Téma: 12 majom

Veterano 2012 febr. 12. - 20:40:35
(334/414)
Nagyon "derék" dolog, hogy szinte mindig ilyen lehetetlen idõpontra teszik a jó filmeket. Nem számolnak a dolgozókkal, tanulókkal, egyik tévétársaság sem:(
Ha már éjszaka, akkor miért nem lehet péntek, vagy szombat.
Hogy ne csak off legyen: nagyon régen láttam, akkor tetszett, újra megnézném...
far vik 2012 febr. 12. - 20:10:44
(333/414)
Beléptem, mondom, megkérdezem, milyen film, hogy érdemes-e kiütve kezdenem a holnapot reggel 7-kor... Szóval, úgy látom, kiütve kezdem a holnapot, reggel 7-kor. :)
10/10
greghouse 2012 febr. 12. - 11:56:39 10/10
(332/414)
Nem jutok levegõhöz. Az m1-en egyre jobb filmek mennek az utóbbi idõkben REKLÁM NÉLKÜL. Ma este két B.W. is, köztük talán a legjobbja, a 12 majom. Ezt látni kell. Többször is. Még Brad Pitt is nagyon jó benne. Terry Gilliam pedig most sem tagadja meg önmagát, zseniális.
Ivymike 2012 febr. 12. - 10:54:39
(331/414)
"aki még nem látta, ne nézze meg, inkább aludjon egyet."
hangulat kell hozzá az igaz, de ez Terry Gilliam-nél nem újdonság. egy próbát mindenképp megér.
2/10
viskia01 2012 febr. 12. - 09:13:40 2/10
(330/414)
aki még nem látta, ne nézze meg, inkább aludjon egyet. Én adtam neki egy esélyt, de a félreértésekre épülõ félreértések miatti káosz annyira kiidegelt, hogy a film élvezhetetlenné válik ez miatt. Egy idõ után egy túlkomplikált felfordulást látunk, amelynek alapja az emberi butaság, az együgyûség, a szûklátókörûség, és úgyis tudod a film vége felé, hogy meg fog történik a káosz, de annyira el van húzva, túl van bonyolítva minden, (nemhiába 123 perc a film) hogy nem fog érdekelni, hogy ez milyen módon történik meg, és kikapcsolod majd. Mai napig bánom, hogy adtam neki egy esélyt, Szerintem egy nagy nagy sz.ar
Brad Pitt viszont ismét jól játsza az õrületet, akárcsak a Kalifornia- a halál nem utazik egyedül címû filmjében.
10/10
retrojedi 2012 jan. 01. - 02:18:27 10/10 Előzmény Peppo
(329/414)
El tudom képelni milyen trágya érzés lehet mikor azt mondják valakinek, hogy a régi munkája amirõl õ és mindenki tudja hogy nagyon jól sikerült, mostantól valami jogi hercehurca miatt nulla, semmi, törölve van. Mintha Michelangelónak újra ki kéne faragnia a Dávid-szobát, mert annak a jogait már birtokolja és az már nem járul hozzá a nyilvános bemutatáshoz... Állatság, ha ennek az egésznek valami jogi oka van, azt kell mondjam rosszak törvényeink - nem az elsõ eset.
6/10
DP@i 2011 dec. 31. - 15:28:31 6/10
(328/414)
Na ez a film nem tetszett. Brad hozott pár pontot nálam, de így is csak 6/10. Alaptörténet még jó lenne, de hosszú, hiába való jelenetekkel és csavarásokkal tették csak ki a mûsoridõt, ami még gyatrán is lett megjelenítve.
Peppo 2011 dec. 28. - 21:43:13
(327/414)
Kb. két éve már adtam rá 10 pontot, ez azóta sem változott. Csak egy furcsaságot vettem észre. Szerintem ez egyike azon filmeknek, amelyeknek jól sikerült a szinkronja. Talán azért, mert nem noname figurák a szinkronhangok, hanem ismert színészek. Annak idején videón néztem meg sokszor a filmet, és persze már kívülrõl fújom az egészet. Nemrég egy lemezes verzió járt nálam, mely kétnyelvû. Van rajta szinkron is, melyrõl elõször azt hittem, az eredeti. A hangok ugyanazok voltak, de valahogy mégis úgy tûnt, mintha más lenne. És tényleg más. Változatlan színészgárdával megcsinálták ismét a szinkront. Ugyanazok a szövegek, a hangok (erre legalább figyeltek, ez is ritkaság), csak épp míg a régibe beleélték magukat a szinkronszínészek, ezen érzõdik, hogy csak egy újabb nyûgnek tekintették. Hihetetlen, hogy ugyanazzal a csapattal mennyire más eredmény született. Mintha egy felolvasás lenne. Tóth Enikõ hangján érezni leginkább, hogy ez valamiért nem ment neki úgy, mint elõször.

Sajnos ennél a filmnél is elõjött a régi probléma, miszerint az eredeti szinkronnal nagyon jó, az újjal viszont rossz. És hiába ugyanaz a stáb, akkor is. Szóval aki a szinkron miatt zsörtölõdik, lehet, hogy azért teszi, mert az újjal hallotta. A régi jó volt, de a DVD-n valószínûleg nem az van.
10/10
retrojedi 2011 dec. 14. - 17:48:22 10/10 Előzmény greghouse
(326/414)
Az biztos hogy a Brazilhoz képest a 12 majom egy szuper-realista, 12 lábujjal a földön álló film :)
10/10
greghouse 2011 dec. 13. - 22:11:28 10/10 Előzmény retrojedi
(325/414)
Nézd meg a Brazilt. Szintén Gilliam, csúcstechnológiával figyelik az embereket, de olyan az egész, mintha a csúcstechnológiát Jules Verne könyvébõl vették volna. Gõzhajtású videóképernyõk. Kell ettõl többet mondani az irracionális "fejlõdésrõl"?
10/10
retrojedi 2011 dec. 13. - 19:31:35 10/10
(324/414)
A 19. század tényleg túlzás - nem volt az még olyan régen, mikor ilyen elemekkel képzeltük el a jövõt (a Metropolis is 1926-os). Ráadásul én még jártam olyan kórteremben a 80-as évek elején, amikor a betegágyak tényleg így néztek ki, és biztos vagyok benne hogy Amerikában is a 70-es évekig hasonló körülmények között tették parkolópályára a csóróbb betegeket. De lehet hogy a Terminator 2-ból ismert kórház képei simán elvágták volna a hangulatot ebben a filmben, és akkor a paródisztikus jellegnek is annyi. A számgépes trükköket pedig én sem hiányoltam egyáltalán. Szóval nem is tudom mire szórtam volna el a nagyobb ktgvetést, mindazonáltal ezekkel a díszletekkel egy kicsit súrolta a mû a hazánkban, Romániában, Oroszországban, stb. forgatott alkotások megjelenését. Talán a végjelenetnél a repülõteret több részlettel, kevésbé elvontan lehetett volna ábrázolni pl.
9/10
lark 2011 dec. 13. - 16:54:54 9/10
(323/414)
19. század?
10/10
greghouse 2011 dec. 13. - 13:09:15 10/10
(322/414)
Alapvetõen igazat adok neked, egyet kivéve. Szerintem nem a költségvetés volt a díszlet gondja, nézd meg a Brazilt, vagy bármely más Terry Gilliam filmet, imádja a 19. szd.-beli félig "elképzelt" technológiát az Orwelli világ sötét dolgaival vegyíteni. Amikor ezt (és a Brazilt) csinálta, mindenki tudta, hogy nem csõpostán kommunikálnak, stb., sok vezetékes szkafanderek, pont ez a lényege, az Orwelli, sõt, H.G. Wells-i látomásokat hozza össze a maiakkal. Aki természettudományosan, mûszakilag stb. megfogható (mint én is), az megõrül a hülyeségektõl. De adj hozzá két dolgot. 1. az egész a Monty Python stílusának örököse. 2. Van egy varázsa a 19. szd. és az elképzelt "jövõ" vegyítésének (Lásd Fritz Lang Metropolisát), és nagyon hatásos tud lenni, nem akarok szájbarágós lenni, nyilván érted, dehát a rég elfelejtettnek tekintett múlt és az elképzelt jövõ nagyon is megdöbbentõ azonossága a tét.
Tény, hogy Gilliam egyéniség. Tény, hogy nehéz értelmezni.
De az is tény, hogy megéri nézni a filmjeit még pár száz évig (ha lesz még homo sapiens.)
gh
10/10
retrojedi 2011 dec. 13. - 00:40:50 10/10
(321/414)
Elõször is adok rá egy 10-est, mert az a film amit megjegyez az ember mindjárt elsõre. Bár érezni a díszleteken a nem túl magas költségvetést ami miatt fél lábbal a roncs-scifi kategóriába tartozik, de a szokványosabb utcai jelenetekkel együtt már megõrzi az egyensúlyt. A hangulat nagyon érdekes, amihez hozzájárul az az ismételten felhangzó párizsias dallam (biztos észrevettétek) ami finoman oldja a komor hangulatot - természetesen Brad Pitt õrülete mellett. Szóval roncs-scifi, elmegyógyintézetes film, romantikus szál, híresszínész-felvonulás, de szerencsére egyik vonalat sem hagyták túlságosan eluralkodni. És egész finoman van paródizál más filmeket is (pl. Brad elõadása a zártosztályon). Aki meg üzenetet keres benne, hát a legnagyobb talán az, hogy végig egy állatvédõ csoportot hajkurásztak, az igazi bûnös pedig szabadon játszhatott a háttérben... Akárcsak a mai idõk harca a gazdasági válság ellen: az alapvetõ okoknak a közelében sem járnak.
Egyébként már legalább 10-edszer látom (ha a nem egész megnézéseket is beleszámolom), de ami mûxik az mûxik, ez van :)
10/10
greghouse 2011 dec. 12. - 23:48:06 10/10 Előzmény idlosza
(320/414)
Én nem tudom hányszor láttam, azon pár tucat film közt van, melyek origial jogtiszta DVDn itt vannak mellettem a polcon. Hiába tudom a végét, a sztoriját, mégis magával ragad mindig. Most nem tudok aludni egy darabig. Majd megnézem (sokadszor) valamelyik Woody Allent lazításul.
10/10
greghouse 2011 dec. 12. - 23:41:43 10/10
(319/414)
Gilliam látványvilága lenyûgözõ (ld. pl. "Brazil"), de itt a szinészi játék mind nagyon jó, a sztori, a csavarok, az ötlet, a filozófiája....
(Csak nehogy itten valaki belekössön az idõparadoxonba, mert akkor megint idéznem kell a klasszikust: "Az idõparadoxon megoldása az, Kim zászlós, hogy nem töri a fejét rajta." Captain Janeway, USS Voyager.)
Szerencsére Gilliam meg sem próbálja megoldani. Mert nem is az a lényeg.
Filmtörténet.
Mermaid. 2011 dec. 12. - 23:35:02 Előzmény DrAnthony
(318/414)
A gondolkodós filmeket nagyon szeretem, azzal nincs is probléma :). Inkább a film hangulata olyan világvégi és nagyon nyomasztó, de megpróbálom rászánni magam 3-szorra is :)
anybody 2011 dec. 12. - 23:00:49 Előzmény greghouse
(317/414)
Egyszerûen tökéletes film. Nincs mit ezen ragozni. Amolyan ízig-vérig filmklubos alkotás. Persze vannak korszakos alkotások, mérföldkövek. De ez is ott van az élmezõnyben.
idlosza 2011 dec. 12. - 21:12:23
(316/414)
De tetszik, sõt nagyon tetszik! :)

De már 3x láttuk ezt is, úgyhogy ma mást néznénk. :)
10/10
greghouse 2011 dec. 12. - 20:21:42 10/10
(315/414)
Ezt nem lehet eléggé hangsúlyozni, milyen jó. Annyira kár, hogy nem szabad ismerni... Egyébként még Brad Pitt is jó, bár mint már írtam, talán nem ez a legjobbja, de a legjobb film, amiben eddig játszott... A film erõssége a forgatókönyv és a rendezés, Terry (ex Monty Python) Gilliam, tökéletes szinészvezetés, feszültség, még akkor is izgalmas, ha már ötször láttad, és BW is jó, és az egész film, az alapötlete is, egyszerûen tökéletes. Nincs mit mondani rá, akinek nem tetszik... õ dolga.