Wilde 2010 júl. 08. - 19:39:11
(27/47)
Nem rossz krimi. Annak idején a kritika eléggé lehúzta, majdhogynem tv-filmként emlegette. Szerintem ezzel kissé alábecsülték a filmet. Mert bár készült a médiáról vitriolosabb alkotás is, és átgondoltabb kritikát is láttam már, azért az alkotók védelmében el kell mondani, nekik egy akció-krimit is rendezni kellett közben......A kettõ együtt, ha felemás eredménnyel is, de úgy érzem, sikerült többé - kevésbé. Niro persze itt is jó, bár szerepvállalásainak lejtõje kezd már körvonalazódni. És ugye milyen üdítõ volt Dobó Katát más szerepben látni......????? Mert emlékszem, akkor napokig ezzel volt tele a média. Sokaknak 5-ször kellett megnézni a mozit, hogy feltûnjön szerepe......Ettõl független, vállalható mozi az alkotóktól!
offtopic
wukovsky 2010 jún. 30. - 19:44:49
(26/47)
A média cirkusz az én emlékeim szerint pont, hogy egy kicsit görbe tükör a média felé :$

Amúgy igen, van valami kettõsség a filmben, nem igazi amcsi film, de nem éri el egy jó europai film színvonalát :$
offtopic
wukovsky 2010 jún. 10. - 13:23:31
(25/47)
Spoiler


Melyik része, amikor a kameraman még utolsó életerejével bele mosolyog az objektívbe, vagy hogy meghal DeNiro, vagy melyik része, mert ahogy többen is megállapítottuk már, jó néhány kötelezõ holivudi klisét elhagyott a film, illetve ellene ment a kötelezõ hepiendnek.
Inquisitor Jaq 2010 jan. 19. - 05:17:04 Előzmény norton15
(24/47)
ÓHHHHH basszus-kulcs....

Vera Farmiga...hát persze...Õ az...

Hallod annyit agyaltam film közben hogy hol is láttam én ezt a csajt...vajh melyik filmben is volt...ezen pörgött az agyam....

A tégla c. filmben...

Köszi az információt

(Amúgy abszolút, de nagyon nagyon jó nõ, gyönyörûek a szemei)
Inquisitor Jaq 2010 jan. 19. - 05:11:28
(23/47)
Lényegében elmondhatom hogy a film elején nem volt más benyomásom mint hogy 2 töketlen, idióta...vissza akarja szerezni ami az övék.

A film egy "sima" gyilkosságból indul...abszolút elhamarkodott, nem profi gyilkosságból...és csak a mázlinak köszönheti a 2 elkövetõ hogy meglógnak a zsaruk elõl.

DE: akkor kezdtem el "tisztelni" a gyilkost, és nem egy elme-roggyantként tekintettem rá amikor a Tanú kislány lakását olyan profin feltüzelte...mindenre gondolt kivétel nélkül...

Az elején lévõ bizonytalanságom teljesen eloszlott, nagyon jó kis film...érdekes, furcsa a sztori és kellemes változatosság hogy a sztárnyomozó meghal mint egyik fõhõs.

Azért kellemes (nehogy félreértse valaki) mert a legtöbb amcsi filmben nincs ilyen...kellemes= szokatlan, meglepõ.

Remek film.
10/10
toshiba321 2010 jan. 08. - 16:48:16 10/10
(22/47)
ez egy nagyon jó film
offtopic
wukovsky 2009 dec. 06. - 21:21:00
(21/47)
Spoiler


Melyik része a holivudi, az amikor a végén besétel a DeNiro, hogy hahó, mégsem haltam meg, élek és virulók ? :$

Vagy mire gondolsz, mert szvsz szerintem nem a sablonos holivudi ...
9/10
offtopic
Spooner 2009 dec. 06. - 20:54:25 9/10
(20/47)
Kegyetlen jó film, a kamerás f*szi mekkora arc :D :D
10/10
toshiba321 2009 aug. 25. - 11:51:39 10/10
(19/47)
ez egy nagyon jó film és nagyon eredeti jók a karakterek jó a zenéje a történet is nagyon jó vannak benne fordulatok és egy- két jó poén. Az oroszok karaktere eredeti szerintem. 10- bõl 10- et adok
8/10
carragher 2008 júl. 05. - 21:43:42 8/10
(18/47)
Izgalmas valósághû krimi thriller,nekem tetszet.
norton15 2007 júl. 30. - 16:09:53
(17/47)
Hát igen... A magyar kapcsolatot reklámozni kell, legalábbis õk így hiszik, hogy Dobó Katáért megyek filmet nézni...:) Kihagytad Vera Farmigát, aki Daphnét alakítja jól, asszem õ volt a Téglában is.
Brambilla 2007 júl. 30. - 16:06:21
(16/47)
Na ja, az, hogy Kim Catrall és Charlize Theron kb ugyanennyit (na azért egy kicsit többet) szerepelt, az feldobta a filmet. Dobó Kata... Szerintem nagyon örült, hogy Andy összehozta neki ezt a "szerepet". Minden estre azért nem vele kellene reklámozni a tv-ben ezt a filmet.
norton15 2007 júl. 30. - 15:59:58
(15/47)
Úristen. Most vettem észre Dobó Katát! Ezek szerint neki megvolt az a 1,5 másodperc hírnév...
norton15 2007 júl. 30. - 15:57:52
(14/47)
Hát igen, olyan ideges voltam este, hogy rosszul írtam.:) A lánynak van igaza: ha egy szó 1 milliárdot ér, akkor mennyit ér egy apa élete a családjának?
Brambilla 2007 júl. 29. - 19:14:33
(13/47)
Nem egy millióra! Egy milliárdra perelnek. Ekkora mocsokságot már régen hallottam. Nem vagyok jogász, de egy szó miatt ilyen baromságot csinálni! Ilyenkor szembesülünk azzal, hogy ennek a filmnek tényleg van realitása, nem is kicsi.
Brambilla 2007 júl. 29. - 18:55:42
(12/47)
Én is ledöbbentem, de ennél váratlanabb dolog nem történhetett volna. Sajnos azt már elõre tudam, hogy De Niro meghal, de azt hittem késõbb. De a halála elõtt, mikor leköpdösték egymást az haláli volt.
norton15 2007 júl. 29. - 10:57:37
(11/47)
Igen, talán a vége így lett volna teljes, de így a srác lerombolta volna a nézõknek láttatott képet.
Láttam valahol egy lengyel filmet, (már jó régen) ahol a rosszfiúk az amcsik voltak! Na az olyan megdöbbentõ volt...:)
De azért ebben a sikkes felállásban is születhetnek jó filmek, pl Az elnök különgépe.

Az a baj, hogy nemcsak az amcsik vannak így elhülyülve, hanem mi is. Erre a film végén döbbentem rá, nem mi formáljuk a médiát, hanme az minket. Ezért érdemes megnézni még a Chicagot, ahol ugyanez van, a gyilkosból sztárt csináltak. Vagy az olaszliszkai eset, úristen, meglincsel valakit, és van pofája még 1 millára perelni az államot! Na szóval, a lényeg: tõlünk függ, mit hiszünk el, és mit nem.
Redfield 2007 júl. 28. - 22:40:02
(10/47)
tényleg jóval erõsebb lett volna a film üzenete, ha nem történik valami módon igazságtétel a film végén. Meg még tovább is hegyezhették volna, de amit De Niro karakterével csináltak, az úgy tökéletes, ahogy van. (emlékszem, még amikor a moziban ment, egyszerûen nem tudtam elhinni. Nem szoktam hozzá, hogy kiesik a sztoriból) :)
Brambilla 2007 júl. 28. - 22:18:41
(9/47)
Sajnos az amcsi filmekben a rosszfiúk vagy kelet-európaiak vagy mexikóiak, ez így lesz mindig is.
De szerintem a film úgy lett volna teljes bírálat az amerikai médiától elhülyített társadalomnak, ha a srác behódol, így viszont a végén a rendezõ hódolt be azzal, hogy "kiütötte" a gonosz médiát.
Bár ha úgy vesszük mivel filmet csináltak így elejétõl kezdve a média eszközeivel harcoltak a média ellen, de ezt itt be is fejezem...
norton15 2007 júl. 28. - 10:46:27 Előzmény Brambilla
(8/47)
Igen, a szabadságszobor, az nem kellett volna... De a srácnak nem szabadott volna a médiának behódolni. Hát hogy nézne ki, hogy De Niro és a két nyomi halála után exklúziv interjút ad?!
Egy bajom volt még: miért mindig kelet-európai a gyilkos, a rossz? Ennyi erõvel magyarok is lehettek volna... Ráadásul nem is voltak annyira okosak.