Téma: 12 majom

kakosz 2010 dec. 25. - 23:28:07
(274/414)
A film vége felé a tudósnõ arcát egy nagyítóval jól kinagyítják, miközben Cole-t faggatja. Gondolom biztosra akartak menni, hogy a repülõn mindenki felismerje.
7/10
keszta 2010 dec. 25. - 01:56:36 7/10
(273/414)
Visszaolvasgattam néhány kommentet, és láttam sokan dicsérik Terry Gilliam kreatívságát. Csak annyit tennék hozzá, hogy az alap ötlete a történetnek Chris Marker La Jatée rövidfilmje alapján készült, ahogy ezt a film elején meg is említik olyan 7 percnél. (Inspired by the film 'La Jatée' written by Chris Marker).

A film emiatt is nem fog meg igazán. Az ötlet "lopott" ha szabad így fogalmazni, és (talán e miatt?) zavaros is. Túl sok megválaszolatlan kérdés merül fel, és a mondanivaló sem egyértelmû számomra, és ahogy olvasgattam sokak számára sem.

Csak az alakítás miatt kétlem, hogy 10 pontokat érdemelne a film. Már pedig azon kívül nem tudok mást felhozni. A történet zavaros, a képi világ sem elképesztõ és a mondanivalója sem érthetõ. Túl sok elgondolkodtató jelenet, kérdés vagy téma sincs benne. (talán az õrült témán kívül nem is tudok mást felhozni)

Tehát a pozitívum: nagyon tetszett az õrültség etikai kérdése, vajon mindenki õrült, aki nem a normák szerint él? Hol a határ, mikor mondhatjuk valakirõl, hogy õrült?
tóbiás111 2010 dec. 18. - 19:58:44 Előzmény NANU..! NANU..!
(272/414)
Szerintem meg BW egyik legjobb alakítása volt ezn a film, TG rendezése pedig zseniális és qva jó volt végre BP is. Végre egy agyas film, érdekes csavarral, nem a szokásos kiszámítható BW gagyi akció. Bizonyára neki is könnyebb és jobb egy ilyen szerepben játszani, nem egy agyatlan szar barom akciófilmben.
5/10
NANU..! NANU..! 2010 dec. 17. - 22:40:47 5/10
(271/414)
Hát szeresd. :(
Ki mondta, hogy ne szeresd... ?:(
5/10
NANU..! NANU..! 2010 dec. 17. - 22:27:37 5/10
(270/414)
Számomra, ez már túl elvont, csak ennyi. :(
Láttam vagy 4x, még ha nem is végig, mert nem tudtam bele élni magam igazán, így felálltam mellõle, ennyi. :(
Többet várok egy Bruce-tól. :(
5/10
NANU..! NANU..! 2010 dec. 17. - 22:04:48 5/10
(269/414)
Szarr film és Brucenak is, ez talán a legszarabb filmje, amit tõle eddig láttam... :(
Azt hittem, hogy Q-va nagy film aztán óriásit csalódtam benne. :(
Számomra egyszer nézhetõ, de az is kínszenvedés volt végig nézni. :(
Már bánom, hogy 5.-ot is adtam rá. :(
dismay111 2010 dec. 17. - 20:52:49 Előzmény Tom Taylor
(268/414)
Nem értettem a filmet, bár miután olvastam a hozzászólásodat úgy nagyából összeáltt a kép, viszont még mindig maradtak megváloszalatlan kérdések.
Miért látta ezt az egész esetet álmában? És már gyerekkorában is megölték a felnõtkori énjét?
10/10
sakit felut 2010 aug. 29. - 22:18:58 10/10 Előzmény Tom Taylor
(267/414)
Ahogy én is Neked, egészen más perspektívát ad a filmnek a hozzászólásod, és bármennyire a gondolkozás a fõ egy ilyen filmnél ha megvan az alap értelmed, egy idõ után az ember abbahagyja az agyalást. Ha nem ebbe az irányba indulsz el, nem gondolod hogy teljesen blöff és hamis az egész sztori amit Cole- nak mondanak, akkor nem is gondolnád azt :)

Hát igen, valóban vannak elég vékony gyengébb részek, kisebb romlások a filmben, de én úgy vagyok vele hogy a többi annyira egyedi, eredeti és erõsen jó dolog és gondolat hogy egyértelmû 10est ér nekem
10/10
Tom Taylor 2010 aug. 28. - 21:35:25 10/10 Előzmény sakit felut
(266/414)
Köszönöm a hozzászólásodat! Egy dolgot pontosítanék: nem ezer év telt el a tragédia óta, hanem alig 30 év. Hiszen a film végén a kis Cole is megjelenik.
Amúgy szerintem ez egy döbbenetesen jó film, mert elképesztõ milyen atmoszférája van! Ehhez a filmhez megfelelõ hangulat kell. Engem elõre figyelmeztettek, hogy állítsam rá az agyamat, különben nem fog "megérinteni". Ezért van, hogy ennyire szélsõséges megnyilvánulások vannak. Ez csak azt bizonyítja, hogy nagyon különleges film. Valakinek nagyon tetszik, valakinek negyon nem. Pl. a feleségemet a világból ki lehet vele kergetni, pedig együtt néztük elõször.
Ha ezt a filmet Hollywood-i köntösbe csomagolták volna.... brrrr.
A 12 majom úgy nagyszerû ahogy van.
Bátran ajánlom mindenkinek, csak elõtte: "- Nyissa ki az elméjét!"
2/10
pathfinder 2010 aug. 26. - 07:16:01 2/10 Előzmény sakit felut
(265/414)
A színészekkel nincs gond, a szerencsétlen történetvezetésrõl és a forgatókönyvrõl nem õk tehetnek. Olvastam Tom magyarázatát, miért ne lenne igaz. Többek között pont ez az egyik probléma, hogy magyarázgatni kell. Nem, nem csak a kettes legó szintû történeteket szeretem, de a 'kutyulás' is rosszat tud tenni egy mozinak. Egy valamirevaló filmet sok szempont alapján lehet megítélni, vannak olyan negatívumok, amik felett nagyvonalúan el lehet siklani, ha van, ami ellensúlyozza õket. Sajnos itt a jó színészi játék is kevés volt számomra (!) a ellensúlyozásra. Nyilván nem vagyok 12 majom-fan és nem akarok senkit befolyásolni, fõleg azokat, akik szeretik ezt a mozit, de szerettem volna, ha nem csak pozitív visszajelzést olvas az az ide tévedõ érdeklõdõ, aki még nem látta a filmet.
5/10
tuvics13 2010 aug. 25. - 13:37:15 5/10
(264/414)
Elolvasva a Te és Tom Taylor kommentjét, már annyira nem is zavaros... de a rendezés nekem nem "ízlett". A forgatókönyv nagyon jó lett, de valahol elsiklott a pali.
Ám a színészi játékok... Ha nem akciófilm, OSCAR... mind2 palinak.
Willis bebizonyította, hogy nem csak az alkoholista egyedülálló rendõrt tudja eljátszani, ahogy Pitt az érzelmes hõs szerelmes karaktert.
NAGYON NAGYON JÓL játszották a szerepüket... ezért sem adtam annyira gyenge osztályzást.
Simán nézhetõ, de nekem elvette a kedvem a fent említett "hiányosságok"
10/10
sakit felut 2010 aug. 25. - 13:03:15 10/10
(263/414)
Az utolsó Gilliam filmrõl, a Parnasszusról mi a vélemény ? Odaírhatnátok vagy már megtettétek :)
10/10
sakit felut 2010 aug. 25. - 13:00:14 10/10 Előzmény Tom Taylor
(262/414)
Áhhh Na, egy érdekes háesz, nem hülyeség amit írsz, csak nem picit durva, hogy ennyire nagy kisérleti nyúl volt a nagy hõs Bruce Willis- karakter Cole- ja. Viszont érthetõbb megvilágításba helyezi azt is, hogy a jövõ megváltozhatatlan alap itt. A telefonhívás amivel értesíteni akarja a korát mindig is létezett, mindig is tudták hogy õt fogják küldeni, jó az emlékezete és a többi. Mondjuk ez a fajta idõfelfogás nem a kedvencem, jobban tetszene ha valamit tudnának a múltról, valamiben meg változhat folyamatosan ha visszamegy valaki a jövõböl, de érdekes a gondolatmenet, ha egy újság vagy rendõri feljegyzés nem is kell hogy ennyire megmaradjon ezer év után is :) Jó érzéketlen kisérletezõ tudósokat mutat meg ez a scifi felfogás, de az emberiség nevében még érthetõ is, sõt Cole körüli ünneplésük így még meghatóbb is, hogy mégis foglalkoznak vele, ha örülnek hogy jó már az idõgépük. Egy fickó teljes becsapását láttuk az egész film alatt, ssszép :)

Látom megjelent pár fikázó, kritizáló arc, de ez így van rendjén. Van pár hiba a filmben vagy lehet az egészet nem értitek, de aki erre egyest ad az biztos. Tipikus filmnek, fõleg a korában de most se mondható, Terry Gilliam brillián rendezõ ! Ennél sajátabb különleges eredeti technikájú, hangulatú, képi volágú és sodrású filmet nem találsz másikat én ezt gondolom, de ez van, kissé elhajló a mentális divergenciám vgay azt hogy is mondja. Hatalmas alakítások vannak ebben a filmben, ahogy megjelenik a diliházban a nagy feka meg a Brad Pitt > ? ;-` ..
bukta21 2010 aug. 25. - 10:49:32
(261/414)
Én nem tudok egyetérteni veletek. Most ebben a környezetben ahol már mindenki tudja, hogy egy rendes filmhez kb 5 csavar kell és hogy a történet ritkán happy end talán értelmezhetõ gyengébnek a film. De korában mesteri volt. Én még most is imádom komor zavaros hangulatát és a mesteri szinészi játékot.
5/10
tuvics13 2010 aug. 23. - 17:32:57 5/10 Előzmény pathfinder
(260/414)
Egyet kell értenem az elõttem szólóval. Nagyon nehezen emészthetõ, összekuszált, ám a végeredményt tekintve nagyon ajnározott film. Sajnos egy-két pontos erõltetett és nehezen érthetõ! Nálam totális baklövés a film illetve a rendezés.
Ellenben B. Pitt & B. Willis játéka fenomenális. A forgatókönyvbõl sokkal jobb filmet lehetett volna kihozni.
Illetve a zene... szörnyû.

(spoiler: a végén Mr. Morse csak úgy elsétálhat, mikor rá akartak lõni, s lelövik Willist mindenki fekszik, de õ ott sincs... NA PERSZE)
2/10
pathfinder 2010 aug. 22. - 00:00:54 2/10
(259/414)
Egyszerûen gyenge film és ezen a rendezõ neve, valamint a szereposztás sem változtat. Ugyanis a történet (és a forgatókönyv?) önmagában sem jó. Véleményem szerint egyike a túlértékelt moziknak. ( Az imdb-pontszám röhej, az elõbb néztem meg és igencsak meglepett) Tudom, szubjektív.
tam-tam 2010 aug. 18. - 12:55:04
(258/414)
1ként meg mindenki úgy értelmezi ahogy akarja:P
tam-tam 2010 aug. 18. - 12:53:02 Előzmény Tom Taylor
(257/414)
SPOILER

szerintem teljesen belemagyarázás. abban teljesen igazad van h ott vm nem stimmel, h miért hiszik azt a tudósok, h a vírus a 12 majomtól származik. Hiszen mindenki láthatta, h mi volt a nagy tervük. Amúgy a film nagyon jó, és érdekes témákat feszeget. Pl.: megérdemeljük e a világunkat, vagy honnan tudod h kinek van igaza kidönti el h örült vagy vagy nem. Honnan tudjuk h mi a valóság?
10/10
Ford Mustang 2010 aug. 18. - 11:37:16 10/10
(256/414)
Teljesen igazad van.
10/10
Tom Taylor 2010 aug. 18. - 00:09:35 10/10
(255/414)
**SPOILER**

Szeretnék mindenkitõl elõre bocsánatot kérni, de szerintem senki nem értette meg pontosan a történetet. Szerintem. Az én olvasatomban a történet a következõ: James Cole-t nem azért küldik vissza az idõben, hogy derítse ki, hogyan terjedt el a vírus, az ok egészen más. A tudósok egészen pontosan tudták a vírus terjedésének minden mozzanatát. Hogy mit csinált pontosan a 12 Majom Hadserege, azt már a taxisofõrnõ is tudta a rádióból. Mikor Cole-ék kiérnek a reptérre már az újságban is benne van! Ugyan rövidesen meghal 5 milliárd ember, de az újság és az információ nem hal ki! Az újság alapján a doktornõ azonnal megérti az összefüggéseket. Cole meghal, de Kathryn nem, elfogják. Gyanítom, hogy rendõrségi vallomása is megõrzõdik az utókor (tudósok) számára. Cole is megerõsíti halála elõtti telefonhívásában, hogy a 12 majom vakvágány. Az üzenetet le is hallgatták. Tehát világos, hogy a tudósok tudták már mit csinált a 12 Majom Hadserege, akkor miért küldözgették Cole-t az idõben? Pofon egyszerû, errõl szól a film. A repülõn megjelenõ "biztosítási ügynök" pedig igenis a tudósnõ. Az egész jelenet kiemelkedõen fontos! Utána már nincs semmiféle párbeszéd, vagy szöveg, csak a zárókép a fiatal Cole-lal. Pontosan tudták ki a "merénylõ", már elõre oda vett jegyet a nõ. Tessék alaposan megfigyelni: Õ erõlteti a párbeszédet a láthatóan ideges és zavart (már beteg?) asszisztenssel. Olyannyira, hogy "kierõszakol" egy kézfogást. Utána tessék megfigyelni a nõ arckifejezését! Totálisan lenyugszik. Megvan a vírus!!!
Miért is kellett szegény James-t belerángatni ebbe? Mert nem volt megbízható és tökéletes az idõgép. Cole csak azért kellett, hogy tesztelje az idõgépet, erre voltak jók az elitéltek, pl. a fogatlan öreg is. Az egész film alatt a gépet és az idõutazót tesztelték. 1. Be kellett állítani a gépet, hogy pontos legyen. 2. Meg kellett vizsgálni az idõutazót, hogy milyen hatással van rá az utazás. Egészséges marad? Megbomlik az elméje? Mire emlékszik pontosan? Jól jött James Cole, mert jó a memóriája! A 12 majom bandájának esete pedig tökéletes teszt lesz Cole-nak. Teljesen ártalmatlan, pontosan ismert minden mozzanata az újságból ill. a dokinõ vallomásából. Ideális teszt arra, hogy megnézzék James agya hogyan viselkedik az idõutazások során, nem véletlen az a sok vizsgálódás, ellenõrzõ kérdések sokasága. Mind-mind, az egész film azt készíti elõ, hogy a tudósnõ gond nélkül megszerezze a vírust.