az olvassa vagy nézze meg a Gyökereket pl.
Keló Scofield 2014 júl. 26. - 22:28:42
(88/134)
Sem a színészek, sem a történet nem hatja meg az embert, mert nem volt jó.
Lehet filmeken könnyezni, mert vannak olyanok, de ide kell adni az Oscar-t, mert ez a fajgyûlöletrõl szól.
Ebben a témában számos jobb alkotás született már.
Már szeretnék látni olyan filmet ahol a fehér a jó, a fekete meg gonosz, de ez 'hálivúdban' nem fog menni.
Több jobb film volt ebben a kategóriában, pld. "Gravitáció, Wall Street, Mielõtt meghaltam".
6/10
idõjós1010 2014 júl. 26. - 21:58:48 6/10
(87/134)
Pár nappal ezelõtt néztem meg ugyanebben a témában a Komornyik címû darabot. Ahhoz képest ez talán jobb, de igazán nemsokkal. Egyik sem rossz film, félreértés ne essék, viszont kevés érzelmet váltott ki belõlem. Sokszor, és sokféleképpen fel lett már ez a téma dolgozva. Túl sokszor ahhoz, hogy ne tudjon meghatni több tucat korbácsütés, milliónyi elhullajtott nõi könny, és rengeteg izzadságos rabszolgamunka látványa. Ehhez valahogy több kell. nem rossz az alap,de vagy a szinkront rontották el nagyon, vagy a filmet, mert valahogy nem tudtam beleélni magam a történetbe. Nem jött át az a rengeteg szenvedés, és fájdalom. A vége azért jól sikerült.

10/6
robicsek2 2014 júl. 03. - 19:42:26 Előzmény Keló Scofield
(86/134)
Én úgy emlékszem az nem a feleségének volt a férje ,hanem a lányáé.
8/10
beo71 2014 júl. 03. - 12:56:03 8/10
(85/134)
Rendben van a film : a színészi játék egészen kiváló.8/10.
Itt is vannak emlékezetes képek, azért a MESTER Django-ja az igazi.Tarantino mozija szórakoztatás közben is többet mondott ennél ( gondoljunk csak DiCaprio monológjára vagy S.L.Jackson szemeire ). Ez a film nem adott újat, csak profin elmeséli a bûnt, még csak fel sem háborodtam közben, míg " Isten fia"Quentin azért rendesen borzolta a kedélyeket.
Steve McOueen kiváló filmes, én azért az elõzõ két munkáját ( Éhség, A szégyentelen ) többre tartom, hogy erre meg "Oscar bácsi meggyütt"szerintem már szóra sem érdemes.
10/10
linda982 2014 jún. 17. - 08:55:25 10/10
(84/134)
Nem lehet összehasonlítani a Django elszabadul c. filmmel egyáltalán, ott a végén *spoiler* Django "elszabadul" és mindenkitõl elégtételt vesz* a nézõ egy kellemes érzéssel távozik a moziból, hogy mindenki megkapta a magáét. Hát nem hiszem, hogy a valóságban ez egy kicsit is így lett volna.
A valóságban a rabszolgáknak esélyük sem volt nemhogy elégtételt venni, de még csak egy minimálisan elfogadható szintû életre sem. Sodródtak egyik tulajdonostól a másikig és próbálták meghúzni magukat, túlélni.

Különösen tetszett: a rabszolgadalok illetve ahogy rabszolga életsorsokba pillanthattunk be (pl az anya akit elszakítottak a gyerekeitõl) de nem lett lezárva és csak találgathatunk, mi lett vele...szerintem pontosan ilyen lehetett az akkori világ a rabszolgák szemszögébõl, mint az állatokat tartották, adták/vették õket. Ez a bizonytalanság egyre jobban rátelepedett a nézõre, ezért adja át ilyen jól az akkori hangulatot.

Számomra ez a film sokkal de sokkal közelebb van a valósághoz, mint a Django elszabadul, ha már itt ehhez hasonlítjátok. De nem lehet összehasonlítani õket, teljesen más rendezés, más megközelítés, teljesen más hangulat. (azért ne vegyünk már egy Tarantino filmet ide)

Ennek ellenére tény, hogy a film tele van szenvedéssel és kínnal, de hát ilyen volt az a világ a rabszolgák szemébõl.

Szerintem jó volt a film, azt kaptam amit vártam, végig lekötött és együtt tudtam érezni a fõhõssel. Ha nem is pont 12 évet, de a sok idõt lehetett érezni, ez volt a pont az i-re a végén, hogy mennyi mindenbõl kimaradt a fõhõs.
Keló Scofield 2014 jún. 07. - 11:57:28
(83/134)
Bár egyszer végig kínlódtam, de:

SPOILER

Úgy emlékszem a felesége valóban férjhez ment és született unokája is, ami még az övé volt. Javítsatok ki ha nem így történt, de még egyszer nem nézem meg, nincs értelme.
Szerintem ez az egyetlen jó pontja a filmnek, viszont a 12 évet abszolút nem lehetett érezni.
Szóval nem volt 'hepiend'.
Keló Scofield 2014 jún. 07. - 03:12:28
(82/134)
Még eredeti nyelven néztem meg, kíváncsi voltam a díj miatt. Ennél rosszabb Oscar díjas produktum nem hiszem hogy van.
A téma már elcsépelt, de ha 'mán' belefognak az ember kíváncsi, érdeklõdik.
SPOILER

Nem volt hiteles benne szinte semmi. És amikor B. Pitt még játszott 10 percet a filmben, az tette fel a koronát, hogy "hálivudban" már csak ez a vonal eladható (?). Ez nem B.Pitt hibája, sokkal inkább azoké, akik ezt a "sírni-ríni kell" a rabszolgákon, megint eladták.
culas25 2014 jún. 06. - 23:44:33 Előzmény pepeninho
(81/134)
Tényleg nem tûnt soknak. Én azt hittem elõször, hogy a felesége ment újra férjhez :D:D Eszembe sem jutott, hogy a lány. Nekem egyébként nagyon tetszett a film, de tényleg nem korszakalkotó, láttunk már pár hasonlót. Az éneklõs részek nagyon jók voltak, az kifejezetten tetszett, de azok a hatásvadász két-három perces állóképek inkább csak elvettek az élménybõl.
Kicsit a fõhõs viselkedése sem tetszett nekem, nem éreztem azt, hogy egy igazi szabad embertõl veszik el a jogait, valahogy túl könnyen adta magát. Talán ha kicsit fokozatosabb lett volna az "elrabszolgasodása" akkor jobban éreztem volna az idõ múlását is. Na de mindent összevetve nem volt rossz.
Pávaszem 2014 jún. 03. - 12:53:49 Előzmény frensys
(80/134)
Azt talán egészséges nézni, h Django mindenkit halomra lõ?
frensys 2014 máj. 25. - 17:55:58
(79/134)
Rég láttam ilyen sz*r filmet. Dj jango ezerszer jobb, nem szokásom, de ki is jöttem a végérõl. Aberrált barmoknak való, akik szeretik nézni a szenvedést, kínt. Mondanivalója nincs a filmnek, végig arról szól, hogy alázzák, kínozzák, gyalázzák a négereket. Sajnos a mai világnak ez kell! Az ok, hogy bemutatják, mennyit szenvedtek, de 2 órán keresztül ezt nézni nem egészséges embernek való, az biztos!
7/10
Rahar 2014 máj. 11. - 19:45:56 7/10 Előzmény pepeninho
(78/134)
Valóban, most, hogy elolvastam a hozzáírásodat tényleg szembetûnik, hogy a film végén nem éreztem, hogy a fõhõs 12 évet szenvedett végig, egyáltalán nem tûnt olyan hosszú idõnek.
3/10
Viki1080 2014 máj. 11. - 17:40:44 3/10
(77/134)
Összecsapott férc.Nem is értem ezt a nagy hûhót,ami körülötte ment h így oscar meg úgy..semmit nem adtam volna.
Vontatott,unalmas és ebben a mûfajban már ezer meg 1 film készült,s jó néhány messze veri ezt a semmit... Bíborszín,Amistad hogy csak kettõt említsek,amiket ajánlok mindenkinek,de ezt messze messze kerüljétek el...
8/10
Bob19 2014 máj. 11. - 17:19:07 8/10
(76/134)
Ugyanezt éreztem én is! Egyáltalán nem észre, hogy el telt volna 12 év. Egy-két évszakváltást kellett volna betenni a filmbe és jobb lett volna. Ebbõl a szempontból a Bíborszín c. film szerintem tökéletes példa erre, ott jól lehetett érezni az idõ múlását.
Mellesleg túl rövid volt a film is, kellett volna még bele +fél óra. Na meg nem 35 nap alatt kellett volna leforgatni az egészet, mint az kiderült a dvd extrákból is. Meg is látszott rajta a kapkodás.
pepeninho 2014 máj. 11. - 10:58:53
(75/134)
Kiváló film............lehetett volna!

A rendezõnek voltak remek zenéi, tökéletes helyszínei és igen kiemelkedõ színészei, de ennek ellenére a film még sem lett elég meghatározó. Pedig minden idõk legjobb rabszolgaság témáját feldolgozó filmje lehetett volna. Többen is írták, hogy súlytalan és kiaknázatlan. ez így is van. Kár érte...
Ami engem megdöbbentett az az idõ múlásának nem érzékeltetése. Ami botrányos, hiszen a regény, illetve film címe is 12 év rabszolgaság. Lehet, hogy csak én érzem így, SPOILER de amikor a film végén belépett a házába és a gyermekei ennyit örgedtek akkor nagyon meglepdõtem. Megfeledkeztem a várható idõintervallumról és a film számomra azt érzékeltette, hogy nagyjából 1, maximum 2 év telik el. Ez az egyik legnagyobb hiba.
Mindezek ellenére adok rá 8 pontot, mert a színészek kiváló játéka, a tökéletes helyszínek és a zene feledteti az óriási bakikat.