Ryry 2014 jan. 27. - 21:02:29
(34/134)
134 perc rabszolgaság...
9/10
Sadenal 2014 jan. 25. - 19:52:07 9/10
(33/134)
Nagyon jó film volt, kicsit tényleg elhúzták de annyira nem tekingettem az órámra. Pitt karaktere bár klisésen hatott, és szokatlan húzás volt McQueen-tõl, ami meglepett. A szereplõk mind remekek voltak, az operatõri munka is adta, fõleg

SPOILER

Amikor a végén látjuk Solomon-t, ahogyan a szekéren ül, de elõtte Patsey-t élesen mutatják, aztán hirtelen ahogy Solomon visszafordul és rá fókuszál a kamera, Patsey elhalványul és összeesik. Gyönyörû komponálás, már emiatt megérné, hogy HD-ban nézze meg az ember.

SPOILER OFF

Hans Zimmer kicsit több dallammal is aláfesthette volna a filmet, ezt hiányoltam. Nem sajnálnám ha õ kapná az Oscar-t bár kár, hogy megint sok ember szerint azért kapná, mert VIVA LA AMERICA holott azért elég komoly mondanivalója van a filmnek.


9/10
taxidriver 2014 jan. 19. - 09:09:01
(32/134)
Gyengére sikeredett. Steve McQueen eddigi leggyengébb filmje. Az én értékelésem alapján nem jó film az, amit 2-3 mondatban bárkinek össze tudok foglalni, annak aki még nem látta, mert ez azt jelenti, hogy nem hozott ki belõlem mély érzelmeket, nem gondolkodtatott el. Nem hatott meg, és nem a történet miatt nem, hanem mert lapos volt a film, és a fõszereplõ sem játszott különösebben jól (számomra idegesítõ is volt. Denzel Washingtont sokkal inkább el tudtam volna ebben a serepben képzelni). A rabszolgatartás, rasszizmus témában születtek már jó filmek (Django, Lángoló Missisipi, Gladiátor, stb.), ez nem tartozik közéjük.Ostobaság pusztán egy téma miatt túlértékelni egy filmet, mert ettõl még önmagában nem lesz valami (film)mûvészet
razsu72 2014 jan. 19. - 00:44:40
(31/134)
HÚÚÚÚÚÚ!!!Most néztem meg a filmet,és még mindig a hatása alatt vagyok!!Aki szereti a drámát,na az nézze meg!!De nagyon kemény lesz!!Olyan érzelmeket váltott ki belõlem ,hogy hihetetlen!!Fassbender olyan hitelesen alakítja az ellenszenves karakterét,hogy az elképesztõ!De a fõhõs elõtt is le a kalappal!!Hans Zimmer pedig újra bebizonyította hogy nagyon érti a dolgát!

Amit nem nagyon tudok hová tenni az nem más ,mint Brad Pitt!!Oké hogy producer......de akkor sem értem hogy mit keres erre az 5 percre a filmben??Na mindegy!!Amúgy imádom õt is mint színészt!!

Szóval nekem ez a film!!10/10
5/10
dasilva64 2014 jan. 18. - 20:02:32 5/10 Előzmény brianmolko2
(30/134)
Mélyen egyetértek. Nem tartom jó filmnek. Nem érintett meg, a fordulatok elõre kiszámíthatóak voltak, feleslegesen húzták, mint a rétestésztát, néhol teljesen indokolatlanok és érthetetlenek voltak a jelenetek. A karakterek gyengék (kivétel az Epps hp), fogamunk sincs a pontos kronológiárók, senki sem öregszik, semmit sem tudunk a háttér-eseményekrõl, mozgatórugókról (néhény kivétellel). Bizonyos jelenetek kifejezetten hiteltelenek, didaktikusak, túl pátoszosak. Remélem nem nyer Oscart.
brianmolko2 2014 jan. 17. - 17:46:16 Előzmény mvv88
(29/134)
:) én érzõ szívû embernek gondolom magam, rendszeresen sírok megható filmeken :) ezen nem tudtam. Szerintem nem feltétlenül az én hibám és ezért ne kövezzen meg senki :D
10/10
mvv88 2014 jan. 15. - 15:51:35 10/10
(28/134)
Megható és izgalmas film. Nem tudom, hogy mondhatja rá bárki hogy unalmas,és hogy semmi érzelmet nem kiváltó.
Elég csak abból kiindulnom, hogy a moziban a körülöttem ülök szinte mindegyike( és én is) zsebkendõt szorongatva hagyta el a termet (nem, nem a nátha tombolt).
A fõszereplõ zseniálisan játszotta a karaktert- a mimikája sem volt túljátszva, sõt mi több, már a szemével elárult minden érzelmet.
Minden érzõszívû embert megérint a történet, csak ajánlani tudom (bár tény, hogy nem vidáman fogod elhagyni a termet...)!
8/10
h.tibi91 2014 jan. 11. - 01:52:49 8/10
(27/134)
Hiteles film, mely hitelesen és alaposan mutatja be az amerikai rabszolgatartó társadalom allûrjeit.
A történet alapján kissé talán pörgõsebb és magával ragadóbb filmre számítottam, bár a könyvet nem olvastam, így lehet inkább az volt a mérce, mint a hollywoodi hatásvadászat. Mindezek ellenére elgondolkodtató film, mély érzelmekkel, és azt gondolom nincs nézõ, akibõl ne váltana ki valamit. A szereplõk játéka hiteles és attraktív, valamint Bradd Pitt is túlvan valószínûleg élete egyik legjelentéktelenebb szerepén. Mindenesetre a film összességében jó, egyedül a végével nem vagyok, kibékülve kicsit összecsapottnak tûnik, és talán túl hamar mondták az utolsó jelentnél is az ennyit!
Egy nem túl mélyen szántó, ám de elgondolkodtató filmre vágyóknak mindenképpen ajánlom, egy estét megér!
8/10
6/10
tommasi 2014 jan. 06. - 16:46:45 6/10
(26/134)
Nagyobb volt a füstje mint a lángja.
Valahogy az alkotóknak nem sikerült számomra Solomon karakterét megszerethetõvé tenni,
nehezen tudtam átérezni szenvedését.Volt is a végén egy olyan érzésem,nem is õ szenvedett hanem a körülötte lévõ emberek.
Úgyhogy némi ürességgel néztem végig a történéseket,mert rendben szépen ledarálták mi történt,de
valahogy hiányzott belõle valami.
Valami ami miatt jobban azonosulni lehetett volna a karakterrel.
Nálam ez nem volt meg sajnos.

De pozitívumnak értékelem,hogy a 30.perc tájékán mikor hátranéztem a teremben,
már csak fele annyian ültek a moziban mint kezdéskor:-)
Na arra aztán tényleg kíváncsi vagyok,õk mit vártak mégis a filmtõl?
5/10
IceCortez 2014 jan. 06. - 11:54:41 5/10
(25/134)
Láttam a filmet, engem annyira nem hatott meg. Maga a történet szomorú, de nem jött annyira át az egész mint ahogy vártam.

Viszont egy nagy bakit észrevettem. Amikor a gazda a kiszemelt szegény fekete lányt erõszakolta meg, akkor a végén lehetett hallani hogy felhúzta a cipzárját :) A film 1841-ben játszódik, viszont a cipzár csak 1905-ben jelent meg. Kicsit furcsa volt, de lehet csak én vagyok ilyen kukacoskodó.
10/10
SouthBronx 2014 jan. 05. - 22:26:59 10/10 Előzmény kacsaj
(24/134)
Szerintem nagyon rosszul látod a dolgot, ennyi erõvel a schindler listájára is rá lehetne mondani hogy felesleges az erõszak bemutatása, vagy akármelyik history filmre. A fûrész filmekre lehetne ezt a jelzõt használni, nem erre.
Ez nem öncélú erõszak! Steve McQueen egy újabb mestermûvet alkotott.
Mcqueen nagyon jól mutatja be a rabszolgaságot, sötéten és nyersen ahogy valójában volt. Mindezt gyönyörû felvételekkel, és hans zimmer fülbemászó zenéjével.
A szinészekrõl:
Paul Giamatti és Sarah Paulson néhány percig szerepel a filmben, mindkettõ nagyot alakít, mint mindig. Benedict Cumberbatch játsza az ültetvény tulajdonost, aki felismeri Salamon tehetségét és megpróbál segíteni neki, egy bizonyos mértékig. Annak ellenére hogy rabszolgatartó, a film jó emberként mutatja be. Paul Dano is kap néhány percet filmvásznon ,amit hihetetlen módon ki is használ. Lupita Nyong'o elsõ mozifilmbéli bemutatkozása is lenyûgözõ, ahogy a szívfájdalommal teli fiatal rabszolgát alakítja. Remélem hogy egy hosszú karrier vár rá. A film igazi sztárja kétség kívül Chiwetel Ejiofor. A teljesítménye ahogy Solomont alakítja lenyûgözõ és felejthetetlen, remélem hogy megnyeri az Oscart ebben az évben.

Mindent összevetve, mindenképp adni kell egy esélyt a filmnek. Nem mindenkinek fog tetszeni a filmbéli erõszak... de ez egy kiváló film, ami megéri a mozijegy árát.
1/10
kacsaj 2014 jan. 05. - 21:07:34 1/10
(23/134)
Igen, tudtam mirõl szól, mivel elolvastam a leírást. De általában egy filmnek több mondanivalója, és története kell, hogy legyen, mint amit valaki 6 sorban megfogalmaz róla. Ebben az esetben a film csak a kegyetlenkedések részletes bemutatásával tett hozzá többet, semmi mással. Elég szomorú, hogy a mai világban erre van szükség; a szörnyûségek bemutatására a legnagyobb részletességgel! És sajnálatos módon ez kell az embereknek! ***moderálva***
10/10
SouthBronx 2014 jan. 05. - 16:08:45 10/10
(22/134)
Ne haragudj, de te mit vártál ettõl a filmtõl? Egyáltalán tudtad mirõl szól mielõtt megnézted, vagy azt hitted hogy valami idióta vígjáték lesz, ahol akkor is nevetsz erõbõl amikor semmi humoros nincs a vásznon?
Nagyon jó film, ez nem egy djangó, és nem is másnaposok, de fõképp nem egy éjjel nappal budapest!!

Steve McQueen jól rendezõ, az elõzõ filmje a shame szerintem jobb film volt, de ez sem szégyenkezhet.
Remélem az Oscar gálán elnyeri az év filmje címet.
1/10
kacsaj 2014 jan. 05. - 10:27:06 1/10
(21/134)
Rég láttam ilyen szar filmet. Ki is jöttem a végérõl. Aberrált barmoknak való, akik szeretik nézni a szenvedést, kínt. Mondanivalója nincs a filmnek, végig arról szól, hogy alázzák, kínozzák, gyalázzák a négereket. Sajnos a mai világnak ez kell! Az ok, hogy bemutatják, mennyit szenvedtek, de 2 órán keresztül ezt nézni nem egészséges embernek való, az biztos!
shoc 2014 jan. 04. - 21:38:47
(20/134)
Egyetértek. En is szeretem az ilyen jellegû mozikat, de ez tényleg nem mondott semmi újat.
Az Isauranal nagyobb katarzisom volt.
Örülök ha reflektorfényben marad az "elnyomás téma", de az oscar esõt túlzásnak tartanám.
Jo volt végülis, jo a Mqueen csapat, de nem volt egy nagy szám.
brianmolko2 2014 jan. 04. - 18:41:18
(19/134)
ritka unalmas film, pedig szeretem az ilyen jellegû mozikat.... nem mondott semmi újat, ha látott már valaki rabszolgákról szóló filmet, minden kockája ismerõs lesz....
9/10
offtopic
_Freddy_ 2014 jan. 04. - 15:45:55 9/10
(18/134)
10/10
rigojancsi 2014 jan. 04. - 13:08:50 10/10
(17/134)
Érdemes megnézni, nagyon jóra sikeredett, véleményem szerint minden téren. A mai emberek számára szinte elképzelhetetlen a rabszolgaság ideológiája, aki mégis kicsit nyitottabb és képes a falakon túl is látni, az el tud benne mélyülni, és élményként éli meg a filmet.
10/10
Csutka 2014 jan. 03. - 08:47:30 10/10
(16/134)
Tényleg ütõs film lett - szó szerint.. Nem igazán tudom, mit lehetett volna ebbõl még jobban kihozni. Nekem kifejezetten tetszettek azok az elnyújtott képsorok, amik hosszabbá tették ugyan a filmet, de növelték a drámaiságát. Néha nagyon rossz volt látni a nyers erõszakot, de a fényképezés, zenék gyönyörûek! Zseniális színészi alakítások! Megkönnyeztem. 10/9,5 :)
korbin666 2014 jan. 03. - 05:05:49
(15/134)
Történelmi,életrajzi dráma,és nem akciófilm.Aki utóbbira számít,annak csalódást fog okozni.Én azt kaptam,amit vártam. Valós történeten alapul,és bár sok benne a nyers erõszak,enélkül a korszak,és a történet is hiteltelen lenne.Az átlagnál sokkal jobb, érzelmileg is elég ütõs dráma.A rendezõ és a színészek személye sem befolyásolt,mielõtt megnéztem.A korszak történelme érdekelt,és az is nagyon rendben volt.Nem hibákat keresve,és kritikusként néztem meg a filmet,és elégedetten álltam fel a végén.Az Oscar cirkusz nem érdekel,nálam ez a mûfajban a nagyon jó filmek közé tartozik.
10/9.