Téma: 127 óra

mentalhacker 2011 febr. 12. - 19:06:23 Előzmény Nyaflancs
(22/302)
"Csak azért mert igaz történeten alapul és a kitartásról szól, meg arról, hogy sose adjuk fel, ezekért nem jár Oscar!"

Igazad van. Oscar-díjat valóban nem azért szoktak adni, mert egy film szól valamirõl. Oscart színészi alakításokért, forgatókönyvért, rendezésért, fényképezésért stb. szoktak odaítélni. Akármirõl is szól egy film.
Mozes50 2011 febr. 06. - 19:58:47
(21/302)
Most láttam. Le a kalappal. Elképesztõ túlélési ösztön mozgathatta a valódi fõhõst. Nem igazán láttam eddig Francot filmen - kivéve persze a Pókembert - de szerintem zseniális alakítás volt.
Ilyenkor van az, hogy hiába vinné el a show-t pedig megérdemelné, ha más zseniális alakítások is vannak mellette.
Ezért nem kapott pl. Oscart Johnny Depp Jack Sparrow megformálásáért. Elvitte elõle a show-t Sean Penn a Titokzatos folyóért.
Nyaflancs 2011 febr. 06. - 18:50:16
(20/302)
Engem mélységesen felháborított a Gettómilliomos 8 Oscar díja! Ha viszont ez a film akár egyet is kapna, akkor botránkoznék meg igazán!!! Csak azért mert igaz történeten alapul és a kitartásról szól, meg arról, hogy sose adjuk fel, ezekért nem jár Oscar! Örüljenek a nézõk, akiknek tetszett és volt egy jó mozis élményük! Nálam ez a film semmi! Hangsúlyozom semmi különöset nem nyújtott! 6/10
Gabi'91 2011 febr. 03. - 15:38:37
(19/302)
Különleges élmény volt végignézni a filmet. Nyomot hagy az emberben. Az a hihetetlen emberfeletti lélekjelenlét és erõ, amirõl tanúságot tesz ez a fiatal srác, szörnyû és egyben felemelõ is. A másfél óra alatt a székhez voltam szegezve.
Innentõl inkább kirakom a SPOILER-t.
Úgy ültem le a filmhez, hogy fogalmam sem volt mirõl szól, hogy thriller lesz-e, vagy dráma, csak annyit, hogy rajta van a "25 film, amit látnod kell az Oscar elõtt" listámon. Így lehet, hogy még nagyobb hatással volt rám a történet. Õszintén szólva, végig azt hittem, hogy meg fog halni. Még az amputáció után is arra gondolotam, hogy hiába, nem fogja túlélni. Mikor végül mégis meglátta az embereket, és megmentették, majd jöttek a végsõ jelenetek, nagyon meghatódtam. Tökéletes volt.
Bár be kell valljam, hogy csak hunyorítva tudtam megnézni az amputációt, mivel nem vagyok rajongója a vérnek, és túlzottan erõs idegzetûnek sem mondanám magam. Azt viszont nem hinném, hogy el kellene ájulni rajta.
James Franco alakítása lenyûgözõ. Mindenképp esélyes az Oscarra (bár lehet, hogy Colin Firth kiüti...).
Tetszett, ahogy a reggeli show imitációjával oldották a feszültséget (ha csak látszólag is). És azt is meg kell említeni, hogy a vizeskulacsos felvételek is zseniálisak voltak.
Felkavaró volt, és az embernek sokáig az agyában motoszkál, körülötte forognak a gondolatai. Mondd, amit mondanod kell, ragadd meg a lehetõséget, és mindig mondd el legalább egy embernek, hogy hova mész :) Csak ajánlani tudom!
10/10
h.tibi91 2011 febr. 01. - 23:37:51 10/10
(18/302)
A megdöbbentõ mozi élmény. Egy ember, aki különös kitartással, lelkierõvel, na és persze helyzetfelismerõ készséggel rendelkezik. Mindig másképp nézünk egy filmet, amelyrõl tudjuk, hogy megtörtént eseményeket dolgoz fel. Bár én nem ismertem a történetet, de persze a végkifejlet nem is nagyon volt kétséges, hiszen ez nem egy fordulatokkal telített hollywoodi mozi. Sokkal inkább arra hivatott, hogy hõsünk különbözõ lelki stációit ismerhessük, vagy legalább próbáljuk megismerni, netalán átélni. A reménytelenség, a magány, a megbánás és a legfontosabb a hit, ami nem feltétlenül a vallásosságot jelenti.
Több üzenete is van a filmnek. A soha ne mondd, hogy soha, a ne add fel és hasonlókon kívül, fontos, hogy mindig úgy éld a napjaidat, úgy viszonyulj mindig minden helyzethez, hogy azt ne bánhasd, meg és ne felejts el minden pillanatot megélni. A látottak közben felmerül a kérdés, kizárhatjuk e magunkat a mai felgyorsult világból? Elszakadhatunk e a civilizációtól, hiszen milyen jól jött volna egy mobil....
A film sokáig hatást gyakorol az emberre, kicsit talán rá is nyomja napjára a bélyegét, így gyengébb idegzetûeknek nem árt este nézni, mikor már nem sok teendõ vár aznap. Nos, a látottak után elkezdtem nyomozni és találtam a neten egy kisfilmet, ami egy amerikai TV mûsorban készül, melyben hõsünk nyíltan beszél az érzéseirõl, sõt még a helyszínre is visszatér, ahol hihetetlen kitartását és lelki erejét csak egy pillanatra szürkíti el az elérzékenyülés és a könnyek gomolyfelhõje. Megrendítõ volt az eredeti videóból részleteket látni, a kövön az óta az ott történteket hirdetõ vér és odavésett Aron felirat látványa.
A filmet a jó rendezés, érdekes megjelenítési technikák, na meg persze egy hihetetlen alkotás jellemzi James Franco által.
Aron karakterével biztos, hogy James Franco játszotta a legnagyobbat az elmúlt évben, és ezt remélem az akadémia is így gondolja majd, igaz én az Oscar is odaadnám a filmnek, bár a jelölések számát keveslem kicsit...
Én MINDENKINEK ajánlom. Különösebben pedig azoknak, akik szereti a lelki vetületû kissé elgondolkodtató filmeket, melyek után mindenki úgy gondolja másképp fog ezentúl élni és az apró dolgokat is értékeli majd, még ha nem is tartja az be... :)
10/10
9/10
Catharin 2011 jan. 30. - 12:50:56 9/10
(17/302)
Már v 2hete néztem meg ezt a filmet és még mnidg hatással van rám. Szerintem ez egy nagyon izglamas film.úgy ültem le elé h csak annyit tudtam mindössze róla h igaztörténet és kb tátott szájjal néztem onnantól végig a filmet ahogy beszorult a fõszereplõ:S
van mondani valója és ez a lényeg egy filmnél.Értékeld az életet:)
9/10
k11zoltan 2011 jan. 27. - 12:21:13 9/10 Előzmény mr.szabee
(16/302)
Nem mindenki ismeri a tortenetet, mint ahogy en sem ismertem, es igy nagyobb volt a hatas.

Egy SPOILERT oda nyomhattal volna!
offtopic
Charles Foster Kane 2011 jan. 26. - 11:22:36
(15/302)
Én Colinnak adnám, talán mert a színészkedés szélesebb skáláját kellett bemutatnia.

Az meg egyébként is oscar tendencia, hogy defektesnek adják a díjat. :D
hush 2011 jan. 26. - 10:13:11
(14/302)
azt hittem, egy unalmas, hegyen-szenvedõs film lesz, de nem az! Jó színész, jó rendezés, nagyon lekötött: 10/10
10/10
mazsola81 2011 jan. 21. - 21:32:37 10/10
(13/302)
Nagyon tetszett a film. Az elején lassúnak tûnt, de aztán végig lekötött, izgalmas volt. Nálam 10/10.
10/10
gyrsee 2011 jan. 20. - 23:24:57 10/10
(12/302)
nagyon tetszett. franco nagyot alakít (pedig én nem kifejezetten kedveltem eddig), oscar esélyes nálam. a golden globe jelölések egyértelmûek az adott kategóriákban. még talán boyle rendezése is szóra méltó.
9/10
mr.nobody 2011 jan. 20. - 11:51:34 9/10
(11/302)
zseniális film!aki teheti nézze meg!miután megnéztem még másnap is ez a film járt az eszembe:)és milyen szépek a tájak és a zenék benne.tipikus boyle-os rendezés.és franco mit játszott!!!?? én neki adnám az oscart:) 10/milló
10/10
swell 2011 jan. 17. - 15:50:20 10/10
(10/302)
Borzasztoan felkavaro, alig birtam vegig nezni. Csak eros idegzetueknek, 10/10
8/10
red.:D 2011 jan. 16. - 12:57:43 8/10
(9/302)
16 éves vagyok,de amikor megláttam ezt a filmet.James Franco és Danny Boyle miatt nagyon vártam:).James Franco az Ananász Expressz óta az egyik kedvenc színészem,Danny Boyle meg remek rendezõ(a 28 nappal késõbbet és a Gettómilliomost is szeretem).Láttam,hogy Magyarországon csak márciustól játszák,de neten megtaláltam felirattal.Nem szeretem a drámákat de ez tetszett:DD10/8...és James Franconak oscart.
offtopic
Charles Foster Kane 2011 jan. 13. - 22:06:03 Előzmény canis minor
(8/302)
Támogatom. Bár azzal kiegészíteném, hogy Aron ugye nem a kõ alá szorulástól jutott el idáig, hanem épp arról szól a film, hogy minden ehhez a pillanathoz vezette. Ezért sikerült egy elképesztõen érdekes és izgalmas filmet összehozni egy kõ alá szorult fickóról.

Nincs olyan ember akinek ne ajánlanám.
canis minor 2011 jan. 12. - 02:04:50
(7/302)
Ha, a filmet Magyarországon is vetíteni fogják a mozik mindenkinek ajánlom, hogy erre üljön be!

Senkit ne riasszanak el a hírek ,hogy így véres a film,meg úgy lettek rosszul a nézõk a moziban(USA)mert ez mind baromság!
Drámainak valóban drámai, mert ez egy Igazi és Valódi dráma lehetett és lehet hogy a nézõk,ezt nem bírták.
EZ a valóság és nem a trasformáló Optimus Fõvezér.

A történet nem lesz meglepetés mert az ismert a híradásokból, a véres jelenet meg max. 3-4 perc és egyáltalán nem az a lényeg.
Hanem az odavezetõ út a lényeg.Hogy hogyan kényszerülünk egy olyan döntést meghozni, mint Aron.

Kitûnõ film az ÉLETÖSZTÖNRÕL.
Oscart James Franco-nak
Ja, és a film megnézése után garantált, hogy mindenki jobban fog örülni az ÉLETÉNEK.Egy kicsit.
9/10
mr.szabee 2011 jan. 10. - 09:32:45 9/10
(6/302)
***SPOILER PÓTOLVA***

Nagyon jó film, volt szerencsém - végre - megnézni. Hozzá kell tennem, eléggé elfogult vagyok: Utah és Arizona sivatagos tájegysége egy valóban fantasztikus hely az Egyesül Államokban, melyhez foghatót idehaza Európában nem lelni. Alig várom, hogy egyszer visszamehessek, és folytathassam - a bár nem Aron Ralstoni "elvetemültségû" - túrámat a térségben! A film hangulatvilága, melyre a kézlevágás igazán nem nyomja rá a bélyegét, nagyon laza az efféle extrém túrázási stílusnak megfelelõen... De ne tévesszen meg senkit: a film dráma, az adrenalinnal túlfûtött sztori mélyén rendesen ott vannak a mélyebb érzelmek, melyek filmbéli ábrázolása nagyon hatásos. James Franco alakítása pedig LENYÛGÖZÕ - kétség kívül Oscart érdemlõ. A sztori hasadékbéli szála viszont határozottan összerántja a nézõ végbélnyílását, ha szabd így fogalmazni. :) Átérezni a teljes reménytelenséggel megspékelt, 127 óráig tartó szenvedést, nem is beszélve a kézszári idegköteg életlen célszerszámmal történõ átvágásáról, mely már "egy újnak a kezdete"... Szuper alkotás!
6/10
ariskerase 2011 jan. 09. - 16:38:12 6/10
(5/302)
Érdekes.
Zöldmáli 2011 jan. 09. - 16:36:24 Előzmény dumagep
(4/302)
Egy darabig sajnos biztosan nem. Úgy tûnik, Mo-i forgalmazó egyelõre nem vásárolta meg a filmet:

USA - 4 September 2010 (Telluride Film Festival)
Canada - 12 September 2010 (Toronto International Film Festival) (premiere)
USA - 16 October 2010 (Mill Valley Film Festival)
USA - 26 October 2010 (Austin Film Festival)
UK - 28 October 2010 (London Film Festival)
USA - 5 November 2010 (Denver International Film Festival)
USA - 5 November 2010 (New York City, New York)
USA - 5 November 2010 (Los Angeles, California)
Canada - 12 November 2010 - (Toronto)
USA - 12 November 2010 (limited)
Italy - 27 November 2010 (Turin Film Festival)
Greece 3 December 2010 (Thessaloniki International Film Festival)
United Arab Emirates - 16 December 2010 (Dubai International Film Festival)
UK - 7 January 2011
Estonia - 28 January 2011
India - 28 January 2011
Denmark - 3 February 2011
Greece 3 February 2011
Finland - 4 February 2011
Spain 4 February 2011
Australia - 10 February 2011
Portugal - 10 February 2011
Russia 10 February 2011
Slovenia - 10 February 2011
Italy - 11 February 2011
Sweden - 11 February 2011
Turkey - 11 February 2011
Germany - 17 February 2011
Singapore - 17 February 2011
Brazil - 18 February 2011
Iceland - 18 February 2011
Poland - 18 February 2011
France - 23 February 2011
Egypt - 2 March 2011
Malaysia - 17 March 2011
Zöldmáli 2011 jan. 09. - 16:27:52 Előzmény kharon
(3/302)
A King's speach februárban már itt lesz, Magyarországon!:))))

http://www.colinfirth.extra.hu/OLDALAK/FILMISM/king.html