Téma: 12 majom

9/10
-greghouse- 2012 okt. 04. - 15:23:36 9/10
(354/414)
Errõl beszélek. Ezt nevezik "idõparadoxonnak". René Barjavel nevû francia író múlt század elsõ felében írta az "Óvatlan utazó" c. könyvet (filmet is csináltak belõle az amcsik de baromi rossz), ahol az utazó visszamegy a Napóleoni háborúkba Napóleon aranyakért, mert az sokat ér ma. Igen ám, de közben véletlenül lelövi saját nagyapját. Ezért mikor visszatér, elõáll az idõ-paradoxon, amit írtál, hogy ha lelõtte nagyapját, õ nem születhetett meg, akkor nem lõhette le nagyapját, tehát megszülethetett, stb...Barjavel ezt úgy kerüli meg (megoldani nem lehet, azért hívják paradoxonnak), hogy az utazó utána egyszerre létezik is meg nem is. Azóta sokan felvetették, de mivel paradoxon az emberi elme nem képes megoldani (de ez csak egy a sok közül, a végtelen fogalmát sem képes az emberi elme felfogni, csak elfogadni, sok sok példát tudnék mondani). Erre írtam Janeway kapitány mondatát: "nem szabad rajta törni a fejed". Más filmek "párhuzamos univerzumokkal" operálnak, tehát olyan dolgokkal, amiket nem kell kifejteni.
Ennek a filmnek a javára írandó az is, hogy próbálja elkerülni amennyire lehet a paradoxont (idõutazásnál sosem lehet elkerülni teljesen) azzal, hogy nem "visszacsinálni" akarják a járványt (hiszen ha azt tennék, nem lenne mit visszacsinálni, stb.), hanem csak mintát szerezni, amivel a jövõben a következményeit tudják enyhíteni.
Arthur C. Clarke (aki jeles természettudós is volt) ezt a pillangóhatásos sztorijában írja le, melyben az utazó a világon semmit nem változtathat meg a múltban, mert beláthatatlan következményei lehetnek, és valaki millió évekkel ezelõtt eltapos egy pillangót, mire visszajön, más országba érkezik, érthetetlen nyelvet beszélnek, és valami fasisztoid rendszer uralkodik, következményként (az amcsik ezt még jobban elrontották, olcsó akciófilmet csináltak belõle).
Más elmélet (inkább spekuláció) szerint a távoli múltban levõ változtatá olyan, mintha kavicsot dobnál a vízbe, az okozott gyûrûk szép lassan elsimulnak, tehát minél távolibb a változás, annál kisebb lesz a jelenbeli hatás. Ebben van valami ráció.
De az egyáltalán nem oldódik meg (a térbeli hatás), hogy a Föld sok ezer km/sec sebességgel kering a Nap körül (most nem számolom ki), és ha vissza (vagy elõre) megy, nagy valószínûséggel a világûrben köt ki az utazó, arról nem is beszélve, hogy a Nap is mozog, de ha ugyanoda megy is vissza, lehet, hogy hegy vagy tenger belsejében találja magát stb.
Szóval nem vagyok teljesen járatlan a témában....
9/10
-greghouse- 2012 okt. 04. - 10:11:26 9/10
(353/414)
Szerintem a film egy nagyon lényeges mondata:
"A pszichiátria az új vallás. Mi mondjuk meg, mi a jó és mi a rossz, mi a helyes és mi a helytelen. És mindenki hisz nekünk."
(Dr. O'Railly (Madelaine Stowe))
..akik meg "tudományos" alapon próbálnak az idõparadoxonba belekötni, szokás szerint javaslom a legjobb választ, amit erre hallottam:
"Az idõparadoxon megoldásának az a módja, hogy nem törjük rajta állandóan a fejünket, Kim zászlós." (Cpt. Janeway, USS Voyager).
10/10
v_laszlo 2012 okt. 03. - 23:49:45 10/10
(352/414)
kiválo alkotás.10-bõl 10.pont nekem.amugy nekem is megvan eredetiben.de mindig megnézem ha látom a tv-ben.csak ezzel az új szinkronnal kevésbé tetszik.
9/10
-greghouse- 2012 okt. 03. - 19:31:18 9/10
(351/414)
Ha ez szerinted egy sz*r, lelked rajta, ne nézd. Bár nem tudom, akkor mit szólnál a talán még ennél is jobb (de egész biztosan "furább", szintén (anti) futurisztikus, zseniális Brazil-hoz Terry Gilliam-tõl...(Robert deNiro is játszik benne, igaz, rövid szerepet, az is hátborzongató, olyan "1984" utánérzés).
Brad Pittet én sem kedvelem, de ebben a filmben tényleg jó, Bruce is, és az egész történet. Azon kevesek közé tartozik amelyik jogtisztán a polcomon van. (De azért megnézem, ha tudom.)
Dr. Zaius 2012 okt. 03. - 18:16:49
(350/414)
Dr. Zaius 2012 okt. 03. - 18:13:26
(349/414)
2/10
viskia01 2012 okt. 03. - 09:23:53 2/10
(348/414)
egyszer már kikeltem magamból, hogy ez mekkora egy sz.a.r. Pont azért sz.a.r, mert ha a többség 8-10 pontot ad rá, nagyon nagy filmet vársz, a végén pedig nagyobb a csalódás.

A probléma az eltúlzott emberi butaság bemutatásának eltúlzása! A félreértésekre épülõ, félreértésekre épülõ félreértések kavarodása, már túlzás!!!!! A végén már a fejedet fogod, hogy ez az ostobaság már életszerûtlen.
Aztán a fejemhez vágták, hogy amikor Terry Gilliam filmet rendez, akkor általában ezt kapjuk. Hát akkor több Terry Gilliam filmet nem fogok megnézni. Nem így kell csavarokat tenni egy filmbe, hogy a fejedet vered a falba, hanem úgy, hogy leeseik az állad, és élvezed a film elõtt eltöltött idõt. Mint például a játsz/ma címû filmben, mikor az utolsó percben még csavarnak egyet az egész sztorin. Az zseniális volt!
Ez egy sz.a.r., inkább nézz mást.
hurkuy 2012 aug. 20. - 00:20:52
(347/414)
En lattam tobbszor talan eloszor pont a fos mtv-n akkor mintha nem lett volna ennyire kopott mint a duna tv-n.
Kicsit szanalmas ez a szelmalomharc es vezetok ertetlensege.A vege pedig minhta elfogyott volna a penz.
8/10
doktormacko 2012 aug. 20. - 00:13:59 8/10
(346/414)
8 / 10 Érdemes megbézni.
ceia 2012 aug. 19. - 22:50:04
(345/414)
Érdekes, a Story4 csak 5 perccel hosszabb idõt adott meg, mint a Duna. Valóban csak 5 perc reklám lenne? Naaa..

#401 MaxwellRobinson: Ma már nagyon elavult egy ilyen mechanikus rögzítõ alkalamatosság. Annyi baja lehet a magnónak is, meg a kazettának is.. persze ha kapsz hozzá jó üres kazettát. Aztán digitalizáld be, hogy lemezrõl nézhesd, (vagy vinyóról) mert minden lejátszástól romlik a minõség. Na persze eleve kis felbontáson rögzít a vhs szabvány, 335x576!
Akkor már inkább egy tv-tuner kártya, azokkal általában rögzíteni is lehet, akár programozva, és olcsók is.
offtopic
jeffero 2012 aug. 19. - 21:41:25
(344/414)
Közben rájöttem, valószínûleg lesz más különbség is a reklámon kívül, a Duna TV 4:3-ban és klasszikus szinkronnal fogja adni, a Story4 pedig szélesvásznúban és az új szinkronnal.
offtopic
jeffero 2012 aug. 19. - 21:13:09
(343/414)
Na, ilyet se láttam még, ugyanaz a film egyidõben 2 csatornán! Valamelyik csatorna nagyon mellényúlt.

Mi értelme ennek, hogy a Duna TV és a Story4 is leadja? Vagy ha a reklámokat nézzük, van választás, mert aki reklámszünetet akar, és közben kimenni tenni-venni, az válassza a Story4-et, de aki nyugodtan 2 óra hosszát végig akarja nézni, az válassza a Duna TV-t.
2/10
viskia01 2012 aug. 19. - 21:11:55 2/10
(342/414)
a végére elkapcsoltam! Hatványozottan, a félreértésekre épülõ, félreértésekre épülõ félreértések, az eltúlzott emberi butaság, és érthetetlenség annyira vontatottá teszi, hogy már sci-fi nek is életszerûtlen. Nyilván való dolgok nem úgy történnek benne, ahogy azt elvárnánk, ami egyszer-kétszer még el is menne, bele is férne, na de az elejétõl, a végéig, na és hogy éppen ebbõl táplálkozzon a 123 perces idõtartam ... áááááá
Mike088 2012 jún. 21. - 02:42:56
(341/414)
Nekem nem jött be. Kifejezetten idegesített épp ezért eltekintek az értékeléstõl
10/10
Goodfella 2012 jún. 07. - 11:16:34 10/10
(340/414)
Nyomasztó apokaliptikus utópia. Brad Pitt játéka õrülten jó. Alapmû. 10/10.
5/10
Kozutas 2012 ápr. 30. - 18:02:08 5/10
(339/414)
Nekem nem jött be bevallom. Próbáltam élvezni de valahogy nyögvenyelõs. Kétségtelen, hogy érdekes kategória de nem kötött le. Nem pontozom.
9/10
vuist 2012 márc. 25. - 17:26:42 9/10
(338/414)
remek film,izgalmas,és a színészi alakítások is kifogástalanok voltak,nekem csak a vége nem tetszett.nem azért,mert nemvolt "hepiend",hanem mert hülyén nem lett.remélem van aki érti,hogy mire gondolok.
Temptress 2012 febr. 14. - 01:20:17
(337/414)
Elsõ komolyabb filmélményeim egyike volt ez annó. A hangulata, zenéje, és mondanivalója mind rendben van. Na meg Brad Pitt õrült játéka is:)

"Ha sokat fogyasztasz mintapolgár vagy, de ha keveset mi vagy...elmebeteg vagy"
10/10
BoSan1982 2012 febr. 12. - 21:21:46 10/10
(336/414)
Bruce Willis és Terry Gilliam nap a tévében, naná, hogy mindkettõt nagyon bírom, ezt a filmet már láttam, úgyh lehet maradok a Grimmnél ezúttal :)
MaxwellRobinson 2012 febr. 12. - 21:07:51
(335/414)
Há' nem értem, hogy m'ér' nem veszitek fel.... Ma már gyakorlatilag "ingyen" lehet 6 fejes videót venni aukciós oldalakon (még mielõtt.... igen, saját használatra, s nem nyilvános vetítésre, nem megosztásra, nem eladásra, teljesen legális a film rögzítése)... Vagy nem trendi? Ha kicsit többet akarsz belerakni, dvd-rögzítõt is vehetsz, mindegyik idõzíthetõ...