Téma: 12 majom

offtopic
zottyo534 2011 dec. 12. - 20:13:36
(314/414)
Érdemes figyelni BW arcát az 50. percben, mikor a kocsiban Fats Domino-t hallgat. Olyan arcot egyik filmjében sem látni.
10/10
Ford Mustang 2011 dec. 12. - 18:28:48 10/10
(313/414)
Pontosan. Jó, hogy a (szinte) mindenki által istenített tini-horror baromság mellett egy jó film is lesz ma.
10/10
DrAnthony 2011 dec. 12. - 17:57:35 10/10 Előzmény Mermaid.
(312/414)
Nem egy egyszerû film, ez tény... Arra ott van Lundgren és társai... Ezen a filmen gondolkodni KELL!
Épp ezért fenomenális. Kötelezõ darab!
10/10
poclain 2011 dec. 12. - 15:00:25 10/10
(311/414)
Összesen 11 dvd.-m van. Ez az egyik!

Király!
Jim-X 2011 dec. 06. - 02:05:03
(310/414)
Tom Taylor-nak ment a hsz-em!
Jim-X 2011 dec. 06. - 02:04:09 Előzmény Mr.Malac
(309/414)
SPOILER!

Teljesen egyetértek veled! Az idõparadoxonos dolog is amit írtál nagyon tetszett (épp ezért nem lehetne szerintem sosem megváltoztatni úgy dolgokat, hogy ne tudjunk visszamenni a múltba, mert akkor sosemm mennénk vissza... ;) )
A kérdésre pedig, hogy miért kellett megölnie a Kathrynt, szerintem egyszerû a válasz : Nem mondta, hogy õt kell megölnie, csak, hogy a nõt... amikor elfutnak Cole meg is kérdezi mégegyszer "De kit kell megölnöm?" - természetesen senkit sem...a lényeg, hogy pisztoly legyen nála, hogy a biztonságiõrök lelõjék és ezzel bezáruljon a kör!

Üdv:Jim
Mr.Malac 2011 nov. 01. - 18:12:30
(308/414)
Érdemes mert nagyon-nagyon jó film!
offtopic
Mermaid. 2011 nov. 01. - 10:24:27
(307/414)
El kezdtem nézni a filmet, de még az egyharmada elõtt abba hagytam mert elég nyomasztónak találtam a hangulatát és kószának az egészet. Most a hozzászólásokat olvasva talán neki rugaszkodok megint.
10/10
Tom Taylor 2011 aug. 31. - 22:47:50 10/10 Előzmény savernake
(306/414)
-- SPOILER --
Ha a cél a vírus elterjedésének megakadályozása lett volna, akkor idõparadoxon állt volna elõ! Azaz, ha a múltban nincs katasztrófa, akkor a jelenben nem kell visszaküldeni Col-t. Mivel azonban James idõutazást hajt végre, jelzi, hogy a múlt megváltoztathatatlan. A katasztrófa elkerülhettetlen.
A múlt, jelen, jövõ, s az idõ viszonyairól érdekes gondolatokat lehetne megosztani.
10/10
savernake 2011 aug. 29. - 10:49:23 10/10 Előzmény Tom Taylor
(305/414)
"Azt viszont én sem értem miért kellett volna James-nek megölnie Kathrynt a néger kérésére"
Szerintem azért, mert a nõ hiúsítja meg, hogy Bruce Willis le tudja lõni az asszisztenst - amikor ráfogja a pisztolyt, és meghúzná a ravaszt, akkor ér oda a nõ, felkiált és ez a tizedmásodpesrcnyi )nem szándékos) figyelemelterelés elég az aszisztensnek, hogy felmeneküljön a gépre. Vagyis mégiscsak a vírus elterjedését akarták megakadályozni az idõutazással.
10/10
Tom Taylor 2011 aug. 25. - 14:44:53 10/10
(304/414)
Hát, nem volt jó neki. Nem is nagyon akarta az a fiolát kinyitni!
Bár, azt nem tudom, hogy akarta "elpotyogtatni" a fiolákta a Föld körül. Legyen ez a nézõre bízva!
(Imádom ezt a filmet!!!)
10/10
Tom Taylor 2011 aug. 25. - 13:44:11 10/10
(303/414)
Nem tudlak rávezetni az 1-2 másodperces történésre, muszáj leírnom. Egy kicsit azonban vissza kell ehhez menni a filmben. „Természetesen” a végétõl visszafelé.
-- SPOILER- SPOILER- SPOILER—
Cole és Kathryn utaznak a repülõtérre, látják az elszabadult állatokat. A taxisofõr nõ meséli el nekik, hogy a rádió bemondta, a 12 majom hadserege engedte szabadon az állatokat. Cole és Kathryn megkönnyebbül. A reptéren Cole telefonál. A telefonálások egyébként azért szükségesek, mert olyanok, mint a világítótorony a tér-idõben. Ezek segítségével tudják megállapítani az utazás pontosságát. A telefonálás után azonnal megjelenik egy újabb idõutazó, a néger srác. Cole ledöbben, hogy máris itt van, pedig csak most telefonált. A néger, és itt szerintem mindenki teljesen félreérti Cole reakcióját!
Szegény Jamest össze-vissza küldték az idõben; még az elsõ világháborút is megjárta, míg a néger azonnal a megfelelõ helyre és idõre érkezik! Ez döbbenti le Cole-t, s jelzi a nézõnek, hogy az idõgép tökéletesen mûködik. (Azt viszont én sem értem miért kellett volna James-nek megölnie Kathrynt a néger kérésére. A filmben nagyszerû az, hogy meg sem próbálják megváltoztatni a történelem menetét, csupán a következményeit akarják rendbetenni.)
A lényeg azonban most jön! Az asszisztens felül a gépre és elfoglalja a helyét az ülésben. Mellette ott ül a tudósnõ. Itt következik a kulcsmomentum!!! Mindenképpen kezet akar fogni az asszisztenssel. Vajon miért akar valaki mindenáron kezet fogni egy ismeretlennel??? KÉREM, EKKOR TESSÉK FIGYELNI!
10/10
Tom Taylor 2011 aug. 24. - 20:19:50 10/10
(302/414)
-- SPOILER --
Annak ellenére, hogy a film idõsíkjai ide-oda "ugrálnak" meglepõen lineális a film története.
A film végén két James létezik: Az egyik az idõutazó, aki visszatér fiatalkori idejébe. A kis Cole természetesen elhagyja a repülõteret; túléli a katasztrófát, elmenekül a földalatti világba, felnõ, majd a tudósok kiválasztják az idõutazásra. Visszautazik a múltba, ahol meghal. Halálát látja egy kisfiú, akit James Colenak hívnak. A kis James elhagyja a repülõteret...
10/10
Tom Taylor 2011 aug. 24. - 20:12:00 10/10 Előzmény savernake
(301/414)
--SPOILER--
A film sok dolgot nem mond ki, csak sejeti, hogy mi is történhetett. Az író és a rendezõ a nézõre bízza a cselekmények értelmezését, vagy folytatását. Olyan ez, mint Rodin szobrászata: nem fejti ki a kõbõl a teljes szobrot, hanem annak "befejezését" a személõre bízza. Így millióféle alkotás születhet egyetlen szoborból. A jó film is lehet ilyen.
A film végén Catherine életben marad, elképzelhetõ, hogy rajta keresztül föl lehetett térképezni a vírus elterjedésének pontos mozzanatait. Az emberek nagyrésze ugyan meghal, de az épületek és információk nem pusztulnak el, szinte "belefagynak az idõbe". Én úgy gondolom, hogy a jövõben élõk pontosan tudhatták e fontos esemény pontos történetét.
10/10
savernake 2011 aug. 24. - 09:59:09 10/10
(300/414)
--SPOILER--
A tudós nõ honnan tudta, hogy Brad Pitt apjának az asszisztense terjeszti el a vírust?
Ez Bruce Willis számára is csak a reptéren derül ki, amikor meglátja az újságban a képet.
10/10
Tom Taylor 2011 aug. 23. - 20:43:05 10/10
(299/414)
Protozoli! Severnake! szempilla!

Ez a film attól zseniális, hogy ennyiféle képpen lehet értelmezni. Mert lehet értelmezni, ugyanis teljesen logikus a film. Többször meg kell nézni, hogy összeálljon a kép.
-SPOILER- SPOILER- SPOILER!!!!!!!
A film nemmásról szól, mint egy kisérletsorozatról. Az egész film alatt csupán az idõgépet tesztelik, pontosítják a beállításait. A cél egy adott, "halálpontos" idõpontra történõ idõutazás. Meg kell szerezni az eredeti vírustörzset, hogy a hatékony ellenszérumot ki lehessen fejleszteni a Föld alatt élõk számára és ismét birtokba vehessék a felszínt. Cole precíz megfigyelõ, jó a memóriája; tökéletes alany a kisérletekhez. Vele állítják be az idõgépet. A 12 majom hadseregének szerepe lényegtelen, s ezt már az idõgépet kezelõk is tudják. Azért kapja a feladatot a nyomozásra, hogy lássák, hogy az idõutazás nem bomlasztja meg az elméjét. Ezért kapja az a sok furcsa kérdést is. A lényeg, hogy a film végén a tudósnõ számára olyan tökéletes legyen az idõgép, hogy könnyû szerrel megszerezhesse a vírust. Nézzétek újra a filmet és döntsétek el, hogy sikerült-e neki. Figyelem!!! A film kulcsmomentuma mindössze 1-2 másodperc!!!!!
-SPOILER- SPOILER- SPOILER
1/10
Protozoli 2011 aug. 22. - 20:22:48 1/10
(298/414)
Hmmm, igen érdekes dolgokat olvasok errõl a filmrõl... lehet, hogy túl reálisan próbáltam nézni, és összekapcsolni az eseményeket... Na majd megnézem megint.
10/10
savernake 2011 aug. 22. - 10:12:02 10/10
(297/414)
Most láttam negyedszer a filmet és azt hiszem most értettem meg, hogy mirõl is szól.
--SPOILER--
Egy paranoid skizofréniában szenvedõ ember elméjében játszódik az egész történet. 12 énje van, akik különbözõ személyiségekben jelennek meg (Bruce Willis, Bruce Willis gyerekként, a pszichiáternõ, a pszichiáter fõnöke, Brad Pitt, Brad Pitt tudós apja, a tudós,aki a vírusokat elengedi, a strici, a rendõrnyomozó, a fogatlan csavargó, a féfi aki a reptéren a fegyvert adja és a tudós nõ (biztosítási ügynök). A 12 majom hdserege tulajdonképpen egyetlen ember 12 énje, akik az elme-tudat szinterén találkoznak egymással, segítik vagy hátráltatják egymást. Az "idõutazás" természetesen nem valós - a saját tudatában utazgat (ahol ugye nincs tér-idõ korlát)és próbálja megfejteni az élete titkát. Mindannyian paranoiásan beszélnek és viselkednek - ez volt a kulcs számomra. Valamint a film elején a mottó.
1/10
Protozoli 2011 aug. 21. - 23:31:49 1/10
(296/414)
Ekkora fail filmet...
Nem elég, hogy hangulatilag sötét és néhol olyan részeket hagynak ki, amik értelmetlenné tesznek egész részeket (1. vh-s dolog), a ráadás az egészben, hogy egy hatalmas logikai hibára épít...
Nem hiszem el, hogy senkinek nem tûnt fel az üzenet küldés dolog a rendezõk közül. Õt azért küldik vissza, hogy a 12 majom után nyomozzon, amit üzenetben küld el a nõ, de utána õ javítja az üzenetet, de ezt érdekes módon csak akkor kapják meg, amikor õt már 6x (vagy mittomén hányszor küldték vissza)...
Az egész film arra épít, hogy a múlt megváltoztathatatlan, és hogy a fõszereplõknek komoly beleszólásuk lesz a történetbe. De istenem...õ elküldte az üzenetet, azt miért nem vették észre a jövõben??? Ne akarja nekem bemesélni senki se, hogy a 30 éves üzenetet csak akkor sikerült észrevenniük, amikor õt már annyiszor külték vissza, hogy kiszedje a fogát, és ne akarjon visszajönni... Az sem lehetséges, hogy megváltoztatja a jövõt, mivel épp az a film lényege, hogy minden úgy történik, ahogy kell. (ahogy a jövõ be fog következni)
Ez számomra az egész filmet hazavágta.... Egy átgondolatlan szar...
10/10
Ford Mustang 2011 aug. 21. - 18:37:08 10/10
(295/414)
Zseniális film, látom errõl már beszéltünk, ezért nem ragozom. Kár, hogy fedési idõben. Szívesen nézném ezt is. Mára megint beraktak négy jó filmet is...