Téma: 16 utca

Zolkó 2007 máj. 05. - 19:02:41
(43/123)
Akkor én Téged:) A Sakálra értettem. Én is tudtam, mi fog történni, de nekem annyi elõnyöm volt, hogy én már elõtte olvastam is, meg láttam is a korábbiját:)
Zolkó 2007 máj. 04. - 18:49:12
(42/123)
Látod, nekem pedig az jobban tetszett. A Sakálban a történet is jobb, mint ebben, és szerintem pont ennyivel jobb is. Már régebben láttam, úgyhogy szinkronra, meg hangokra nem emlékszem. Össze lehet hasonlítani az eredeti Sakál napjával, de nem érdemes, mert az lényegesen jobb (hát még a regény), de ez most mellékes:) A 16 utcára visszatérve alakításokkal lehetett volna javítani a filmen, mert a történet adott volna rá lehetõséget, de ez Willis bátyónál nem nagyon téma:)
kevinspéci 2007 máj. 04. - 18:03:48
(41/123)
Most komolyan: szerinted minek raktam oda a :) jelet? Mert viccnek szántam. Te tényleg ennyire nem érted a tréfát?

Annyira korlátolt azér' nem vagyok, hogy azt higgyem a színészek jellemét az egymás után eljátszott szerepek fejlesztik...
zszoltan 2007 máj. 04. - 16:27:13 Előzmény kevinspéci
(40/123)
Megjavul... Én inkább úgy fogalmaznék, hogy elege lett a régen csinált disznóságaikból. Bár annakidején nem lépett fel aktívan társai ellen, de nyilván már nem jó szemmel nézte az akcióikat (ezért is próbálta társa elküldeni, hogy ne feszítse túl a húrt benne; de már késõ volt). Most viszont ismét szembesült saját rovott múltjával, és végre a tettek mezejére lépett. Én így láttam a filmben...

A sablonosság meg szerintem nem az általánosságokon múlik. Hanem azon, hogyan kivitelezik. A legnagyobb filmekre is elmondhatjuk "A végén gyõz a jó, oszt annyi". A jónak gyõznie kell, mert ebben van az erkölcsi tanulság.
"megint okosabb volt a gonosztevõknél". Azért ebben a filmben éppen nem annyira, mint 'sablonosan' szokás. Egyszer sikerül átverni volt társát, és háromszor nem. Erre azért nem mondanám, hogy "IQ superior".
És a fordulatra egy igen jó példa a chief Brody által említett 'mégsem lõtték szitává a buszban, ahogy az várható volt'. Szerintem az a megoldás nem volt sablonos.
De abban igazad van, hogy háborogni azért nem kell. Remélem, az enyém nem hatott annak...

Ezt a személyiség-feljõdéses viccet meg sajnos sohasem értettem (más hsz-ban is olvastam már hasonlót). A színész eljátsza a szerepet, amit a kezébe adnak. A szövegét nem õ alakítja...
kevinspéci 2007 máj. 04. - 07:39:02
(39/123)
Jó, de megjavul... :)
Amúgy ÉPP OLYAN NAGY genya nem lehetett, mer' akkor már az elején hagyta volna, hogy torkonlõjék a rinyáló afrót, vagy épp õ maga tette volna meg.

Mellesleg Brúsz személyisége erõteljes fejlõdést mutat az évek teltével: Az utolsó emberig-ben azt mondta, "lelkiismeret nélkül születtem". De mostanra csak összekapart valahonnan pár dekát. :)
Zolkó 2007 máj. 03. - 20:34:47
(38/123)
A Die hard filmek szerintem kategóriájának legtetején vannak. Mai szemmel azért kiszámíthatóak, mert azóta nagyon sok hasonló, ezeket utánozó film készült (Bár a 3. még mai szemmel sem kiszámítható szerintem, annyira jó a történet). Azért tartom ezt átlagos Willis filmnek, mert a Die hardok mellett készített jobb akciófilmeket is. Pl. Túszjátszma, Sakál napja. A néger gyerek szinkronja tényleg nagyon szörnyû volt:)
x-tro 2007 máj. 03. - 19:09:03
(37/123)
De hát ez az. Bruce bátyó nem jó, sõt, éppen olyan nagy genya, mint a Dávid Morse...:))
kevinspéci 2007 máj. 03. - 18:25:38
(36/123)
Hát, nem tom. Engem nem sok meglepetés ért ebben a filmben. Így értem sablonosnak. A végén gyõz a jó, oszt annyi. Brúsz megint okosabb volt a gonosztevõknél. Nem kell háborogni, arra ott az óceán.
x-tro 2007 máj. 03. - 18:00:49
(35/123)
Mi a rák volt ebben sablonos...? A filmkészítés meg nem úgy megy, mint a birkapaprikás fõzés, hogy nem még egy kicsit ebbõl, ne még egy picit abból... na mindegy.

Döri viszont tényleg nem adta olcsón...:D

A néger csávónak direkte kellett ilyen idegesítõnek lennie. Ez volt az alapszituáció. Ez sablonos, az igaz, a fásult nihilista, alkesz zsaru, meg a szófosó, vicces néger, ellentéteként. Amit és ahogy a végére kettõsükbõl (plusz hozzá a szintén nem megszokott módon elõvezetett korruptzsaru-szituációt) kanyarítottak az már éppenhogy nem sablonos. Vagy az jobb lett volna, ha a David Morséék szétlövik a búvalb*szott Willis fejét a buszban, és nem derül ki semmi? ...:) Mint a valóságban? :))
kevinspéci 2007 máj. 03. - 15:36:05
(34/123)
Mondjuk ez minden volt csak nem akciófilm. Inkább dráma. A történet jó, de kicsit sablonos. Mintha nem tudták volna, hogy most akkor akciót vagy drámát nyomassunk bele többet.
Elég lassúnak találtam magát a filmet. Persze azér nem rossz, de a múltkor vetített Túszjácma jobban teccett.

Az jó volt, mikor a legelején Dörner vagy 2 percig csak sóhajtozott. :)
zszoltan 2007 máj. 03. - 15:28:51
(33/123)
Nem csak téged. :) A néger srác szerepe éppen az volt, hogy halálra idegesítse a csendben haldokló fõhõst. (Szerintem ezért is volt öregebb...)
És ezzel is kiemelni: "Itt most nem az számít, tisztelt esküdtek, hogy mennyire nem szimpatikus nekem a vádlott. Csak az, hogy amíg bûnössége bizonyítást nem nyert, addig ártatlannak kell tekintenünk." (Ha jól emlékszem, valami ilyesmi volt Az ördög ügyvédje-ben.)
zszoltan 2007 máj. 03. - 14:40:23
(32/123)
Úgy érzem, nálam már a Die hard elsõ részét is csak azok a csendes telefonbeszélgetések mentették meg. A folytatásokban nem fedeztem fel ilyesmit, úgyhogy már más film van azokon a kazikon, az általad említett ok miatt.
És egyetértek, hogy a 16 utcának is kifejezetten jót tett, hogy kedvenc akcióhõsünk nem darálta le futtában ellenségeit.
x-tro 2007 máj. 03. - 13:27:37
(31/123)
Nekem éppen azért tetszett, mert nem ment bele az ilyen dájhárdos viccesfiú-szétlõ-mindenkit-és-övé-az-igazság típusú önismétlésbe. Számomra azok a nézhetetlen kategóriát jelentenek, mert kiszámíthatóak, buták és unalmasak. Ez pont abban különbözött azoktól, hogy mert szakítani a sablonnal.
Mondjuk Richard Donner zsírprofi rendezõ, már szakmailag, meglepõ, hogy bátor is. A már-már kamaradrámai szerkezet, az ügyesen felépített dramaturgia emeli a többi lövöldözõs film fölé.

Mondjuk, én élbõl utálom az akciófilmeket, ezért is tetszett ez. Aki a 150 skuló/másodperc sebességre gerjed, az nyilván szétunta magát. Mint ahogy én unom magam az õ szórakozásán. Nem vagyunk egyformák, hála a jó égnek.
Zolkó 2007 máj. 02. - 20:24:34
(30/123)
Egyetértek. A gagyi kategóriától messze van, de Willis szintjéhez képest átlagos. Hát még a Die hard-os kategóriához:)
zszoltan 2007 máj. 02. - 18:45:37
(29/123)
Egyetértek abban, hogy az akciófilmek közül kiemelkedik. (Mondjuk a Die hard 3-t szerintem simán veri.) De az összes álatlam látott akció+krimi+dráma+egyéb viszonylatban - így elsõ megnézésre - átlagosnál nem jobb. De lehet, hogy ez megváltozik második megnézésre...
x-tro 2007 máj. 02. - 17:46:12
(28/123)
Szerintem meg éppenhogy nem. Akciófilmek mezõnyében olyanfokú sablonizmus dúl, hogy "nézni is tereh". Krimi, mint olyan, tiszta mûfaj, pedig már szinte nem is létezik.

Éppen ezért az átlagból magasan kiemelkedõ, számomra tök meglepõen "humanista" tanúlsággal is szolgáló kis film volt. Pozitív csalódás! Tetszett, na.

És végre egy akciószínész, aki nem akar fiatalabbnak látszani koránál..:)))
zszoltan 2007 máj. 02. - 12:02:03 Előzmény Maddion Maxymillian
(27/123)
Na, igen. Mostanában tényleg elég sok csavaros, pörgõs film jön ki, amelyekben négy ajtókicsapódásos meglepetés után az ötödiknél már meg sem lepõdök, amikor ismét meglepõdök.

Egy megnézés után az a véleményem, hogy a film sztorija és mondanivalója tényleg csak átlagosan jónak nevezhetõ. Én inkább a film kivitelelzését dicsérném. Azt a jó arányérzéket, amivel sikerült fordulatossá, de azért mégis egy kiszámítható irányba haladóvá tenni. (Például öt ajtónál kettõnél vár meglepetés, és ez szerintem a legjobb arány.) Ugyanis a legtöbb 'agyonfordulatozott' krimiben a kavarás egyszerûen megöli a mondanivalót.
Persze az öltönyön végigkutató sniper azért elég hatásvadász volt. De például az, ahogy kínkeservesen kúszik a történetben, hogy legalább az elõszobáig el bírja jutattni a bizonyítékot - még ha mindenki nem is ér oda - nagyon is rendjén volt. Vagy az, hogy a fõhõs azért nem tud mindenkit átverni, mint ahogy oly sok menekülõs akciófilmben láthattuk.
Összességében egy átlagos, de szépen elkészített filmet láthattunk.
moxika 2007 máj. 01. - 19:32:30
(26/123)
fõleg ha betartják az ígért kezdési idõt és nem 10-15 perccel korábban kezdik vetíteni a filmet!!!!!!!! újabban ezt csinálják!!!!
rude 2007 máj. 01. - 18:26:38 Előzmény csferi
(25/123)
Egyre jobb filmeket ad a Tv2!!!!!!!!Tapsoljuk meg!!!!!!!Csak így tovább!!!!!!!!!!!!!!!!!!
csferi 2007 máj. 01. - 11:52:45 Előzmény Moszy
(24/123)
De a Ponyvaregényrõl se feledkezzünk meg...