Téma: 1917

8/10
Richard Kovács 2020 jún. 23. - 22:40:27 8/10
(67/107)
Jó volt, nem mondom, hogy életem filmje, de tisztességesen meg van csinálva. Visszaadja az akkori hangulatot, környezetet. A kevés snitt meg kifejezetten érdekes. Én nem olvastam, előtte de azonnal feltűnt.
1/10
herke02@gmail.com 2020 jún. 21. - 21:43:34 1/10
(66/107)
Nem.
Elég volt.
Amikor a visszatérő című filmben fekete bőrű prémvadasz volt már az is , aztán Tarantino őrületei filmjeiben történeti hűséget kreálva mellé.
Az első világháború francia hadszíntéren egyetlen mozanatánál sem volt indiai katona, pláne nem voltak kíváncsiak véleményére....
Legalább a Gurkha ezredből egy nepáli lett volna azon az autón ....
Superman, Batman stb.... Miért is ne azok is ott voltak....
A Hollywood törvény miatt nézhetetlen.
10/10
tzwestel 2020 máj. 11. - 21:12:20 10/10
(65/107)
Uhhhhh, hatalmas operítőri munka! Megérdemelte az Oscart....
Régen láttam ennyire igényesen forgatott filmet, nagyon élveztem!
6/10
King Diamond 2020 ápr. 27. - 23:00:41 6/10
(64/107)
SPOILER IS LEHET BENNE!!!
Ezt a filmet február végén néztük meg a moziban és nem tudom, miért nem írtam róla eddig. Elolvastam az eddigi hozzászólásokat, a Port kritikáját is, valamint az IMDB-n az extra információk nagy részét is. Mindig is szerettem a történelmet, mint tantárgyat is, valamint nem véletlenül az egyik kedvenc bandám a Sabaton, akiktől már rengeteg olyan történelmi eseményről/hősről szereztem tudomást vagy bővebb információkat, utánanézve a dalok háttértörténeteinek, amiket/akiket az általános történelemórákon kevésbé tanítanak, vagy kerülnek szóba/bele a történelemkönyvekbe. Legutóbbi lemezük az első világháború köré épített konceptalbum (The Great War címmel, természetesen nem véletlenül).
Maga a film jó volt, de szerintem nem érte meg moziban megnézni, vagy inkább úgy fogalmaznék, hogy nem ott kellett volna. Annak ellenére, hogy a fényképezés, díszletek, az operatőri munka kifogástalan, brutális. Valamint, nem is azért, mert unalmasnak találtam volna (vagy mert egy akciódús, pörgősebb csatákkal teli háborús filmre számítottam), mert nem, de valahogy mégsem érzem, hogy ezt megérte moziban megnézni. A látvány tényleg pazar, ezt el kell ismerni. Jól bemutatja/ábrázolja a nagy háború borzalmainak nagy részét. A drámai faktor teljesen rendben van.
A színészek/karakterek is, én fel sem ismertem Dean-Charles Chapmant (a Trónok Harca "Tommen Baratheonját"), az ismert nevek pedig szintén jók voltak a mellékszerepekben (Colin Firth, Mark Strong, Benedict Cumberbatch és Richard Madden--a néhai "Robb Stark"). Az számomra kicsit meglepő volt, hogy végül nem a film első felében a főszereplő(bb)nek hitt szereplő lesz az a két srác közül.
Számomra kicsit zavaró volt, hogy egy ideig nem tudjuk/nem derül ki, hogy hol is vagyunk pontosan, hol játszódik a történet, mivel a film elején csak az évszámot írják ki/mondják be.
A filmzene és a magyar szinkron is jó volt, valamint szerintem azokat az Oscar-díjakat akár még meg is érdemelte, amiket végül megnyert. A legjobb film kategóriában jelölt 9 filmből én eddig hármat láttam (ezt, a Jokert és a Volt egyszer egy...Hollywoodot), de nekem utóbbi kettő jobban tetszett ennél, szinte minden tekintetben. Ezért kevésbé értem például a Golden Globe-díjat a legjobb dráma kategóriában.
Be kell pótolnom jó néhány háborús filmet is az elmúlt évekből, de én ezt egy Ryan közlegény megmentéséhez nem hasonlítanám, még úgy sem, hogy azt is jó rég láttam már, és újra kell néznem.
Egyszer persze simán megnézhető, szép, ugyanakkor komoly és kemény film is, de nem tekinteném alapműnek vagy alapfilmnek.
6/10
5/10
Mozila 2020 ápr. 26. - 20:56:07 5/10
(63/107)
Csalódás volt számomra,pedig nagyon vártam. Szeretem a háborús filmeket. Nem azért mert szadista vagyok,hanem mert álltalában valós történeten,történelmen alapulnak,melynek szüleink,nagyszüleink is részesei voltak,így némileg szeméyes érintettséggel is rendelkezünk a hazaszeretetünk,a lojalitásunk és az igazságérzetünk mellett amit a filmek a brutális kor,az akkori csúcstechnológia és egy-egy szívszaggató történetet bemutatása mellett megérintenek. Ez a film nagyon gyenge,sokszor unalmas,sokszor nem tudjuk hol van a szereplő,álmodik-e,vagy valóság amit látunk (amikor a látvány és az események ezt is logikussá tehetnék). A lehetetlen küldetés sikerül,de egy teljesen érthetetlen támadás mégis az egyik főszereplő életébe kerül. Biztosan ilyen is előfordult a háború során,de nem a banális,céltalan halálokra vagyunk kiváncsiak egy háborús film megnézésekor. Nem véletlenül kapott ez a film csak technikai díjakat,bár engem a látvány is csak egy háborús PC-játékra emlékeztetett még ha szinészek és a jelmezek rendben is voltak.
9/10
macinzu 2020 ápr. 23. - 11:58:02 9/10
(62/107)
Én nem vagyok oda túlzottan a háborús filmekért, de ez egy nagyon-nagyon-nagyon jó film. Egy igazi FILM.
Kutasi Kovács Zoltán 2020 ápr. 16. - 21:25:21 Előzmény TomiBoy99
(61/107)
Lenézed a Bosszúállók filmeket, ugyanakkor elvárod, hogy ezt a filmet a helyén kezeljék azok, akiknek nem jött át úgy, ahogyan azt te szeretnéd.
filoszemitabéluska 2020 ápr. 12. - 15:59:11 Előzmény TomiBoy99
(60/107)
A terrorizmus a szegények háborúja, a háború a gazdagok terrorizmusa. Konklúzió: pl. Winston Churchill egy közönséges terrorista volt.
10/10
TomiBoy99 2020 ápr. 12. - 13:15:33 10/10
(59/107)
Ezt a hozzászólást olvassa az aki hezitál a film megnézésén.

Ez egy nagyon jó háborús dráma, szóljanak bármit is itt egyes kommentelők.
Zene is ott van, jól ábrázolja a tehetetlenséget és a remény hiányát valamint az egész háború teljes
értelmetlenségét. Igényes közönség filme.

Aki unatkozott rajta és idézem ´lightos´-nak vélte, azt egy háborús zónába kéne 1 hétre kitenni és lefagyna az arcáról az unott mosoly.
Aki annyira abszurdnak vélte a filmet, hogy már röhögött rajta, annak talán történelem órákat kellene vennie, hogy ilyen borzalom igen is volt, és még rosszabb is.
Észre kell venni az apró utalásokat, mint *SPOILER* amikor Schofield már majdnem meghal végkimerülésben a folyóban, de a cseresznyefa virágok felkeltik, mintha a barátja szelleme ösztönözné, hogy még nem lehet feladni, pedig talán a halál jobb lenne. ** Persze lehet hogy egyesek ekkor már halálra unták magukat és lehet hogy egy közönséges Bosszúállók filmen csücsültek volna miközben vödörből eszik a pattogatott kukoricájukat a jólétükben, van ilyen.

Amit meg kell érteni, hogy ez a film NEM háborút támogató, izgalombomba, Mission Impossible fajta film. Ha olyanra számítasz, meg se nézd, mert csalódni fogsz ahogy sok ember itt. Hanem egy nagyon erős kritika. Itt nem azt fogod látni, hogy megölni egy embert milyen nagy dicsőség, hanem hogy te (főszereplővel azonosulva), túlélj legalább még egyetlenegy napot, hogy a végén hazamehess a családodhoz akiket nem emlegetsz gyakran a hercmezőn, mert úgyse lenne értelme.

Persze ez csak az én személyes véleményem.


7/10
Ledina 2020 ápr. 02. - 10:46:56 7/10
(58/107)
Szívszaggató nézni, ahogy egy fiatal, jólelkű katona meghal, az ember átértékeli a problémáit, és hálát ad a sorsnak, h a saját gyermeke nem kerül ilyen helyzetbe, és megdöbben azon ,h ogy lehetett, lehet ilyen öldöklés... sajnos néhol unalmas és vontatott,de egyszer érdemes megnézni.
10/10
filmetnéznijottem30 2020 márc. 26. - 01:13:09 10/10
(57/107)
Zseniális film! A zene, cselekmény felépítése, képi világ, néhol túlzó, de életszerű haláltusák és még sorolhatnám! A modern filmművészet csúcsa. Rengeteg filmet láttam már életemben, és kimerem jelenteni, hogy egy film nem attól lesz jó, ha rengeteg akciójelenet van benne. Mikor ketten neki indultak a küldetésnek és nem tudták, hogy a frontvonaluk mögött mi vár rájuk..... egyszerűen fantasztikus volt.
k11zoltan 2020 márc. 22. - 12:28:27
(56/107)
Valóban nem a legizgalmasabb film.
Sőt, szinte unalmas.
De azt bele kell venni, hogy nekem is feltűnt, hogy mintha nem lenne vágás a filmben.
Jól megoldották.
Ezért viszont egyszer mindenképp megéri megnézni.
3/10
Gaddemon 2020 márc. 18. - 19:09:20 3/10
(55/107)
Nem tehetek róla, én untam. Sok helyen színpadiasnak és hihetetlennek is találtam.
6/10
KissPityu 2020 márc. 10. - 20:34:54 6/10
(54/107)
Sztem az öreg míg állományban volt, az összes story-t összeszedte, amit hallott kb 2 évig a fronton, és most egybe sűrítve, eltúlozva eladta a film forgatókönyvének... 15 óra alatt ennyi szerencséje nem lehet egyetlen egy embernek sem..fájóan beteges túlzások percnyi pontossággal összefűzve teljesen bagatel értelmetlen húzásokkal, amit az I. vh-ban (még az ókori háborúkban sem) nem lehetett elkövetni (pl a németek visszavonulás-csalijakor miért hagynak hátra katonákat lövöldözni? :D: D:
5/10
nefefe 2020 márc. 06. - 08:17:26 5/10
(53/107)
Szerintem elég gyenge film, aki ismeri az I. vh. borzalmait, ahhoz képest ez egy nagyon " lightos " film.
Lassú, unalmas, sok felesleges részlettel, anomáliákkal, illogikus cselekményekkel.
Nem igazán értem a Golden Globe-ot és az Oscar-okat. Sokkal jobb háborús filmek vannak ennél.
Az értékelésem - jóindulattal - közepes.
9/10
IWantSunshine 2020 márc. 01. - 15:56:55 9/10
(52/107)
Jó film. Nagyon tetszett. Egy csillagot levonták mert időnként olyan érzésem volt mintha Battlefield 1 játék cutscene-ket néznék :-)
2/10
climbtothesky 2020 febr. 28. - 20:46:51 2/10
(51/107)
Bántóan gyenge háborús film főleg annak fényében mennyire volt hypolva, semmi cselekvés, izgalom, feszültség, viszont van jópár nem élethű jelenet, egy újabb nagy csalódás a Dunkirk után.
3/10
bundi8 2020 febr. 27. - 22:15:59 3/10
(50/107)
Nothing specials - közepes.
tesz-vesz 2020 febr. 25. - 19:14:37 Előzmény Kbv76
(49/107)
miért? mi volt a szögessdróttal?
tesz-vesz 2020 febr. 25. - 19:14:04 Előzmény Sachinho
(48/107)
miért? mik vannak benen konkrétan?