8/10
InteriorLulu 2018 márc. 20. - 10:31:37 8/10 Előzmény Xxy92
(18/38)
Szerencsére a lövöldözések (amik amúgy messze nem 80%-ot tesznek ki) valójában nem arctalanok, személytelenek, semmitmondóak, hanem inkább csak neked jött le így. A támadások, az ostrom teljesen jól követhetők, és bár valóban nehezen lehet néha megkülönböztetni egymástól a sisakos- egyenszakállas amerikaiakat, kis odafigyeléssel mindig pontosan tudja a néző, mikor mi történik éppen.

Az általad felhozott öt film közül négynek pedig az égvilágon semmi köze ehhez a megtörtént esetet feldolgozó sztorihoz. A közös pont esetleg a háború lehet, bár a Bábel esetében még ez sem igaz. Az Egy háború mellett akkor már a Sólyom végveszélyben-t, vagy A túlélő-t írhattad volna, mint lehetőségeket az összevetésre - de nem így tettél, ezért aztán nem is igen lehet - és szerintem semmiképpen nem is érdemes - a véleményedet komolyan venni.
2/10
Xxy92 2018 márc. 19. - 23:08:27 2/10
(17/38)
Sajnos a film kb. 80%-át az arctalan lövöldözések teszik ki, ami engem arra késztetett, hogy kikapcsoljam. A leírás és a trailer alapján azt gondoltam, hogy a lélektani ábrázolás nagyobb hangsúlyt fog kapni, de sajnos - jó hollywoodi minta alapján - itt (is) a semmitmondó lövöldözés győzedelmeskedett. Pedig igenis vannak olyan filmek, melyek a háborús alaptéma ellenére inkább a lélekről szólnak, mintsem a személytelen lövöldözésről (Egy háború, Arctalan ellenség, Haverok fegyverben, Bábel, Elah völgyében)

10/10
Retetet45 2017 nov. 26. - 10:20:10 10/10
(16/38)
Jó kis film,végig lekötött! 10/8
István Pityu Herczeg 2017 máj. 28. - 12:46:25
(15/38)
Jó film lehetett volna, csak nem tudom mire fel ez a nagy sajnáltatása a CIA-s csávóknak. A CIA mindig csak a szart kavarja az összes országban, egyáltalán nem hõsies amit csinálnak.
10/10
d9o3 2017 jan. 15. - 09:36:28 10/10
(14/38)
Bajban vagyok ezzel a filmmel. Nagyon sok, nagyon jó katonai/ terepes CIA-s filmet / sorozatot láttam már, nagyon sok rendkívül jól meg volt ezekbõl csinálva, ezek rengeteg díjat kaptak. És akkor itt van egy semmi újat, de a korábbi filmekbõl mindent remekül összerakó film, melyet alapvetõen az élet rendezett. Szerintem nagyon jó film lett!!! 9/10. A színészek, a rendezés, a képek, a jelenetek, az akciók (nem \"nagy\" harcok vannak, de azok nagyon el vannak találva!), a kis sztorik, a magánélet, a dráma, a feszültség, és az a helyzet amiben végig vannak (nem tudni ki barát és ki ellenség - és ezt már az elején nagyon jól meg is mutatják) és ehhez jön még, hogy a végén már érezni az esélytelenséget is bennük (senki nem jön...), de mégis kitartanak (már aki...)! Kicsit sólyom végveszélyben feelingje van, egy-két szereplõ kicsit Hurt Locker-es, de azért nem õrültek :D, viszont vérprofik. Persze... lehet hogy kicsit terminátorosak lettek, de azért a profik kontra amatõrök harcban, ahol a profik védekeznek nem csoda hogy killeratingjük nekik sokkal jobb, bár azért a végére.... nem lövöm le a poént, érdemes megnézni. Én a díjakat hiányolom...
webulon 2016 nov. 01. - 08:52:13
(13/38)
...hat nekem ez nagyon nem jott be - vegig toltak a nagy Usa katona patoszt a hos a terminatorok ...a hatalom kepviseloi pedig elvtelen -gyava stbb.... - szerintem ebbol az igaz sztoribol sokkal jobbat is kihozhatak volna - ami pozitiv az a latvanyvilag - amolyan igazi Arnoldos akcio film lett belole....4pont
7/10
sawyerx 2016 okt. 12. - 21:41:11 7/10
(12/38)
Úgy álltam neki, hogy fingom nem volt, ki rendezte és mirõl szól. Ámultam-bámultam a rendezéstõl, és bár a film közepe után jött az a bizonyos "amerikaiak az ászok-érzés", mégsem lerágott csontra sikeredett, és a karakterek is meglepõen szimpatikusak voltak (noha izom és szakáll alapján nehéz volt megkülönböztetni õket, igyekeztem hang alapján). Összességében egy jó kis film, és nagyon meglepdõtem, hogy Bay csinálta, semmi reklámját nem hallottam, lehetett munka azzal a sok akciójelenettel, az biztos. Negatívum, hogy az amcsik igazából teljesen beégtek és kudarcot vallottak, mégis õket "istenít" a film.

Amiket õszintén tudtam röhögni, azok a szerencsétlen helyi milicisták, akik össze-vissza lövöldöztek, a végén meg megkapták a kocsikat :D
8/10
Ze74 2016 okt. 11. - 20:49:36 8/10
(11/38)
A sólyom végveszélyben óta a legjobb háborús filme,de biztos hogy a elmúlt 7-8 évben nem láttam ebben a témában ilyen jó filmet.Az már csak hab a tortán,hogy megtörtént eseményt dolgoz fel.
(Pedig abszolút nem szeretem a háborús filmeket,sõt...)
10/10
LanyUs 2016 okt. 03. - 11:52:54 10/10 Előzmény NADALFAN
(10/38)
De közel egy lapon említhetõ velük. Épp a Sólyom végveszélyben jutott eszembe róla, mert az az etalon... És az, hogy megtörtént pedig még valóságosabbá teszi.
1/10
NADALFAN 2016 szept. 30. - 17:33:51 1/10 Előzmény LaloTV
(9/38)
A történet nem rossz nem azzal volt a bajom ,inkább a kivitelezéssel. Nem 1/10 -es ,inkább azért nnyomhattam mert túlzottnak tartottam a pontszámát. De azért nem említhetõ egylapon A sólyom végveszélybennel,de az elmúlt évek terméseibõl a Túlélõ, vagy az Amerikai mesterlövésszel sem -szerintem. De azért elfogadom hogy valakinek nagyon tetszik :)
valósan olyan 6/10...
5/10
beubhd 2016 szept. 29. - 16:21:59 5/10
(8/38)
Nem egy Oscar díjas film, de nem is az a célja hogy az legyen. Nem rossz amúgy...bemutatja, hogy milyen az a katonaélet. Az viszont elég szórakoztató volt, hogy a rossz fiúk milyen hanyagul kezelték a fegyvereiket és az amerikaiak milyen ügyesek használták ki ezt a tényt. :)
9/10
LaloTV 2016 szept. 26. - 10:12:44 9/10 Előzmény NADALFAN
(7/38)
Tényleg van valami baja: valós a történet. Ezért nincsenek benne piff-puff hõsök, láncszórós lovagok, csak valódi hús-vér emberek, valódi katonák és valódi bajtársak. Ettõl hiteles a film és ettõl elgondolkodtató is egyben. Az tény, hogy vannak benne üres járatok, talán egy kicsit jobban meg kellett volna vagdosni, nálam ezért kapott 8-s osztályzatot.
Arra azért kíváncsi lennék, hogy milyen filmre adnál mondjuk kettes osztályzatot. :)
7/10
pihes 2016 szept. 25. - 16:21:12 7/10
(6/38)
A bevezetõ részt, tisztán láttam, majd egy azt követõ langyi részt, elaludtam. De, idõben, magamhoz tértem, és volt sok piff-puff. De, alapjába véve, nem rossz kis történetet dolgoz fel, ez a film.
1/10
NADALFAN 2016 szept. 23. - 18:12:40 1/10
(5/38)
Jó pár hónapja láttam de mély nyomkat nem hagyott bennem ,sõt inkább azt mondanám rossz film,fõleg hogy azért voltak mostanában jó amerikai akció filmek. Nem is igazán emlékezem már rá, de ha 1-re értékeltem biztos van valami baja:)De ennek ellenére nagy a tetszés indexe ,sokaknak meg bejön.
1/10.
10/10
Mark1993 2016 jún. 19. - 19:46:49 10/10
(4/38)
Miért "ismeretlen" ez a film itthon, pedig én is néztem, és nagyon jóra, látványosra és valóságosra sikeredett, mint a Black Hawk Down.
kareshu 2016 jún. 15. - 23:06:32
(3/38)
Ez elég élethûre és izgalmasra sikeredett. Nézzétek.
Quarker1 2016 jún. 03. - 15:22:34
(2/38)
R.I.P. Sean Smith (alias Vile Rat)
somersby 2015 okt. 07. - 12:50:45
(1/38)
Tragikus eseményrõl készített filmet Michael Bay, az akciómozik mestere. A 13 óra: Bengázi titkos katonái 2012. szeptember 11. történéseit dolgozza fel: ezen a napon terroristák támadták meg a líbiai Bengáziban az amerikai konzulátust, s a harcokban négy diplomata meghalt, köztük a nagykövet, Christopher Stevens. Az amerikai külképviseletet ért támadásban a nagykövet mellett egy munkatársa is életét vesztette. A támadást követõen a milicisták a nagykövetséghez közeli CIA bázist is megtámadták, ahol újabb két amerikai halt meg. Azonnal mentõakciót szereztek a Bengáziban ragadt amerikaiak kimenekítésére, és még aznap mindenkit megmentettek az iszlám milicisták további támadásaiktól. A produkció megtörtént esetet, a támadást, valamint az utána történteket dolgozza fel.

A film elõzetese alapján klasszikus háborús produkcióról van szó, amerikai konzervatív körökben azonban nagy az izgalom, mert arra számítanak, hogy a film rossz színben tünteti majd fel az akkori kormányzatot. Az események után ugyanis azzal vádolták Hillary Clinton külügyminisztert, hogy tárcája nem tett meg mindent az amerikai érdekek védelméért, és e mulasztások miatt következett be a tragédia. Egyesek még azt is feltételezik, hogy a Bengázi titkos katonái ronthatja Mrs. Clinton elnökválasztási esélyeit. Michael Bay azonban hangsúlyozza, hogy politikailag semleges filmet készített, a konzulátust védõ katonák hazaszeretetét és hõsiességét akarta bemutatni.

A forgatókönyvet Mitchell Zuckoff azonos címû dokumentumkönyvébõl Chuck Hogan írta, a fõbb szerepekben John Krasinski, Pablo Schreiber, James Badge Dale, Toby Stephens, Freddie Stroma, David Giuntoli, Max Martini, David Denman, David Costabile és Kevin Kent.

Official Trailer [HD] - http://www.youtube.com/watch?v=4CJBuUwd0Os

Magyar feliratos elõzetes - http://www.youtube.com/watch?v=XWbGiTHRFfs

Bemutató dátuma: 2016. február 18.