Téma: 12 majom

jaku 2006 jún. 27. - 19:07:23
(14/414)
Ehhh, akkor ugyan mondd mar meg nekem is, mert megesz az idaig. Amit eddig irtatok az kb tiszta volt nekem is.
amatõõr 2006 jún. 27. - 19:06:55
(13/414)
Én azért a nyilvánosság elé tárnám ezt az elméletet.
Fõleg egy fórumon, ahol meg lehetne vitatni.
Én kitartok amellet, hogy nincs hatalmas csatanója, és a a biztosítási ügynök csajszinak az a jelenkori, és nem a jövõbõl visszagyütt énje. De hát tessék cáfolni, és érvekkel alátámasztani.
Redfield 2006 jún. 27. - 18:47:55
(12/414)
Tudjátok, mbujaki-nak igaza van. Ez a film fantasztikus. Én tõle tudtam meg a csattanót, de nem azt a csattanót, amit ti ismertek... ti jobb, ha rájöttök magatoktól, mert tényleg elképesztõ, de az egészre van egy sokkal egyszerûbb magyarázat is, ami mindent átértékel, a helyére rakja a dolgokat, és megváltoztatja az egész filmnek a lényegét. Csak épp mindneki rossz helyen keresgél... :)
Liz 2006 jún. 27. - 18:07:09
(11/414)
> Az a nõ a végén a repcsin, az a leendõ börtönfelügyelõ bizottság
> egy tagja, aki akkor még biztosítási ügynök volt, ennek nincs sok
> jelentõsége, csak poén, hogy épp azzal cseverészik a gépen, aki > az egész kakit elindította.

Dehogynincs jelentõsége! Ugyanúgy néz ki 1997-ben mint harminc évvel késõbb, tehát idõutazó... Azt mondja, "biztosításban" utazik. A kérdés az: mit biztosít? Hogy Cole egész útja és halála ne legyen felesleges és leüti a pasit késõbb vagy valahogy máshogy megakadályozza, hogy ne sikerüljön a terve? Esetleg azt biztosítja, hogy a pasi mindenképp szét tudja szórni a vírust? Ettõl olyan frusztráló a vége. Hogy lehet, hogy semmi sem változott meg! Mert benne van a pakliban, hogy a nõ azt "biztosítja", hogy a történet szépen megtörténjen, magyarul õ egy árulója a saját fajának...
amatõõr 2006 jún. 27. - 16:38:28
(10/414)
Most akkor nagyjából elmesélem a filmet, aki nem látta, ne olvassa tovább!!! De tényleg!
Szóval.
1996-ban egy vírusjárvány tör ki, aminek következtében az emberiség 99%-meghal, és újra az állatoké lesz a föld, mert ugye azok immunisak a vírusra. A megmaradt emberek egy része a föld alá húzódik, és próbálja kideríteni, hogy mi is történt és hogyan, hogy okosodjanak ebbõl, és kitalálhassák, hogyan vehetnék ismét birtokba a földet.
A filmben a jelen az kb 2027 körül van, 30 évvel a globális víruskatasztrófa után.
Tehát a megmaradt emberek elítélteket küldenek vissza a múltba, hogy gyûjtsék az infókat. Azért elítélteket, mert kicsit deffektes az idõgép, 1996 helyett akár az elsõ vh frontvonalára is csöppenhet az idõutazó, és meg is buggyanhat közbe, szal veszélyes.
Így jutunk el Bruce Willishez, aki szintén elítélt, és mint egyik "önkéntest" visszaküldik a múltba. Az elsõ útja 1990 be vezet (1996 helyett), ott elkezd pampogni, hogy jön a globális vírsukatasztrófa, ezért diliházba csukják. Onnan visszahozzák 2020-ba, így tûnik el nyom nélkül a cellájából. A kövi útján elsõre 1910-es évekbe kerül, ott bekap egy 1.vh-s golyót (itt a helyszín ugye európa, és nem Usa, erre mindenki találjon maga választ). Innen viszont láss csodát, eltalálják a dátumot, és 1996-ban van Willis. Itt nyomozgatnak, elõször azt hiszik, hogy a bradpitt által vezetett 12 majom elnevezésû radikális csopi szabadítja az emberiségre a vírust, de nem, az egyik laboraszisztens a hunyó, akit a reptéren is mutatnak. Röviden kb ennyi.
Az álom, amit sorozatosan mutatnak, Bruce Willis emléke kiskorából, még a katasztrófa elõttrõl. És épp azt látja, hogy a 40éves, jövõbõl visszaérkezett énjét épp lelövik, mert próbálja megakadályozni a laboraszisztenst sõtét tervében.
Az a nõ a végén a repcsin, az a leendõ börtönfelügyelõ bizottság egy tagja, aki akkor még biztosítási ügynök volt, ennek nincs sok jelentõsége, csak poén, hogy épp azzal cseverészik a gépen, aki az egész kakit elindította.
A busz után futó mikulásban nemtom mi olyan fontos, kb 0.2 másodpercig mutatják, és szerintem semmi jelentõsége nincs, de azért íd le kérlek, mire gondolsz.
sanyibakter 2006 jún. 27. - 14:39:29
(9/414)
JA! Mért pont 12 majom??
sanyibakter 2006 jún. 27. - 14:27:28
(8/414)
Nekem az hogy bármit teszel van amin nem változtathatsz!
Ádesz 2006 jún. 27. - 13:11:19
(7/414)
De mi a lényege a filmnek, mi a csattanó? Elmondaná valaki?
sanyibakter 2006 jún. 27. - 12:32:31
(6/414)
Mikulás?Errõl lemaradtam:)Amúgy pedig a homály szándékolt,nem?Hiszen ha minden egyértelmû lenne nem tudna ilyen erõvel hatni a film.Csak így élhetjük át azt amit a fõhõsök éreztek.A teljes bizonytalanságot:)Nekem nem is annyira a mondanivaló tetszett hanem hogy Brad Pitt mennyire jól játszott:Fõleg mikor arról beszél hogy az agyát modellezték és elõre megfejtik a gondolatait!Amúgy meg az emberi természetet mutatja be(Nem a felelõtlen önpusztításra gondolok:)
jaku 2006 jún. 26. - 23:02:53
(5/414)
Nah jo, eddig en is azt hittem, hogy tiszta minden, de akkor mostmar elmeselhetne vki, hogy mit kell levagni, mert nekem annyira nem tunt bonyolultnak.
Ádesz 2006 jún. 26. - 22:46:43
(4/414)
Elmondaná valaki hogy mi a lényeg, mer bavallom férfiasan egy kukkot sem értettem a filmbõl. Most akkor akkor mi van azzal a biztosításos nõvel a végén a gépen, nem az pofázott Cole-nak amikor abban a magas székben ült?
lecsosnokedli 2006 jún. 26. - 19:14:16
(3/414)
Szerintem is nagyon jó. Én elsõre értettem, de lehet, hogy olyan bonyolult, hogy azt hittem, hogy értem, pedig nem is, de nem hiszem. Ha bonyolultat akartok nézni, akkor Lost Highway (Útvesztõben); ha egy fokkal emészthetõbb kell, akkor Mulholland Drive.
amatõõr 2006 jún. 09. - 21:16:58
(2/414)
Nekem is nagyon tetszett, aki nem látta, nézze meg. Kicsit csûröscsavaros, de szerintem csak olyan amerikaiul, vagyis van csomó ismétlõdõ flesbek, meg bevillanás, meg okos mondás, ami segít érteni a filmet. Nem szájbarágós, az tény, de nem is olyan, hogy ha pl nem veszed észre az egyik jelenetnél a kép sarkában lévõ rózsaszín akácfaruhás tûzoltót a háttérben, akkor nem fogod érteni a lényeget.
Szóval jó film, ha nem láttad, nézd meg.
Redfield 2006 jún. 09. - 20:21:09
(1/414)
Szia! Nekem is tetszett a film, szerintem az egyik legalapabb sci-fi, nagyszerû alakításokkal, és remekre írt történettel. Meg persze mûvészi is nagyon. Végig nyomasztó hangulattal bír, remekül érzékelteti a feladat komolyságát, és súlyát, ugyanakkor megpróbál kizökkenteni a fõszereplõvel együtt, hogy valóságos e az egész, vagy nem. És igencsak jóra sikerül. De azért kíváncsi lennék: te miket fedeztél fel benne. Én már láttam párszor, és azt hiszem: tiszta, de mi van, ha mégsem? :)