Téma: 1911

Maverick74 2017 szept. 16. - 15:54:17
(9/9)
Kár, hogy a slendriánság, butaság nem fáj, különben az ismertetõ alkotója visítana: \"Dowager császárnõ\" - dowager egyszerûen elõkelõ személy özvegyét jelenti.
molp64 2015 júl. 31. - 01:43:11 Előzmény Edmond Dantes
(8/9)
A helyzet az, hogy amíg nem írjátok meg közvetlenül a port.hu illetékes e-címére ezeket a félreértéseket, addig nem fogják kijavítani a fenti, eredeti szövegezést.
Edmond Dantes 2015 jún. 09. - 12:48:11
(7/9)
Csak a címet és a kétsoros ismertetést olvastam el, érdekesnek tûnt és sajnos nem néztem meg, ki a rendezõ és mi lehetett a film elkészítésének valószínû motívuma és forrása...komoly hiba, úgy kell(ett) nekem! Rosszul megfilmesített kínai történelemkönyv, valszeg kötelezõ tananyag otthon, nevek, dátumok, események követhetetlen zuhataga, egydimenziós szájbarágás. Arra és csak arra volt jó h utánaolvassak Kína 1911-1949 közötti izgalmas, talányos történelmének, amibõl ez a film csak pár hónapot "tárgyal".

És pár szót a már említett tartalomismertetõben írottakról:
1) a Csing-dinasztia 1644-1912 között uralkodott, ami testvérek (és egyéb fel- és lemenõk) között is 268 év, nem 2.000.
2) Jat-szen a "kínai forradalom/köztársaság atyjának" a mi fogalmaink szt a keresztneve. Vezetékneve: Szun.
3) "Dowager császárnõ": no ez aranyos félrefordítás, hogy ne mondjam leiterjakab! "dowager empress" (angolul) annyit jelent: özvegy császárné azaz ez NEM a neve, valódi neve (Longyu) ott áll a szereposztásban, igaz, nem is császárnõ, hanem császárné.

Esetleg javíthatók fentiek?
NewZoo 2015 márc. 22. - 16:25:16
(6/9)
Milyen 2000 év?! A Csing, az 1600-as évek második felétõl létezett... (-)
Elõtte volt a Ming-dinasztia, stb. A Csin volt az elsõ, az több, mint 2000 éves... vagy afordítók és a hazai alkotók buták, mûveletlenek, vagy nem tudom, mi ez a zavar... biztos nem.a kínaiak batták el a tartalmat...
NewZoo 2015 márc. 22. - 16:23:23
(5/9)
Milyen 2000 év?! A Csing, az 1600-as évek második felétõl létezett... (-)
Elõtte volt a Ming-dinasztia, stb. A Csin volt az elsõ, az több, mint 2000 éves... vagy afordítók és a hazai alkotók buták, mûveletlenek, vagy nem tudom, mi ez a zavar... biztos nem.a kínaiak batták el a tartalmat...
5/10
Nico71 2014 dec. 11. - 11:43:39 5/10
(4/9)
Nehéz értékelni ezt a filmet. Hiszen, ha a politika nélkül nézem, jónak mondható. Filmtechnikailag minõségi alkotás. Kiváló színészi alakítások, szép, korhû jelenetek és díszlet. Megmaradtak a realitás talaján, ami kínai filmekre nem mindig jellemzõ.
Viszont, ha a politikai indíttatást nézem, hát egyértelmûen a kínai kommunista párt kampányfilmje. Jackie Chan alakította Huang Xing személye kissé ellenmondásos. Egyfajta kötelezõ körnek érzi az ember Chan-tõl, hogy megfeleljen a kínai politikai hatalomnak, ami által támogatásokat nyerjen akciófilmjeihez. Nélküle ezt a filmet nem lehetett volna eladni Kínán kívül.
Nekünk magyaroknak fanyar szájízt kölcsönöz annak tudata, tisztában vagyunk vele a kisembert, a lakosságot sem a kommunista sem pedig a kapitalista hatalma nem segíti. Harcolhatnak, eleshetnek az emberek egyik vagy másik oldalt a nehéz sorsúak helyzete nem változik. :-( Mint ahogy Marx is írta, az ideális társadalom az õsközösség lenne, de az már nem fog visszatérni.
nandras51 2014 máj. 08. - 16:28:19 Előzmény aser10
(3/9)
A film 92 és fél perces, a dinasztia 266 éves.
offtopic
aser10 2014 máj. 05. - 14:42:44
(2/9)
ebbõl a 120 percbõl hogy lett 80 perc a Film+-szon???
polarka 2014 máj. 04. - 23:07:06
(1/9)
267 éves volt a Csing dinasztia uralma a wiki szerint, nem kétezer.